Čestitke za ponove.

Marko taj je nešto puno smeća imo za vozit kad je natuko 1200 rh za 3 godine. Traktor fino izgleda.

@mirko15: 600 rh/g (kako kažeš) nije malo, al je daleko od puno. 800-1000 pa naviše rh/god. to je mjera za novi traktor.
 
Sad se vratih na 42 stranu, izvinjavam se, traktor 3 godine star kaze Marko. U svakom slucaju ili ima smeca za izvoz, ili je mozda i u prodavnicu i birtiju isao sa njim.
A znam da su strucnjaci u vreme kad sam bio u kombinatu govorili da je veliki traktor (150-250 KS) rentabilan (isplativ) kada radi 1200 sati godisnje.
 
1200 sati godisnje,toliko moji prave u 10 god... :haha: Moj 820 je 2003god i kupljen je sa molo vise od 700 sati.. Ja mislim da je to mnogo sati za tako kratko vreme?? I da se vozikao sa njim i da je vukao smece neverujem da bi imao toliko sati.. Ili gresim???

I naravno nek je sa srecom kupovina i da te sluzi odlicno i brzo da se isplati... :ppozdrav:
 
Uglavnom, šta je je, vozio je on i slamu i sjeno i nešt đubreta od konja, ali kvačen stroj nije nikad na poluge, orginal farba je na polugama još.
Star je tri godine!
A koristili su ga jedno vrijeme i ko auto.
 
Boze koristio je toliki traktor kao auto a ima dva Mercedesa AMG u garaži. Da ja imam AMG ne bi izlazio iz njega...:osmeh:
 
To dok je 2010 imo E klasu, do sad Mercedesi nisu snjega vidili, čim je snjeg Zetorom se ide, i sin mu ga je dosta vozo dok nije imo položeno, a u zadnje vreme mlađi sin. Eto gdje je nabio sati
 
Ako je gastabajter, onda je opravdano, oni baš vole da se k***e a još plus ako u selu niko nema toliki traktor, pa još nov, onda,...
Kod nas je neki lik u Tršiču došao uveče u diskoteku, mislim da je bio neki Hatat, verovatno neki lik sličan ovom tvom.
Nek on tebe dobro sluši pa i go*na da je terao sa njim :ppozdrav:
 
1200 sati godisnje,toliko moji prave u 10 god... :haha: Moj 820 je 2003god i kupljen je sa molo vise od 700 sati.. Ja mislim da je to mnogo sati za tako kratko vreme?? I da se vozikao sa njim i da je vukao smece neverujem da bi imao toliko sati.. Ili gresim???

I naravno nek je sa srecom kupovina i da te sluzi odlicno i brzo da se isplati... :ppozdrav:
Zasto mnogo?Ja sa 30 godina starim Zetorom pravim 1100+-100 sati godisnje,i ima vremena za jos.Nevidim rentabilnost drzati traktor za 100 sati godisnje,pogotovo skup traktor.

Marko sve cestitke za Zekana i da kod tebe pravi bar duplo vise sati nego kod prethodnog vlasnika.Naravno bez kvarova.
 
cestitke za ponov :ppozdrav: a bicu i malo sarkastican ovim nezelim nkoga da uvredim ,da otvorimo temu za ogovaranje (doticnog gastrabajtera )
 
Zasto mnogo?Ja sa 30 godina starim Zetorom pravim 1100+-100 sati godisnje,i ima vremena za jos.Nevidim rentabilnost drzati traktor za 100 sati godisnje,pogotovo skup traktor.

Marko sve cestitke za Zekana i da kod tebe pravi bar duplo vise sati nego kod prethodnog vlasnika.Naravno bez kvarova.
Dragane koju kolicinu zemlje i koje operacije radis kad napravis 1100 sati sa jednu sezonu?po meni je to mnogo sati za toliko star traktor...
meni je na 577 pokvaren sat,popravio sam ga jesenas i u oranju sam napravio otprilike nekih 150 sati na 60 jutara oranja + jos neke operacije!ako neko zna neka mi izracuna koliko bi zemlje trebao raditi(sve operacije da radim sa njim) sa 577 da bi napravio famoznih 1000 sati!

izvinjavam se za off topic :ppozdrav:
 
Oko 100ha,nekad par lanaca manje,nekad vise sve zavisi od zemlje sta dodje novo i sta ode.Traktor je mali Zetor 4911 i sve radi osim oranja i setvospremiranja i bukvalno svaki dan je u pokretu osim zimi.Znaci sve zivo se sa njim radi osim navedenih operacija.E zaboravio sam i ne bere,jer je u transportu.
 
U principu ne radimo nocu ali ali desi se ponekad.npr psenica je ove jeseni sejana nocu.Sto bi me bolele ruke i sve zivo,do sad to nisam primetio.
 
Od mehanickog volana znaju ruke boliti bas znam po sebi kad ne radim dugo sa traktorom i kad sjednem i radim citav dan sve mi zivo boli.Poslije se naviknes, ja kad bi toliko pravio sati godisnje uzeo bi neki traktor koji ima servo i naravno da je dobro sjedalo.
 
Prijatelju ipak je to zetor,sediste identicno kao u 5011,a na volanu je neverovatno lak.Bar kod njih je ugradnja servo volana jeftina i laka ali se stvarno lako navija.Inace kabinu ima siroku,ima negde slika na forumu.izvinjavam se za off.
 
Nazad
Vrh