ZMAJ kombajni

Ja nisam nikad merio alirusvaj koji je nizi od 3.5m nekad kaci rotaciju o lulu..a predpostavljam da coveku treba da kipuje u kamione..radio je jedan u indjiji tako nesto ali ne znam detalje..uglavnom izvodljivo je..
 
Ta lula mora da bude bas dugacka jer zmaj ima jako mali ugao lule da bi se produzavanjem postiglo da kipuje na 4m morao bi i ugao na flansni da se menja.
 
Koliko se secam ako ne gresim mislim da je neko pisao da je produzavanje lule radjeno i kod nekog lika u Bavanistu,ne secam se bas u detalje.
 
Ima majstor u mom mestu koji produzuje lule, radio je nasem clanu sa foruma goran1991, ali na 88-ci, ne na zmaju.Radi na sve kombajne.
 
Moze sigurno da kupuje, radio je covek u Pozarevcu. Ali ne znam detalje.
Ne mora na 4m, moze na 3,6-3,7m to je dovoljno.
 
Manjeviću, odeš na neki otpad zmaj kombajna, kupiš lulu od neke stare 141, isečeš segment od oko 70cm i navariš na tvoju postojeću .......
Inače polovna cev je oko 50 evrića......
 
Ovdje su jedni dok su imali dva 133 na vece njive narucivali kamione da odvoze jer sami nisu mogli stici. Na uvratini jedan trag za prednji tocak razoru a drugi trag naoru tako da kombajn bude nakoso i kamion poteruje naprijed-nazad koliko treba dok ga ne napune. Godinama tako radili i funkcioniralo je ;)
 
Ma da drška sa reckama na 10lit i bog da te vidi. Ali ako hoćeš perfekciju onda možeš nabudžiti mehanizam od Lade,Zastave i sl. na štap od Dragona.
 
I meni merac ne radi ne zato sto je neispravan vec ih nema zice do rezervoara,razmotavao sam citav snop preko pola metra ka kabini ali ih nema pa ako nekom nije tesko da mi kaze sa koje strane one dolaze,pravca kabine ili otkud motora mada sam sve gledao i nema ih a plus toga ne primecujem da je bilo sta cackano oko instalacije,cudna stvar.A onda sam merac napravio od stapa na svaka 10.l crtica i tako do 120l,za dalje me omrzelo,ali mislim da mu 10.l dodje 2.5 cm na stapu.

- - - - - - - - - -

P.s.Imam dve slobodne zice sa izolovanim buksnama koje izlaze iz glavnog snopa tik iznad rezervoara ali su kratke za citavih pola metra da bi dohvatile do merac tako da mislim da one nisu za to,ali pa za sta bi drugo sluzile tu nemam pojma.
 
Nazad
Vrh