ZMAJ kombajni

ja mislim da je labav kais sto ide od odbojnog bitera do bubnja.proveri taj kais da ne proklizava.kad stanes onda ne ulazi masa i kais ne proklizava, kad teras ima opterecenje i proklizava ali ti ne vidis iz kombajna.
 
ja mislim da je labav kais sto ide od odbojnog bitera do bubnja.proveri taj kais da ne proklizava.kad stanes onda ne ulazi masa i kais ne proklizava, kad teras ima opterecenje i proklizava ali ti ne vidis iz kombajna.
Mi.... tamo imamo lancanike i dupli lanac, tako da tamo ne proklizava:osmeh: a i da proklizava taj doticni remen salamotres radi istom brzinom znaci sestougaoni remen zateci 40godina iskustva::namigivanje::
 
Naspanuj remen pogona bitera [onaj siroki sto ide sa motora] sigurno nije dobro naspanovan i cela vrsalica staje.
 
Filtere goriva sam promenio u zitu tako da mozda i nisu oni.ali cudi me jako,kombajn je radio bez greske i u zitu i u suncokretu,a sada da imam takvih problema.Kaze mi drugar da ceo kombajn dosta stenje dok vrsem i cim stanem posle nekog trenutka pocne da radi kako treba...
 
Ma ja sam samo provrsavo puteve za branje,tako da nisam ni napunio bunker.Desava mi se ,znaci kad krenem nekih 10-15 metara i onda pocinje kombajn da mi menja zvuk i padaju mi obrtaji bubnja,a pozadi kao da nista ne ispada i onda stanem u mestu 10- tak sekunda i onda pocnu sapurine sa slamotresa da ispadaju...i sve tako....
 
Drugaru se to isto desilo prekljuce na Claasu Dominatoru kombajn od jednom izgubio snagu,kod njega je problem bio u gorivu,zamenuli smo naftu i nije vise imao problema.
 
Ma ja sam samo provrsavo puteve za branje,tako da nisam ni napunio bunker.Desava mi se ,znaci kad krenem nekih 10-15 metara i onda pocinje kombajn da mi menja zvuk i padaju mi obrtaji bubnja,a pozadi kao da nista ne ispada i onda stanem u mestu 10- tak sekunda i onda pocnu sapurine sa slamotresa da ispadaju...i sve tako....
kako ti je korpa naštelovana,da nije mnogo zatvorena
 
Ma ja sam samo provrsavo puteve za branje,tako da nisam ni napunio bunker.Desava mi se ,znaci kad krenem nekih 10-15 metara i onda pocinje kombajn da mi menja zvuk i padaju mi obrtaji bubnja,a pozadi kao da nista ne ispada i onda stanem u mestu 10- tak sekunda i onda pocnu sapurine sa slamotresa da ispadaju...i sve tako....
proveri remenje jer se gomila masa na bubnju a nekuda su mali obrtaji od proklizavanja remenja
 
Nema to veze na kojoj rupi stoji,važni su zazori tj. ulaz-izlaz
Na komajnu očigledno se stvara negde veliki teret što usporava celu mašinu kad ti staneš i obrtaji se vrate u normalu
 
Mi.... tamo imamo lancanike i dupli lanac, tako da tamo ne proklizava:osmeh: a i da proklizava taj doticni remen salamotres radi istom brzinom znaci sestougaoni remen zateci 40godina iskustva::namigivanje::
Vlado,covek ti je dao odgovor jos pre dva sata a ti i dalje ne verujes...:sta: .Remen slamotresa proklizava,cela vrsalica se puni i usporava sve.Zategni remen slamotresa a nije na odmet promenuti filtere goriva i proveriti dotok goriva. :ppozdrav:
 
Nesto ga koci to je ocigleno,ali sta ..to cu morati sutra da vidim
Danger da su slucajno ispale kajle sa bitera verovatno bi on udaro u bocne limove pa bih cuo da je on u pitanju.

- - - - - - - - - -

Spajki nije da ne verujem,sve sto ste mi svi vi rekli moracu sutra da proverim,pa da probam ...daj boze da je taj kais ,najmanji je problem nastelovati ga
 
Nesto ga koci to je ocigleno,ali sta ..to cu morati sutra da vidim
Danger da su slucajno ispale kajle sa bitera verovatno bi on udaro u bocne limove pa bih cuo da je on u pitanju.

Kad kajle ispadnu biter stoji,neokrece se,okrece se samo osovina i sve radi,i kad krenes da vrsis pocne da se puni cokovima koji nemogu da odlaze nego pocinje stalno da ih mulja u krug,digni poklopac iznad slamotresa,podigni zavesu i pogledaj jel pun cokova,udji unutra i nekom motkom pokusaj da okrenes biter,ako su unutar ispale kajle ceo biter ce se lako okrenuti,mozda nije to al ja sam prosle godine imao takve simptome i to je bio uzrok
 
Kad krenes krene bez problema dok se bubanj nenapuni cokovima i onda pocne da se gusi,kad stanes onda cokovi pocnu da ispadaju onoliko koliko uspe bubanj da izbaci na slamotrese,kad stanes on se lagano oslobodi i kad opet krenes krene par metara i ponovo,nemora da znaci da je to i kod tebe al pogledaj remenje a i biter,zavuci se malo nista te nekosta,malo pocesi ledja o slamotrese ako te svrbi.....
 
Nazad
Vrh