ZMAJ kombajni

Moj kolega GODINAMA tako radi sa zitnim hederom i korpom bez blindi ali ne velike povrsine. Vrsi cjeli dan soju u prikolice i onda ode usput u svoje kukuruze i obidje krug oko njive da ne gazi majstor s beracem i tako svaku vece donese kuci pun bunker kukuruza.

Radio je to i sa zmajem 142 i sad s fahrom 1302...
 
Na 142 je imao lancanike i lanac na pogonu bubnja za kukuruze i soju. Koliko okretaja, stvarno nemam pojma. Ima i na fahru lancanike i lanac za vrseje soje i s tim prenosom tako uradi i kukuruze.

Zasto bi imao rasipa kad zitni heder njeznije ubere klip s komadom stabljike nego kukuruzni heder koji ga odslovce "odlomi". Dobar dio stabljika ulazi u bubanj i moguce je da i to smanjuje lom ali za potrebe hranjenja stoke kod kuce lom totalno nebitna stvar na tako malu kolicinu zrna. Druga stvar da vrsi 15 jutara ali za obici oko njiva nije strasno.
 
Veoma pametno.Treba javiti fabrikama koje proizvode adaptere da obustave proizvodnju jer su adapteri izmišljeni samo da bi trgovci ljudima uzeli pare.
 
To nitko nije rekao da je pametno. Samo komentiramo da je moguce...

Ima ja youtubeu jedan cica koji je imao ekstremno povaljan kukuruz koji je bio na mjestima toliko nizak da ga nije mogao pokupiti sa kukuruznim hederom. Sve je pokupio sa zitnim. Opet ponavljam da se ne radi o velikim povrsinama.
 
Sto da ne,u uslovima kad je bas polegao,potucen od grada,ili mozda skidanje maltene zimi kad ni nema puno lisne masne,zitni ce odraditi odlican posao.A nomalan kukuruz skidati zitnim,definitvno ne :D,sumnjam da ce ista ostati od tog vitla nakon par hektara :)).
 
Znaci i ti ga pratis ;) Ima nas na forumu dosta kako mi se cini...

Vitlo kod kolege ne radi velik posao, ne vrsi kukuruz nisko do poda, samo pod klipove ide. Jednom je probao do kraja nisko pa previse kukuruzovine ide i tesko ulazi u heder a njiva izgleda jako jako "smijesno", nesvakidasnje... Kazem da je to radio i sa zmajem i sad s fahrom. Ima godisnje po 10kj kukuruza i svaku njivu obidje minimalno jednom (kod nas su dosta sitne parcele pa tih 10kj dodje u 5-6 parcela).
 
Kolege, da ne ispada da posatvljam oglas (valjda će moderatori malo progledati kroz prste), ali imam dve kompletne kose sa glavama za 141-142, stoje tako i ne služe ničemu..., Ako je neko zainteresovan može na pp... :ppozdrav:
 
Ja sam kosio tako pricao sam ranije imao sam kukuruz sejan na 50 i u malog zmaja je ulazilo 6 reda odjednom . Dob 350-400 sito za soju i kosom pod klip . Rastura ima jer nekad klip ne padne u heder nego ispred al nista strasno . Nazad ispadaju samo froncle a cutke skroz samelje . Korpu nisam dopodesavao .
 
Ja razmisljam probati 1ha da uradim hederom za suncokret. Bas da vidim kako ce ici i da li ce biti rastura.
 
Kod nas ih zovu daske za suncokret. :haha:
Ako mislite na kljunove koji se montiraju kako bi se skinuo suncokret.
 
Već sam jednom pitao ali bez uspeha, pa da probam opet. :osmeh:

Da li neko zna nekog ko ima rasturen Zmaj kombajn, a da hoće da proda jednu sitnicu iz kombajna. Treba mi onaj mali adapter (ne znam koji bolji izraz bih upotrebio) iz kabine kombajna na koga je prikačeno crevo od pritiska ulja iz motora, a u taj adapter se još šrafi električni davač za pritisak ulja, i sa adaptera opet ide malo crevo na sat pritiska ulja. Znam da mi to može strugar napraviti, ali ako već ima nešto gotovo zašto bih pravio...
 
Nazad
Vrh