ZMAJ kombajni

pa heder od 420m nemoj terati pun pa dobijes isto manje mase gde je trava a gde je slabije zito teraj pun i to je to pravis da kombaju bude lako
 
Ako si ti vozi konje koje su svi jahali,mi dalje nemamo mnogo sto sta da pricamo. :osmeh: Demontaza lezaja doba i bitera,odvrtanje 4 srafa 8mm,skidanje poklopca kucista. Odrvtanje centralne hilzne,kucnes je malo nazad i lezaj slobodan,i tako se rukom svlaci komplet sa osovine. Odvrtanje 4 srafa 10mm skidanje kucista lezaja i problem resen. :ppozdrav:
P.S 142 ili 143 isto sranje isti radni ucinak...ako vozis normalno i polako svaki ce raditi manje vise dobro. :ppozdrav:

Zarkovmali,ko je spomenu da je 143 najbolji?? O 171 ne mogu reci nista jer niti sam ga uzivo video niti znam kako radi. Cuo sam samo reci hvale.I nema potrebe da se ti i Matic sprdate sa necijim postovima. :ppozdrav:

Jesi ti citao sta sam piso ,ja sam zaduzio ganc nov kombajn i vecinu sam ga ja sam vozio po samo kad mi treba slobodan dan neko uleti na dan dva. A ostalo svaki dan po ceo dan sam ja radio sa njim. Ja znam da nijedan jedini lezaj tako nije siso kao sto ti kazes svaki je secen sa brenerom jer kosuljica nema teoretske sanse da sidje sa osovine,znaci pravili smo i alate tukli ko majmuni samo secenje .E sad ako si ti imo bas toliko srece pa za 3-4 min skines svaka cast , a to mozes sa leve strane hde je go lezaj a sa desne nemozes ni da dodjes do lezaja za 4-5 min posto ima poprilicno stvari da se razbucaju da bi se doslo do lezajeva i bubnja i pod bubnja .

- - - - - - - - - -

A ucestvovo sam u skoro svakom remontu i forsiro sam da se skoro sve uradi .Brt nemozes 11\206 lezaj da skines za 4 minuta a ne lezaj od doba.
 
Ja sam konkretno pisao o samoj demontazi lezaja,a nece mi biti tesko da skinem levu stranu i da slikama demostriram. :) Vidi zaduzio si nov kombajni odmah druga na pola varijtora...da se vidi koliko i kako moze... :bravo::ppozdrav: a ono prc isti ucinak kao i 142... :haha:
 
Eeee kada bi se tako skidali ležajevi na kombajnu svi bi majstori bili. Većina mora da se seče na bilo koji način, a to znam sigurno pošto sam radio dosta stranih kombajna.Ako je takvo stanje kod stranih onda nije velika razlika ni kod domaćih.
 
Nemojte me krivo shvatiti, ali namjenjao sam se lezajeva i lezajeva na mom zmaju i na koleginom 142 dok sam radio uz njega i cesto puta me kolega zovne da mu dodjem pomoci popravljati fahra...

Na mom kombajnu nisam do sad morao sjeci niti jedan jedini lezaj koji sam mjenjao, kod kolege 90% silazi lako i bez sjecenja, grijanja ili razbijanja...
 
Joj, kad se to ne primeti na vreme pa se zavari malte ne cahura lezaja za osovinu, pa se pregrije, ili skoro presece osovinu.Zamisli kad vozis neki ogroman strani kombajn sa klimom slusas muziku a tamo se neki lezaj koji je 6metara od tebe raspao .Zakon je redovno servisirati kombajn i to preduhitriti ako je moguce.
 
Da samo sto na takvim kombajnim ima maltene senzori dali ti je musica proletela kroz vazdusni filter itd,ma prijavljuju dosta toga napredovala je tehnika jbg.
 
Nego zanemarimo mi sve nesuglasice i razlicita misljenja,svako je iskusio nesto drugacije,sta je tu je ko ima zmajeve zna sta je muka. :ppozdrav:


Kad teras polako,kao u videu,uradis 1-2k.j manje ali dodjes ispravan kuci. :osmeh:
A slike kucista i lezajacim nahvatam slobodnog vremena.
 
