Čestitke za ponove.

@milan89 Čestitke i od mene jos jednom, i da vas služi kao i nas
Hvala, nadam se da hoce.. Moram ovako javno da pohvalim i kolegu @Druškan i njegovu porodicu, ljudi domacini posteni i pedantni i za svaku saradnju, sve je bilo kako je rekao za traktor i kako smo se dogovorili. I javljam se ovim putem na red za masinu u dolasku 😂
 
Može se dodati, drugar ima i njih, kaže da hoće da vade po neko zrno ako je vlažnije.
 
Ja sam ih imao na HMS-u, nakon 50 jutara počeli blokirati jedan po jedan, loš kvalitet osovina i ležajeva, kako su blokirali sam ih vadio, i nema neke razlike. Doduše ja sijem sporo, 5.5km/h, vjerojatno rade radnju kad se ide brže, oni bi trebali pritisnuti zrno čim padne da se ne kotrlja.
I isto mi je trgovac rekao da se hoće zrno lijepiti na njih ako je vlažno, ali općenito diskosna sijačica ne voli vlažnu zemlju pa se tad ni ne sije ako se baš ne mora.
 
Ja sam na Cansa imao male i metalne, kazem imao jer sam ih skinuo, vadi zrno kad je bas vlazno, i jedan mi je blokirao a ne provaljujem kako se rastavljaju, kao da su zavarene osovine sa drzacem
 
Opet neko gvozdje....
78c675be15b9f4a4c1e897bf643a466f.jpg


Sent from my moto e(7) plus using Tapatalk
 
Nazad
Vrh