ZMAJ kombajni

Nisam pisao o brzini. Nego o izdrzljivosti kombajna.
Što se brzine tice ja sa 142 i 3,6m skinem koliko i kolega sa Senatorom i istim zahvatom heder. Kaze ne moze brze gusi se. Ali mislim da mu je bosh pumpa dosta losa. Njemu je dob 1,2m
 
Nemogu vjerovati dokle to sve ide......kitat plug, toga se nebi nikad sjetio......ipak je onda bolje kupiti polovan stroj iz ex yu, ako se nemoze novi uvozni, jer polovno nema smisla uzimati, da je valjalo, nebi ga švabo prodao.....
neverujem da su trgovci iz svih ex yu pošteniji nego nasi :ppozdrav:
 
Ne planiram da pravim off, kako bih tebi objasnjavao da je Zmaj prevazidjen. I da strani kombajni iz 1980. godine imaju bolja resenja nego 143 iz 2000-ite godine.
 
Ne mora da znaci da je staro i potroseno.
Kupio je clan Zlato iz Padine ocuvan i u ekstra dobrom stanju pre jedno tri - cetri godine. Ali ga je dobro i platio.
U zadnjem postu sam napisao za strane kombajne ne konkretno na 1530.
Primer Massey 520 može usporiti bubanj preko reduktora. Ne moraju lancanici kao na 142 (ne znam kako je na 143)...
Dalje strani uglavnom imaju secku što je kod Zmaja 143 dodatna oprema, o slabom motoru da ne pricamo (sa Cumiksom su retki). Kada se otvara i zatvara hidro lula opet se mora izlaziti iz kabine kako bi se blokirala i odblokirala). Barem je tako kod ovog sto je u susednom selu. A o slaboj limariji na 143 i pucanju slamotresa da ne pricamo.
 
Kvare se i novi kombajni. Kod nas u selu ima jedno 9 ganc novih. 2 Laverde 1 case 2 Fenda i 4 claasa i svima se kvare zamislite u radu. Ni jedan se ne pokvari dok je parkiran. A kad se oni pokvare to ide procedura zovi servis, dok serviser ne izadje na teren pa nije poneo sve delove pa mora nazad za beograd oko 200km ili NS 70km pa nece danas nego sutra i covek koji je platio kombajn preko 100k evrica izgubi 2 dana minimum a ne sme sam ni da resava problem.
 
Kvare se i novi kombajni. Kod nas u selu ima jedno 9 ganc novih. 2 Laverde 1 case 2 Fenda i 4 claasa i svima se kvare zamislite u radu. Ni jedan se ne pokvari dok je parkiran. A kad se oni pokvare to ide procedura zovi servis, dok serviser ne izadje na teren pa nije poneo sve delove pa mora nazad za beograd oko 200km ili NS 70km pa nece danas nego sutra i covek koji je platio kombajn preko 100k evrica izgubi 2 dana minimum a ne sme sam ni da resava problem.
znaci,ogorčen si na svoj ;novi;kombajn :ppozdrav:
 
Manjevicu,i zmaj 125 koji je napravljen ranih 70ih,ima menjac na bubnju,isto i 161,i 162.
A sja kazes na ovo,kod nas zetva traje max 5 dana,pre par godina ,3ili 4,drugaru na nholandu drugog dana zetve polomi se poluosovioa,ni za lek,a kamoli da mu neko odradi odmah.hotova je bila za 10dana,pravio mu Baculov iz zr.zetvu oko 20,25kj je platio,i sta je dobio?zapadni izvozeni kombajn,koji mu cele godine stajao pod supom,a zetvu je platio...ne kazem da to svaki kombajn,ali stvarno me nervira,kad neko toliko spocenjuje zmaja,a svako ga je imao,.i mnogi su se uzdigli uspomoc zmaja..
 
Poslednja izmena:
Ima covjek novi claas, novi case (relativno novi) i zemljurine cjelo cudo. Ali pod supom mu stoji 142 kupljen nov 90-ih godina. Ne znam da je pokosio 500 jutara znam da je kukuruzni heder samo donesen kuci i da stoji nekoristen. Lanjske zetve su se novi kombajni potrgali, sjeo je u zmaja i polako kosio dok se ovi ne poprave da mu proizvodnja ne trpi. Kad su krenuli zapadnjaci kositi, zmaj ociscen i parkiran pod supu i neka ceka...

Kaze da je zmaj kakav-takav al eto moze uskociti kad je guzva a o prodaji istog ni ne razmislja.
 
Manjeviću od kada si postao takav stručnjak?

Nisam postao strucnjak. Znas i sam da se ne razumem nesto najbolje.
Ali sto vise gledam strane kombajne sve Sam vise ogorcen na Zmaja, pogotovo na 143 is 2.000-ite godine a nema ni klimu ni secku.
@jbrtka Zato see kupuje Class ili Deutz fahr za kojih I'ma delova.
Ja Sam na Zmaju 132 naucio da vozim, na 142 stekao iskustvo. Vozio sam ih 5 sezona,Ali ne bih vise. Pa makar I stajao 10 dana zbog poluosovine.
 
Zavisi sta ko kupi, ako hoces dobar kombajn da sipas gorivo i da ide, onda moras izvaliti i dobre pare. A da kuois strani kombajn jeffino, i mislis da je dobar, e tu onda mozes da se nadas da ces se namijenjati dijelova..
 
Nazad
Vrh