ZMAJ kombajni

Samo bih probao,ipak sta da stavljam nazad remenice i remen,kad cu vec cim skinem psenicu vracati lancanike za ostale kulture.
Sad gledam u nekom uputstvu,pise kod 141-ce broj obrtaja bitera pri punom gasu motora je 830,kontam isto je i kod 142-ke naravno,po meni je to malo onda za psenicu mozda ?.Onda bi bolje bilo mozda 22 zuba na biterskoj osovini i 19 na bubnju.
 
Mi smo produzili za nekih 80 cm...tacnu visinu ne znam,ali imamo jednu jako visoku kamionku i kipujemo u nju na knap.ako ti treba mera mogu izmeriti ovih dana.

A jel si produzio u zglobu ili na kraju? mislio sam zbog kipovanja u kadu ili sleper ako moze...

- - - - - - - - - -

Video sam onaj Bogdanovic na spiralu u cevi kipe je dodao jos jedan zglob i istoj promenio ugao pa izgleda kao na starim JD kombajnima
tako preradjena moze da kipuje i u kade

To sam i ja video na nekim slikama na googlu...
 
@Montoya
Preko rucice gasa se podesava ?.Nabavicu merac broja obrtaja i videcu koliko ima tacno obrtaja na biteru/motoru,sumnjam da su malo jaci pri punom gasu,tad cu i znati koji lancanici mi trebaju,870-900 obrtaja mora biti dobro za psenicu ,tj neka sredina.U uputstvu se spominje mislim 750-1000 obrtaja,tako nesto....
 
Na jabučici se podešava.
tlGAATz.gif
 
Ja ogranicim na safu bos pumpe a na toj jabucici ili onoj uzduznoj polugi podesise rucica da na zarezu budu ti obrtaji koji su ograniceni na bos pumpi, inace moze se desiti da bude odstupanja
 
@Milanche87
Verovatno je od 52 zuba,to je standard neki kao,ovaj manji verovatno od 43.A sta vrsis sa takvom kombinacijom,psenica ?.
 
@Milanche87
Verovatno je od 52 zuba,to je standard neki kao,ovaj manji verovatno od 43.A sta vrsis sa takvom kombinacijom,psenica ?.

Verovatno. Da psenicu, a posle skinem ovaj od 43 sa truma i na njegovo mesto stavim od 52, a na biteru ima jedan mali zupcanik ne znam od koliko zuba... sa tom kombinacijom vrsem kukuruz i suncokret.

- - - - - - - - - -

100evra 1 lancanik?

Da, u Pancevu imas u Trgosaobracaju.
 
Mi smo kupili u Zr prodavnica se zove Agrotehnika ako se dobro sećam bilo je ispod 200e ceo set za kukuruz do poslednjeg šrafa. Bilo je i jeftinijih ali na tim nije moglo da se menja lančanik bio zavareno.
 
Nazad
Vrh