Čičoka u ishrani goveda

Ipak cu ja sacekati jos koju godinu da vidim kako ce se pokazati kada bude vise rasprostranjena..
 
Ljudi i ja sam sejao cicoku prosle godine. Na 20 ari imalo 2 imt prikolice sa podgradama. Rezultati su fenomenalni. Kad je dajem junicama opsta tuca... :D Mana je jedina sto je teska ko beton. Visina od 1.8-2.2 m. Sejana rucno sa razmakom izmedju redova 70 cm i izmedju biljaka na 25 cm. U prolece pre nicanja cicoke izniko korov, pa smo poprskali totalom, Posle toga cicoka ode gore a od korova nesta neostade. Planiramo prosirenje....
 
Jel koristi neko cicoku za tov junadi?ima li neko na prodaju krtole za sadnju,odgovor saljite na pp.da ne odemo u :off_topic:
 
Ako Bog da te rodi ove godine kao prosle, javicu ti da skoknes do kod mene do Sjenice da vidis kakva je
Boze zdravlja i junacke srece....:bravo:
 
Ljudi i ja sam sejao cicoku prosle godine. Na 20 ari imalo 2 imt prikolice sa podgradama. Rezultati su fenomenalni. Kad je dajem junicama opsta tuca... :D Mana je jedina sto je teska ko beton. Visina od 1.8-2.2 m. Sejana rucno sa razmakom izmedju redova 70 cm i izmedju biljaka na 25 cm. U prolece pre nicanja cicoke izniko korov, pa smo poprskali totalom, Posle toga cicoka ode gore a od korova nesta neostade. Planiramo prosirenje....
cudi me tolika prica o prinosima a ne radja nista vise nego kukuruz..
 
Ona ima 200 tona sigurno na hektar po tezini, ali zapremina kao kukuruz. Ali njoj je ovo prva godina sledece tj. ove godine ce biti bolja. Treba da nabije koren. A i da ima ko kukuruz mase bar ne ores i nekupujes seme niti ga vise pskas. A za zasusene krave je prava stvar. To mi je rekao i strucnjak iz Patent co. :D
 
Cuo sam telefonom se sa jednim farmerom, neznam tacno iz kog je mesta, kaze da je u selu uzeo dva kukuruza koja su bila najveca i zajedno nisu bila visine kao njegova cicoka.
 
Ona ima 200 tona sigurno na hektar po tezini, ali zapremina kao kukuruz. Ali njoj je ovo prva godina sledece tj. ove godine ce biti bolja. Treba da nabije koren. A i da ima ko kukuruz mase bar ne ores i nekupujes seme niti ga vise pskas. A za zasusene krave je prava stvar. To mi je rekao i strucnjak iz Patent co. :D
Sto za zasusene, jel ne valja da se daje ovima u laktaciji, valjda pridaju na mlek od nje.
 
Zato sto koriscenje kukuruzne silaze u zasusenju moze da dovede do problema kasnije u reprodukciji krava. Jer krava treba da jede sto vise vitamina u zasusenju, a proteina sto manje zbog oporavka vimena. Cicoka ima dosta vitamina bar mi je rekao tako. Kravama koje se muzu nismo davali, pa ne mogu ti reci da li povecavaju mleko od cicoke.
 
Cuo sam telefonom se sa jednim farmerom, neznam tacno iz kog je mesta, kaze da je u selu uzeo dva kukuruza koja su bila najveca i zajedno nisu bila visine kao njegova cicoka.
Znaci treba da je visoka 6m,to je nemoguce.U Krusevcu sam slikao parcelu sa cicokom samo dok nadjem sliku.Bila je visine nesto malo vislja od kukuruza.200t po hektaru ja mislim da ne moze da proizvede,mnogo je to.
 
E sad neznam da li kukuruz moze da poraste 3m, ali je kod mene cicoka bila oko metar visa od rakovice sa kabanim..
 
yqasegyj.jpg

ovo je moja cicoka pre siliranja
hegy2atu.jpg

to je kad je nikla
 
Poslednja izmena:
cicoka

Kolege,nesto me muce poruke pa da vam javim da imam seme za prodaju,100 din za kg.

- - - - - - - - - -

Kolege,nesto me muce poruke pa da vam javim da imam seme za prodaju,100 din za kg.
 
Nazad
Vrh