Ječam 2025/2026

Danas skinuo 1.5 hektar, Zebra i Fanky,prinos oko 6t/h, moglo je mnogo bolje da nije bilo prvo velike vlage pa onda velike suse,Ne znam odakle je izsao onaj jecam.Sto se ulaganja tice,bacen je samo KAN 400kg/h prskano sekator,Pilon,poluh i drugi put u klasu Pilon plus i Grom,to je to.Prinos solidan,cena nula,tako da ovim završavamo sto se jecma tice.
 
Danas radili Zanzibar. Prinos nešto slabiji nego kod Kuma, oko 4,5t/kj.
Prikolice pune ali kilaža manja.
Agrotehnika sledeća:
Jedno tanjiranje, 100kg 6/24/12 predsetveno, ponovo tanjiranje. Setvena norma oko 120kg/kj.
100kg uree početkom marta i to je to, više nije u njega ulaženo do danas. Ostane nešto para i za pivo na kraju iako je cena takva kakva je....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
U ponedeljak pred kišu skinuli Zebru sa 3 jutra. Prinos 5 tona po jutru, agrotehnika, potanjirano kukuruzište, prethodno razbačeno 130 kg 3x16 po jutru, seme sopstvene proizvodnje oko 115 kg po jutru. Sredinom marta jedna prehrana sa 130 kg ANa po jutru, a krajem marta prskano sa Galbenonom plus Duet turbo. Do zetve vise ništa nije rađeno, bilo je malo poleglog. Njiva izlazi na kanal i u ovim sušnim godinama daje nešto bolji prinos u odnosu na druge lokacije.
 
Kolega da li vam je to Jallon sto si navodio da si posejao 80kg? Jeste zadovoljni kako je na kraju poznjeno? Bio ok sklop?
bio je dobar sklop i lepo se izbokorio izgedao je dosta dobro.Na suncokretištu je posejan, tako da je kraju prinos nije bio vrhunski ali solidan. Posejano je po.preporuci 100-105kg/ha oko 55 -60 kg na jutro
 
Nazad
Vrh