ZMAJ kombajni

necu stoposto da tvrdim,jako davno je bilo kad sam radio te nosace prstiju.ali nesto mi se mota da je osovina fi 28...i mislim da idu civije...
 
Kajla je na obe strane pa se tako navlaci na ona dva nosaca...prosle 4 god.i stvarno se ne mogu setiti u detalje,a lepo znam da sam je menjao i da sam stavio tu osovinu od klipnjace za cilindre a te klipnjace imam samo 25 i 30 pa se zato razmisljam koji je bio fi.I samo sam na krajevima bio izvukao kanale za kajlu a duzina jbm li ga koja je bila,ko ce sve da pamti.Pa sta ce ti dimenzije ili skini pa vidi ili si kupi novu i ne opterecuj se time a to ti je i najbolje da uradis jer i ja bi je tada kupio nebi se jebavao da je pravim za 2-3.000.koliko mislim da kosta nego samo sto sam imao ovaj materijal za cilindre,pa hajd rekoh to je cak i bolje od originalne i tako to.
 
Drugari imam problem sa kombajom (zmaj 170) : nemogu da mu dignem obrtaje bitera više od 820 obrtaja (u katalogu piše da treba da radi na 850). Šta mislite oće mu biti ovi obrtaju dovoljni da normalno rade lađa, sita, avcuzi...?
 
Drugari imam problem sa kombajom (zmaj 170) : nemogu da mu dignem obrtaje bitera više od 820 obrtaja (u katalogu piše da treba da radi na 850). Šta mislite oće mu biti ovi obrtaju dovoljni da normalno rade lađa, sita, avcuzi...?

A u cemu je problem da ne moze vise obrtaja?
 
Pa i to će verovatno biti, ali mislim da je sada problem u prenosima - šipkama preko kojih se daje gas... JaKo puno lufta imaju i izgleda da se tu gube obrtaji.. Pa me zato interesuje da li će raditi na 820, pošto mislim da nećemo sad imati vremena da to sve skidamo, jel ječam samo što nije...
 
Rašteluješ šrafiće graničnike na PVP i eto ti obrtaja koliko ti treba.Bez obzira na luftove šipki.
 
2eec68n.jpg
[/IMG]
Platili ga 36k evra i ista krsina kao rakovica,zbog ovoga su bankrotirali,jedino sto vredi motor kombajna i brzi je od traktora,kupili novog i odmah prvi dan riknuo,svaki put mora remont,sta vredi kad su moji u tresnjevici zavrsili dovoljnim uspehom
 
Svaki kombajn pred sezonu trazi detaljan pregled i zamenu istrosenih delova. Kada se to uradi, posle ostaje samo podmazivanje i gas-vatra :osmeh:.
To sto se kvari najvise zavisi od gazde i masiniste. Za budalu koja bi i cekic pokvarila i nov Lexion jekrsina.
 
Tako je sve rastavis i sastavis pred sezonu i i rizik je na minimumu...

- - - - - - - - - -

Danas bio u poseti banatu, odradjena remenica za ubrzavanje na z 171.. posebne pohvale za gostoprimstvo Padinaca i clana jbrtke.:ppozdrav:
 
Negde oko 90-92 god,kupio jedan 135-ticu naravno novu i odmah prvi dan poceli kvarovi...tj zaglavljivala presa...dosli odmah iz servisa menjali nesto odglavili i otisli,a nisu stigli ni do pola puta ka BG ovaj ponovo zvao servis kako tada nisu imali mobilni ovaj sto se javio rekao da ce ih vrati ponovo nazad i tako oni se setali i po trecem dolasku doneli komplet novu presu zamenili i sve dok je jedan od servisera vozio kombajn je radio ok,a kako sedne gazda odmah problem,i slucajno serviser ostane pored vozaca i primeti da ovaj nije dao pun gas,kaze mu sta to radis i zasto ne pun gas? ovaj mu hladno pa znas nov je motor pa da se prvo razradi...ovi popizdeli otisli i mislim da mu je bila i ponistena garancija.
 
Pošto ste se dotakli 135 da iskoristim priliku.. Treba mi ''razvodnik noznih komandi'' (naziv iz kataloga).
Ventil sa papucicom za kontrolu varijatora vitla.
Gde bih mogao da potražm deo?
Pošto mi je u servisu receno da je ''komplikovan'' remont.
Propušta i vitlo se samo ubrzava u toku rada...
 
Pošto ste se dotakli 135 da iskoristim priliku.. Treba mi ''razvodnik noznih komandi'' (naziv iz kataloga).
Ventil sa papucicom za kontrolu varijatora vitla.
Gde bih mogao da potražm deo?
Pošto mi je u servisu receno da je ''komplikovan'' remont.
Propušta i vitlo se samo ubrzava u toku rada...
I kod mene je zaribao, vitlovi rade jednom brzinom uvek.

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Svaki kombajn pred sezonu trazi detaljan pregled i zamenu istrosenih delova. Kada se to uradi, posle ostaje samo podmazivanje i gas-vatra :osmeh:.
To sto se kvari najvise zavisi od gazde i masiniste. Za budalu koja bi i cekic pokvarila i nov Lexion jekrsina.
Moj brat iz sela kaze da se motor grejao na cak 180C ja mu nisam poverovao,motor bi explodiro na takvoj temperaturi...
 
Nazad
Vrh