Alati i radionice

Ne znam stvarno. Recimo nikad nisam imao problema da se pregreje i da se aktivira zastita. Zavarivao sam uvek koliko sam hteo i to jako cesto sa elektrodom 4mm. Mnogo vise elektroda je izgoreo ovaj moj od tvog. Sve nesto mislim mozda je zbog prasine poceo da zeza, mada je unutra bio vrlo malo prasnjav.
Prašina nije veliki problem ali metalni opiljci od sečenja-brušenja mogu napraviti problem.Po meni je sve rešivo jedino ako je problem u procesoru upravljačke ploče onda mora zamena iste , ovde kod tebe mislim da nije do procesora.
 
Kako izvaditi ovakav zeger prsten?


Mozda ovako nesto:

51FJOQbhtxL.jpg
 
Videcemo sta ce biti, toliko prosta i rutinska stvar i zajebeš, a naplaćujes 200€ ugradnju.Jos prodaju pricu kako je inverter pa ide vakumiranje, kao da mozak operišu :D A ili sam ja omatoreo pa se vise ne stavlja rezerva cevi ona čuvena 3m, odmah izašli iz zida i direktno u spoljnu.
Vakumiranje je obavezno.

Tri metra cevi je minimalna duzina instalacije.
Sve pise u upustvu.Samo su nasi klima majstori dunsteri.

Velika vecina klima se lose ugradjuje.Vecina tih servisa i majstora su katastrofa.
 
Prašina nije veliki problem ali metalni opiljci od sečenja-brušenja mogu napraviti problem.Po meni je sve rešivo jedino ako je problem u procesoru upravljačke ploče onda mora zamena iste , ovde kod tebe mislim da nije do procesora.
Kad kazem prasina mislim bas na to od secenja i brusenja. Od spolja se jadan nije video, ali unutra nije bilo mnogo.
Zvao sam danas onog Mancica, ali najblaze receno cudan razgovor sa njim😃
 
Мислим да човек има много посла неби имао кад да снима клипове, прешао је на трговину, чист посао без секирације.
Мени није поправио апарет, и ако сам му лепо објаснио шта се дешава.

Poslato sa ABR-LX1 pomoću Tapatoka
 
Mislio sam da je Mančić iz Novog Sada,ovaj radi servis televizora itd,pa rekoh da nije promenio VES :)
 
Мислим да човек има много посла неби имао кад да снима клипове, прешао је на трговину, чист посао без секирације.
Мени није поправио апарет, и ако сам му лепо објаснио шта се дешава.

Poslato sa ABR-LX1 pomoću Tapatoka
Ne znam sta je u pitanju. Ja sam mu reko odakle sam, jer smo blizu i objasnio problem. Medjutim on trazi da mu saljem aparat i izbegava da ja licno njemu odnesem. Posto sam ja malo uporaniji u raspitivanju on covek popizde🤣
Prosto sam steko utisak da on neke malo ozbiljnije kvarove od prekidaca ili kabla i ne radi. Ne znam, mozda gresim, ali sta da mislim kad me covek izbegava i nece poso.
 
Nisam zvao. Ovaj me uputio u ovlasceni servis, kaze imaju delove, mogu da zamene komplet plocu, samo sto ces dobro da platis, reko dobro majstore.
Nisam zvao. Ovaj me uputio u ovlasceni servis, kaze imaju delove, mogu da zamene komplet plocu, samo sto ces dobro da platis, reko dobro majstore.
U medjuvremenu sam ubacio drugog zucka u ispomoc🤣
Pozovi u Aleksinac i objasni Kvar
Oni popravljaju sve vrste aparata invertera i običnih
modifikuju, pojačavaju i šta već.
imaju i svoju proizvodnju.
Moj komšija nosio lično pošto smo blizu nije imao nikakav problem da odnese i preuzme lično🤣
 
Meni je neki dan na mom SchweisKraft 161P otišao ventilator koji se napaja sa ploče 24V.
Original je bio 90x90, protoka oko 87 m3/h.
Ima mesta pa ću mu sada staviti 120x120 od 180m3/h ali na 220V, napajam ga sa prekidača.
Nego treba da mu kupim pištolj za TIG, dali neko ima iskustva i dali da ulazim u to. Treba mi ponekad za sitnice čisto da imam da neidem u selo..:)
 
Meni su mnogo cudni klipovi tog pomenutog majstora, nikad nije snimio popravku aparata vec samo nekakve probe posle popravke, koga to zanima??

Sent from my SM-S918B using Tapatalk
 
Nazad
Vrh