ZMAJ kombajni

Evo resena misterija oko sporijeg verglanja tj ono sto sam ranije pominjao,nije mi trebao veci od 140 ali kada je bal neka je sa muzikom...ne treba nista da vam kazem sigurno mozete da pretpostavite kako ga Varta sad okrece:osmeh:
bV2ysfU.jpg
[/IMG]
 
Ne nisu me kleme nikad zezale,a ovo su sada samo rukama stavljene cisto da probam aku,inace cu ih stegnem do sezone ima vremena.Bas me cudi kako primecujete neke detalje koje meni ne upadaju u oci,svaka cast.
 
zadnjih par paljenja mi 142 tesko pali,i nece dok ne skinem remen varijatora sa zvona,jel imo neko takvih problema?
 
Previše zategnut remen? Ako sporo vrti anlaser i to može biti uzrok (akumulator,kablovi,kontakti-spojevi). A i spojnicka ako ima lufta može da smeta.... Proveri i one osnovne stvari,filteri goriva,ac pumpa.....
 
Moja ideja za spojnicku je ovakva, ja imam s46 na merkatoru i imam merkatorovu originalnu spojnicku u rezervi, koja bude na perkins motoru, a perkins na klasu ima komad ploce zasarafljen za zamajac pa gumena spojnica pa osovina (spojnicka) jos mi fali ova ploca i nju cu narucit, ona je nekih 100 eura, i to je to .. nadam se da ce radit, jel moro bi spojnicku mjenjat a ovo mislim da je puno bolje ..
Ovako je to u katalogu sve ..
2qust3q.png
659506.jpg
 
Ne znam koliko s46 ima rupa na zamajcu ako ima 6 kao na slici onda ja to sve lako prilagodim, ako ne bit ce teze ali sve je rjesivo...
@Glackop
Zasto ne moze na 142?
 
Poslednja izmena:
Koliko ja vidim po ovoj semi princip montaze je obrnut u odnosu na zmaja,ovde se spojnica stegne na zamajcu pa se navuce zvono pa onda se stavi remenica i stegne maticom,a kod zmaja je sve obrnuto.
 
Nazad
Vrh