Čestitke za ponove.

Nele001 cestitam na kupovini,neka te dobro sluzi..:D jel ima klimu ova kabina,posto sam video na sajmu ovakvu sa klimom...
 
Cestitam i ja svima koji su se ponovili sa mehanizacijom i zelim vam da vas dosta godina sluzi. Sto se tice one kabine ra R65 dobra je al za mene je glupo kako su uradilli onaj panel za ventilaciju nisko,kad pocne da trucka cas posla lupi glavom ...
 
Nele001 cestitam na kupovini,neka te dobro sluzi..:D jel ima klimu ova kabina,posto sam video na sajmu ovakvu sa klimom...

Неђо, нисам сигуран. Горе у кабини пише АГРИС-КЛИМА, а како ради и колико то још не знам. До душе пирка, али није било потребе да је палим јер није било врућина.
 
NeLe001

Pogledaj napred na motoru da li ima kompresor klime ovo iznad alternatora, ako ima taj kompresor ima i klimu :osmeh: Čestitam na kupovini!!
 
Takodje cestitke svima koji su se ponovili, da vas masine dugo sluze i da budete zadovoljni s njima :ppozdrav:

Cestitam i ja svima koji su se ponovili sa mehanizacijom i zelim vam da vas dosta godina sluzi. Sto se tice one kabine ra R65 dobra je al za mene je glupo kako su uradilli onaj panel za ventilaciju nisko,kad pocne da trucka cas posla lupi glavom ...

Da stvarno, taj panel je bas nesretno postavljen, a i poluge dole od menjaca, ne moz nogu da provuces (ko ima kabinu), ko nema, preskace volan u kaubojskom stilu
 
Хвала Сремац на појашњењу. Сад сам мало пре погледао и нема тог компресора.

Каош то сте већ споменули, улазак и излазак су катастрофа. Ноге да поломиш, сав се изубијаш ако си у некој журби. За онај панел, нисам стекао такав утисак, мада је рано да било шта кажем. Када га будем гурнуо у њиву, видећемо да ли је и то тачно.
Било који модел кабине да се узме, проблем са буком је исти јер се део хаубе налази унутра.
 
14l64w7.jpg
[/IMG] Stiglo pojacanje :osmeh:
 
Pozdrav za sve forumase..:ppozdrav:...Treba mi jedna informacija koji je traktor "bolji" i koji mi je bolji za obradjivanje 6 jutara zemlje mtz t40 sa duplom vucom ili 558??? Zanimaju me iskustva sa t40jer mi je deda imao 558 i traktor je super. al me nesto vuce t40 jest da je slabiji al prednja vuca...:sta:...hvala u napred..
 
IMT 558 teram od kako znam za sebe. Kupljen je 1980 ili 1981 nisam siguran. Naradio se kao mazga, ceka zamenu, ali nesto slabo se dresi kesa da se zamene za nesto malko jace. :osmeh: Svojevremeno je radio sa IMT 533 50kj zemlje (kukuruz, soja, psenica, detelina). Oranje 757.20 , setvospremac 2.2m sa dva reda valjaka, berac ZMAJ 221. Kad se kruni kukuruz ili prevozi psenica vuce dve prikolice od 5t. Jos mu nije radjena generalna, samo polugeneralna. Promenjeno je 2 para zadnjih guma (a mozda i 3 i to nisam siguran). Jako kvalitetan traktor koji ce da obradjuje 6kj sa lakocom.
T40 ima drugar i to upravo varijantu sa prednjom vucom. Meni se ne svidja kabina, jako je mala i skucena. Menjac mi je nelogican (ok to se nauci). Ima dosta radnih brzina sto je plus u onosu na 558. Buka je poprilicna, a preglednost iz kabine katastrofa. On sa njim i sa 539 radi oko 20kj zemlje godinama.

Koji manje trosi, mislim da su nijanse u pitanju. Sve u svemu i jedan i drugi da uzmes neces pogresiti. Ja bih blagu prednost dao 558, malo subjektivno :osmeh:

Posto je off, moderatori nek prebace u odgovarajucu temu :off_topic:
 
Dok je moj pokojni Deda bio ziv...:( radio je sa 558 i pomagao mu je nesto moj tata a ja sam tada bio mali da bih mogao to da radim.Vukao je kukuruza u zrnu dve zmajevke 489 (8t) znaci 16t sve ukupno jedva krene al kad krene nemozes ga zaustaviti...A t40 mi se svidja zbog prednje vuce..
 
Pozdrav, drugar pre par dana kupio Zetor, kao sto se i vidi na slikama prednje gume su bas lose i on je u nameri da ih promeni,
u totalnoj je nedoumici koje gume da stavi napred gume koje su trenutno na njemu su dimenzija prednje 13.6-24 i zadnje 16.9-34, po nekim nezvanicnim
informacijama prednje bi trebalo biti 12.4-24, zna li neko koje gume staviti a da to ne utice na rad prednje vuce? Inace decko je clan foruma ali se slabo snalazi. Hvala unapred

fotografija0419.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]

fotografija0421.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]
 
[ IMG]05062012746[/IMG]


Evo slika fergusona kada sam ga preouzeo u agroridu posle 2 meseca čekanja. Traktor je sa indiskim motorom, valjda sam dobro nakačio slike.
 
Poslednja izmena od urednika:
Nazad
Vrh