milan11
Član
Kako se drzi cena po kvantasima ?
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Napomena: This feature currently requires accessing the site using the built-in Safari browser.
Tako je i kod mene bunilo me sto je kod radasina pocela da zuti...Tako otprilike. Mada kako se bere sa 70% zrelosti mogla bi da se bere i ona i viorica.
Sto se tice Ruze i kod mene je skroz zelena ali to je i normalno jer stize zadnja, posle madjarske najbolje, roksane, ns4, ns6.
100-160Kako se drzi cena po kvantasima ?
Slusaj, vecinu sorti sam nabavio zadnje 3 godine tako da su ili tek prorodile ili jos i nisu. Saturn, rumunska sorta, je prilicno krupna i stize pre domace. Kad prodje berba mozda cu moci vise da ti kazem.Tako je i kod mene bunilo me sto je kod radasina pocela da zuti...
Ti imas dosta sorti
Koja krupna sorta moze da se ubaci izmedju dacije i ruze otprilike negde kad i madarska najbilja ili par dana pre uglavnom kad se obere dacija da se popuni prostor do branja ruze..
Sent from my SM-S901B using Tapatalk
Nije Saturn kod mene jos zreo kao ni Dacija.Saturna imas sad da beres?
Jel madjarska najbolja i domaca( prjevorska mijakovacka) ista sorta?
O otkupu neznam nista ja uglavnom radim konzum
Ipak je tvoj kraj puniji sa kajsijom i mijakovci prjevor su otkupna mesta...i ako bude otkupa bice verovatno mizerna cena tako da ti je bolje da zaposlis lampek
Sent from my SM-S901B using Tapatalk
Aj ako ti nije tesko zabelezi koja je razlika u branju izmedju dacije saturna i ruze da vidim ima li lufta da se ubaci izmedju dacije i ruze ...Nije Saturn kod mene jos zreo kao ni Dacija.
Domaca je skoro ista kao Madjarska najbolja jer je od nje i nastala mutacijom u duzem vremenskom periodu.
Sto se tice cene danas cujem neke nebuloze od 30-35 din. Po toj ceni ne dam ni kilo. Planirao sam 3t u rakiju ali ako tako bude mozda cu i vise. Kupio sam sanduk od hladnjace u koji moze da stane 8 paleta u pod pa cu tu slagati i cekati bolju cenu. Ako je ne bude ide sve u rakiju.
Za secu prihvataju 35+ tako da ce vecina imati dovoljnu krupnocu.Sa obzirom na rod i da ce verovatno ostati sitna to bi bila odlicna cena
Sent from my SM-S901B using Tapatalk
Kod mene u selu imaju dvojica hladnjace ali veliki vocari. Imaju prave hladnjace stacionarne. Cak i u okolnim selima skoro niko nema.
Sto se tice rakije jasno je da je iz zelene nema. Videcemo sta ce biti. Sinoc cujem od jednog otkupljivaca da ce biti 60 za rakiju a 80 za secu. To ne bi bila losa cena. Ali dok ne pocne nista ne verujem.
To su cene gde bih ja sada potpisao ugovor na celu količinu, pa nek se zaјebem!Sa obzirom na rod i da ce verovatno ostati sitna to bi bila odlicna cena
Sent from my SM-S901B using Tapatalk
Danas videh u vocnjaku da sorta koju sam nabavio prosle godine, madjarska rana, sada dozreva i ima krupne plodove. Takodje i Jelena Keseroviceva menja boju i ima krupnocu.Tako je i kod mene bunilo me sto je kod radasina pocela da zuti...
Ti imas dosta sorti
Koja krupna sorta moze da se ubaci izmedju dacije i ruze otprilike negde kad i madarska najbilja ili par dana pre uglavnom kad se obere dacija da se popuni prostor do branja ruze..
Sent from my SM-S901B using Tapatalk




