ZMAJ kombajni

@mims ti imaš 171? Jel si imao problema sa osovinom slamotresa?
 
Poslednja izmena:
@ Branko sledece sezone ce mozda biti na prodaju. Sve zavisi, kakva ce godine biti, da li ce biti para za veci. Viidecemo za cenu. Samo zitna ce biti 8-9000. A kukuruzni oko 4-5000. Sa komplet adaptacijom, lacanici za usporavanje, lancanici u grlu, sito za kukuruz, korpa, blinde. Plus delova, svi slmotresi, ladja, osovine, lanci, prednji tockovi.
Sad ce neko da kaze, mnogo para je. Neka ga neka stoji onda, imace sta raditi.
 
Za vrsidbu kukuruza je stvarno tata-mata,i ovde su neki plaćali njemu jer nisu hteli za tu cenu da pale kombajne.Sledece godine ga zovi suncokret da ti vrše, posebno ako bude lepa cena suncokretu.... a i u pšenici hoće lepo da se zazeleni za njim.
Ja nemam sta da vrsem sve siliram ili baliram a to sto se zeleni za kombajnom mnogo zavisi od gazde koji nece da pogleda sta kombajn izbacuje da se nenaprasnjavi, lakse mu da sedi pod prikolicu,pije ladno pivo i bistri politiku.....................
 
Manjevicu a moj kombajn je skup.:osmeh:

Druze, kod mene je sve u kombajnu novo. Slamotresa, ladja, savirna, ceo kombajn je bio rasklopljen, sve je na njemu radjeno sem motora. Moj kombajn tek ulazi u kondiciju, posle remonta, a tvoj je na izdisaju. Tvoj je 18000, a moj je 13000. A nemas nista bolje, osim kabine, hidro lule.
 
Ja nemam sta da vrsem sve siliram ili baliram a to sto se zeleni za kombajnom mnogo zavisi od gazde koji nece da pogleda sta kombajn izbacuje da se nenaprasnjavi, lakse mu da sedi pod prikolicu,pije ladno pivo i bistri politiku.....................
Nema gazda kad da pogleda sta kombajn radi,oni kad upadnu gazda prvo bude zacudjen kakve su masine i kojom brzinom rade a dok se seti da pogleda da li se nesto prosipa i njiva je ovrsena.Njima je danas dnevno da skinu 100kj skoro pa nista.
 
Koje je to kombajn kada vrsi za 3500 dinara jutro? Jel sa njegovo gorivom ili vase gotovo?
 
Manjevic@
3500din i vrsidba i prevoz,naravno da je njegovo gorivo.2 leksiona i jedna mega 360.Sad ce neko reci mora tako jer su mu kombajni na kredit ali nije tako kombajni su isplaceni.Izvinjavam se za off.
 
Po meni je 142 mnogo bolji kombajn, zato sto je jaci. Gledao sam 143, nisam ih kupio. Kako trenutno stvari stone, moj bi sigurno odradim vise, zato sto je komplet remontovanu.
Ali nebitno, necu da se raspravljam, u cijeg je tate veci. Ja mislim da necu za moj da dobijem pare koje trazim. Jedino ako trazi neko iz mog kraja, ako budem imao srece uzecu za zitnu varijantu 9000, zato sto kod mene idu 133 po 6000.
 
Poslednja izmena:
Nisi u pravu Bobo. Ima I kod nas kombajna za 5000e. Ali su to krsine, za delove. Ako se hoce dobar kombajn, mora se dobro uloziti I remontovati. Stavljavam slike veceras od mog kombajna u fazi remonta.
I jos jedna stvar, prevoz i Carina izadju 1500e do 2000e. To su radili ranije kada su kod nas 142 kostale 10000e, zitna varijanta. Pa ih uvozili sapcani, gitirali I farbali, prodavalk kao remontovane za 12000e.


Nisam do sada znao zasto se isplatilo da dolaze labudicama iz Srbije po Zmajeve kombajne koji su bili realno samo za otpad pogotovo oni veliki zmaj kombajni , jedino merdzini motori su valjali na njima i gume , sad mi je jasno , vrlo su cijenjeni u Srbiji.
 
Budimo realni, neko nece prodati dobru 14 ojku, za ispod 10000e,
Ispravka...ispod 12.000.:osmeh:
Bobo
Kolega, kod vas u Srbiji su cjene zmajeva totalno nerealne. Kombajni stari 20-30 godina i na cjeni... Srbi dolaze u HR, kupuju 142-ke i voze za srbiju i tamo prodaju za dobru zaradu.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Kako mislis nerealne?Evo moj je dosao iz Hrvatske za nekih 5.000e sa PREVOZOM i ulozio sam 4 i nesto nemam pojma koliko tacno jer sam od 8.700 prestao da vodim evidenciju,i radio ga nekoliko meseci kada se dodaju ruke...koliko onda on treba realno da kosta? Kako god da racunas uvek izlazi preko 10.A ovo sto pominjete za 6-7K pa ce ga neko srediti sa par hiljada eura,oce malo sutra,ponovo ce taj da lezi pod njim u njivi.Meni dok je bio u oglasima je zvao jedan ozbiljan kupac i pitao jesam li menjao hidraulicnu pumpu?Ja mu kazem Ne jer je jos uvek dobra,on kaze...ma gde moze da bude dobra za tolike godine,i to bi trebalo da se zameni.I u pravu je covek.
 
A zašto bi je menjao ako jeste dobra?Nije ona filter goriva koji košta 500 rsd pa se menja,nije neka investicija.Pumpa košta dosta više.
 
I da nisam rekao da je bio uvezen sa zaribanim motorom!Pa kako bre dobra kad ne dize brzo keder na ler gasu,i jos kad se do podne ulje dobro zagreje na leru ide mm po mm,i ja uvek moram podizati dok je na punom gasu.I to me nervira pa cu je verovatno i zamenim.
 
Nazad
Vrh