ZMAJ kombajni

Promenuo sam remen na varijatoru (zmaj 131) e sad koliko se stezu one tri matice ,jer kad ih ravnomerno stegnem uvek mi jedna deluje labavije od ostale dve...
 
Pomagajte drugovi......

Menjam lamelu na zmaju 142 pa da ne bi dva puta skidao zvono imam pitanje za one koji to znaju.
dscn0309.jpg
[/IMG]

Na koliko mm da naštelujem žabice od srca lamele??? Kad sam rastavio bilo je na 47 mm.

Izvinjavam se što nisam ispravio sliku !:osmeh:
 
ne mozemo da otkrijemo kvar...
sve je ok,remenica pregledana , kajl-ovi su ok,lezajevi novi,kaisevi novi...ma sve sve...
ali se zapali kais od hidro pumpe i remenica se toliko ugreje da istopi i kais od bunkera i od hidro pumpe...
A da niste preterano podmazali da nema puno masti,a trebao bi da pregledas lezaj od remenice ali one gornje od tog dugackog kajisa,koji je pored onog sirokog!!!
 
Problem sa Zmaj 135,
kais od hidro pumpe se pusi,trese,kida i zagrijava remenicu od varijatora,kad se zagrije remenica topi se kais od hidro pumpe i spirale bunkera......
ako mi ko moze pomoci ili ako je ko imao slicnu ili istu situaciju neka mi javi,bogato cu ga nagraditi....(naravno ako bude znao)
Imaš remenice koje se "šteluju" znam da se ta od bunkera obično šteluje a verovatno ti se i ove druge šteluju tako što je rastaviš i vidiš dali treba odvaditi ili dodati koji lim.Obično kada pali kaiš treba odvaditi koji lim iz remenice da bi klin od kaiša mogao da ulegne koliko treba i da nebi dolazilo do proklizavanja a samim tim i do paljenja remena ili remenja
Problem ti je do remena ili remenice i zato dolazi do grejanja.Ako se pak remenice nemogu štelovati pri rastavljanju znači da su zajedeni konusi i da ih moraš menjati
 
Poslednja izmena:
Topalovicu da znas za u buduce pre nego sto otpustis matice treba da izmeris koliko su bile udaljene od pocetka brezona...na mom kombajnu su bili razliciti brezoni najduzi sam stelovao 36mm srednji 32 a najkraci 29...A ako su iste duzine trebalo bi da ih stavis isto...
 
Opterećenje na pumpi izmerite pritisak ulja u radu pritisak u praznom hodu nesme biti veći od 20-25 bara negde na ravodniku je "zaglavilo" to je već problem ali postepeno jedno po jedno pogledati da ulje slobodno kruži kroz sistem odnosno prvo sa pumpa pusti ulje u rezervar da prvo otkačiš pumpu jer i ona može da stvara problem
 
od koje godine se proizvodio novi tip i po čemu se razlikuju vizuelno, ako uopšte ima neke razlike, moj je 97, jel to noviji isli stariji tip?

I još nešto me interesuje u vezi hidraulike, pored dugmeta-šrafa s desne strane gde se u pogon pušta vitlo, postoji još jedno dugme-šraf da li je to vezano za podizanje i spuštanje hedera ili ne i čemu ono služi?

Prve serije 143-ke su krenule od 1994 pa do 1997. Vizuelne razlike su ti jedino sto novija trojka ima sire gume(balonke) i na kraju istovarne cevi bunkera ima fabricki postavljena zastitna guma.
Dugme?? stvarno ne znam na sta mislis,ako je levo od ventila pustanja vitla,moze biti samo regulator brzine vitla...
 
moja 143 ka je 93 god. i njegov serijski broj je 3 sa neznam koliko 0 ispred , nije ni bitno . ima jedan saraf na komandnoj tabli a to je brzina vitla . moje pitanje je bilo gde je ubrzana novija 143 ka , posto ide dosta brze .moj ima brzinu kao 142 ili 141 ali burazer ima najzadnju seriju , znam posto posle toga zmaj nije radio , i on je to kupio u ALMEX pancevo njegov ide dosta brze u transportu . premerio sam remenice kod njega i mene iste su ali brzi . i dali neko zna da nije mozda u menjacu .
 
Mislim da ima razlike i u kabinama kod prvih i zadnjih serija 143.A to što je brži zavisi od toga kako je namešten varijator vožnje:ppozdrav:

---------- Poruka napisana u 23:37 ---------- Prethodna poruka je at 23:32 ----------

Menjači su isti
 
Mislim da ima razlike i u kabinama kod prvih i zadnjih serija 143.A to što je brži zavisi od toga kako je namešten varijator vožnje
Menjači su isti

Tacno,zaboravio sam da je razliciti raspored na kontrolnoj ili instrument tabli(drugaciji raspored satova i lampica) + novija 143-ka ima fabricki proseceno i postavljeno staklo,iznad sedista, u kabini za pregled zrna u bunkeru.
 
zmaj kombajni

Drustvo moze limi neko reci zasta sluzi ova rucica,u pitanju je zmaj 133 kombinovani,sa druge strane u bunkeru je obican navoj i niceg vise nema.
16lwyh4.jpg
.
 
Nazad
Vrh