ZMAJ kombajni

Cini mi se da imam nesto veci rastur zrna na puzu, tj kao da se zrno vraca nazad iz kombajna i ispada na puz i dalje napolje.Gornje sito msm da je otvoreno dovoljno, donje je jecmeno od 10mm, u cemu moze biti problem pa da se primjetno vidi da zrno se vraca i ispada na pikap prste koji ga razbacaju po zemlji ispred kedera? U pitanju je Zmaj 133.
Kakva je povratna masa, da li ima mnogo zrna? Ako ima pokusaj da je smanjis.
 
Da li neko moze da objasni kako se pravilno stavlja ova guma?
img7890.jpg


img7891.jpg
 
Cini mi se da imam nesto veci rastur zrna na puzu, tj kao da se zrno vraca nazad iz kombajna i ispada na puz i dalje napolje.Gornje sito msm da je otvoreno dovoljno, donje je jecmeno od 10mm, u cemu moze biti problem pa da se primjetno vidi da zrno se vraca i ispada na pikap prste koji ga razbacaju po zemlji ispred kedera? U pitanju je Zmaj 133.

da ti nije sabirna ravan zaprljana, ako se na nju nalepilo slame i osija od jecma onda zrno ne moze da ode do sita pa ga 'pljuje'nazad.
 
Pozz forumasi,jel neko koristi perforirana sita u psenici,suncokretu ,koji fi koristite ?Neko je pisao da se koristi fi 12-16 za suncokret,to je previse ,ne ?
 
Pozdrav za forumase imam na 143 novu kosu nije radila ni 1 hektar pa i od samog starta cini mi se da nema brzinu .ja imam jos 133 sa njim mogu sa 2 brzinom dA kosim i ne stipa zito a niti obara posto ide velikom brzinom.Na 143 kad vozim prvom sa najvecom brzinom varijatora pogotova kad zavrsim neki spic ili slicno on samo preskace ne reze lepo cupa HAOS.samo trazi polako voznju sa najmanjom brzinom i bukvalno da ga drzim na kvacilo da bi lepo odrezao i naravno ni sa umerenijom voznjom isto tako .dali
mozda imam mali broj obrtaja kose na reduktoru ,dali heder sam dobija manji broj obrtaja od pogona hedera.i dali zna neko koji gde lancanici sa kolko zuba treba da se namontiraju.'hvala svima
 
remen je nov na reduktoru .lepo naspanovan,ulje. zamenjeno .nisam prometio ni da slajfuje pokazalo bi se da gori negde i da se ostecuje
 
Mislio sam da su dupli prsti na kosi nisu lepo nastelovani imaju zazor izmedju kose i kontra noza, negde sam stavio i nove kontranozeve ali imam par duplih prstiju novi koji sam namontirao na kosi pa i u tom delu mi cupa.ma ostaje klasje, nepokoseno posle samo se dize,iza kombajan ma jedva sam 3 hektara uradio i zavrsio sezonu proslujedva a pogotovo oko slogova gde bila trava setio sam se Maticu da je proklizavao kais i da smo ga dotegli fest ali nema vise kako da ga stegnemo i opet cini mi se da mnogo vecu brzinu kose imam na 133 a prvi put sam radio sa 143 prosle sezone

- - - - - - - - - -

Neznam jedino da nije na njemu lancanik na pogonu od ranije kod njega od kukuruza ili nesto drugo daga predhodni vlasnik tako ostavio pa sad imam manji obrtaj.Prosle godine sam ga kupio i samo sam jedva uradio 3 hektara na dan i nije moglo vise ni gram.muka nam je bila jedva smo cekali da zavrsimo te parcele pa sam resto zavrsio sa 133

- - - - - - - - - -

Nisam pametan ja ima 133 od 86 godine .kosom sam sekao seticu gvozdje po njivamai sa krnjim nozevima sam kosio lepo .i nije mi ovako cupala
 
Ili reduktor ili kosa nije dobro podešena jer i mi kad smo menjali trebali smo da bušimo druge rupe i da prenitujemo onaj vrat od kose možda je to problem i kod tebe. Skineš remen i jedan tera ručno kosu (reduktor) a drugi gleda koliki je hod kose i odakle počinje i gde završava kretanje.
 
Nazad
Vrh