Čestitke za ponove.

nije se uvila sasija,preterala je ova zastavica,boga isusa,nego je sanduk elastican a kombajn ima samo 2,2 t

- - - - - - - - - -

placen je 550 e
 
I jos nesto morao sam da naspisem, ako nekog pitamo "Jer je to nov traktor" ili "Jel je to nov traktor" Sta je tu ispravnije?
Ali nije bitno mnogi ce i dalje da mesaju JER i JEL

Nema ispravnije, već je jedno neispravno a drugo ispravno. Kod pitanja je "jer" neispravno koristiti, a "je li" (je l' ; jel ) je ispravno. Dakle, ako nekog pitaš da li je to nov traktor, pitaćeš sa "Je l' to nov traktor? ", a ako konstatuješ da je npr. traktor lep zato što je nov, koristićeš "Traktor je lep jer je nov." :osmeh:

Čestitke i od mene svima na ponovama. Nek' vas mašine služe sigurno i bezbedno! :ppozdrav:
 
Jel ima jos neki takav kombajncic, i ja bih uzeo jedan za tu kintu, veci mi ne bi ni trebao. Usput, u zdravlju da se sluzite.
 
kombajn je potpuno ispravan cak sam dobio uz njega NOV internacionalov motor sa tri klipa,stabilna verzija,a na njemu je trenutno motor od mercedesa 220,gume su odlicne,svi kaisi su novi,bunkeras,nigde nije varen,nigde nije udaran,samo sto je 70-to godiste,inace za te pare.....

- - - - - - - - - -

Razmisljam se dal da ga stavim na kombajn ili ovako da ostavim sa ovim..
 
Juce sam se ponovio kupio sam valjak 3,5m
fotografija1147.jpg
,
fotografija1156.jpg
 
Tu ide jedan dodatak a to je sanduk metalni koji se nabode na te profile, tu ce clan IVAN da nosi seme kukuruza i suncokreta na njivu, to je njegova ideja bila i mi smo je usvojili i napravili.
Inace ovaj valjak je sirine 3,5 metra.
 
Pomislio sam odmah da ce za to da sluzi,nije losa ideja.Samo ako ce Rajka da nosi da joj ne bude malo mnogo i sam valjak nije lak?
 
Nazad
Vrh