Uf.... kad se setim senzora i elektronike.Sve je to krasno i lepo.Nije ni bitno dali ce musica upasti u cilindar jer ce izaci na auspuh,ali je jako bitno da se primeti ako je prolupao lezaj na osovini slamotresa a sve radi sve se okrece senzori nista ne konstatuju a vozac slusa muziku jer je kombajn ogroman i ne primecuje sitne vibracije 6 m. iza svojih ledja, i kvrc puce osovina od 2000e.Na to sam mislio.Gledao sam na tim velikim Klasoma i Top lajnerima nekoliko kvarova da se malte ne napravi rupa u limu i sve se pokida a vozac se kune da se nista nije culo.Cudno :sta: Sad sam vidio video od Dobrincan,,, Jako kulturno jednom reci.Malo se cuje ciganka.
 
pozdrav drugari,desavalo mi se u vrsidbi da mi se masa na uvlacnom grlu ponovo sa gornje strane lanca vraca u heder a neide u bubanj,sine na bubnju su odlicne,transportni lanac je nov kao i 90posto delova na kombajnu stavljeno je prd pocetak sezone,zasto mi se to desavalo......A pojavio mi se jos jedan problem na hidraulici nemogu da okrecem volan dok nepomeram neku od rucica hedera.kombajn je zmaj 161.
 
565 dok se nije oribao to jest dok nije skinuo rđu sa poda grla hoće da povraća masu a hidraulika verovatno negde zaglavljiva neki ventil.
 
pozdrav drugari,desavalo mi se u vrsidbi da mi se masa na uvlacnom grlu ponovo sa gornje strane lanca vraca u heder a neide u bubanj,sine na bubnju su odlicne,transportni lanac je nov kao i 90posto delova na kombajnu stavljeno je prd pocetak sezone,zasto mi se to desavalo......A pojavio mi se jos jedan problem na hidraulici nemogu da okrecem volan dok nepomeram neku od rucica hedera.kombajn je zmaj 161.
To bi mogao da bude problem na ventilu prioriteta (odliva ulje prema razvodniku) odnosno razdelni volan hidraulike hedera i volana nalazi se ispod kabine skini ga rastavi i probaj ga ispolirati .
 
Nego zanemarimo mi sve nesuglasice i razlicita misljenja,svako je iskusio nesto drugacije,sta je tu je ko ima zmajeve zna sta je muka. :ppozdrav:
Ne znam zbog čega misliš da je muka raditi sa zmajem?
zbog udobnosti,kapaciteta ili kvarova?
Meni najviše smeta kapacitet,al šta je tu je,za te novce tog gabarita ne možeš ni kupiti bolji kombajn...
Udobnost....slična priča
Kvarovi,tu dosta zavisi od gazde,ko ga pripremi pred sezonu kako treba i zmaj radi kako treba
 
Ne znam zbog čega misliš da je muka raditi sa zmajem?
zbog udobnosti,kapaciteta ili kvarova?
Meni najviše smeta kapacitet,al šta je tu je,za te novce tog gabarita ne možeš ni kupiti bolji kombajn...
Udobnost....slična priča
Kvarovi,tu dosta zavisi od gazde,ko ga pripremi pred sezonu kako treba i zmaj radi kako treba

Pa znas kako,zbog svega po malo... Slazem se sa tobom, kapacitet i udobnost po meni,ali sta je tu je za luksuz se nema ::novac::

P.S sto se tice kvaliteta rada nijedan zmaj se ne boji bilo kog drugog kombajna,samo mu nedostaje brzina...
 
Poslednja izmena:
Auuu druze sad ga i ti pretera,dobar je Zmaj,al ne ide da ga uporedjujes sa inostranim kombajnima.Ima tu mnogo vise od brzine.
 
Sta to strani ima sto zmaj nema,osim elektornike i kompujtera?? :haha: Sve ostalo im "isto",mislim "isti princip" rada. :ppozdrav:

Evo obecanih slika kucista doba z143 leva strana.

Trenutno stanje...
1q4z60.jpg


Bez poklopca kucista... (odsrafljeno 4 srafa 8mm)
ofd16b.jpg


Slika centralne hilzne,koja je konusta,kojom se stezanje navoja navlaci se u lezaj i steze oko osovine i lezaja...
2vrtl07.jpg

2vxggt4.jpg


Raspustanjem hilzne se automacki dobija oslobacanje lezaja sa osovine a odvranjem 4 srafa 10 mm oslobaca se kuciste,bukvalno sve samo spadne bez ikakve velike upotrebe sile(cekica). I bukvalno sama montaza i demontaza kucista i lezaja traje od 10-15 min.

Slika stare hilzne(puknute)
cnhqu.jpg


2mnlzm8.jpg


Svi majstori a ja brica... :osmeh::haha::ppozdrav:
 
Na 142-ci, pripremljen ležaj 6308 sa njegova dva kućišta u kompletu silaze za pola sata maksimum,pa da je koliko zapeko. Osim ako je zaribao ležaj pa upilo osovinu... Mada i onda ga skidamo bez većih muka (naoružani smo radapcigerima,brenerom-acetilen/oksigen,brusilicama,REL aparatima....). Ali brate,pa ovo je milina na 143! Nisam video da 3-ke imaju takav ležaj,nisam obraćao pažnju. A i nisam imao potrebe. Bravo za dragona!
 
Nazad
Vrh