ZMAJ kombajni

Ivinjavam se svima sto odgovaram sa zakasnjenjem bio sam na poslu.pogodio sam majstora da sve on odradi da sve izvadi van da skine svaku osovinu,svaku remenicu,svaki lager da skine da proveri,da ostanu samo zidovi pa cu ja polako brusilicu i co2 u ruke pa na varenje i zamenu limova,kad sve zavrsim da majstor dodje da sve vrati nazad i da nasteluje za to mi je trazio 250e....e sad me interesuje vase misljenje,zvao sam neku firmu u pancevu,sabirna 250e,ladja 350e i sito 250e,dal da to uzimam novo ili da remontujem sabirnu i ladju
 
Tačno tako Bubu,još plus na kombajn može i od 539-560 jer mu nije bitan položaj automata
e onda ja imam verovatno neki drugi S-46?jer pase samo sa 539-558-560....a 577 nije isti anlaser,pa neka kze ko sta hoce....

---------- Poruka napisana u 18:20 ---------- Prethodna poruka je at 18:18 ----------

onda mora da je moj neka posebna serija :sta:
nije posebna serija druze....samo su glave za montiiranje drugacije...proverite razmak rupa...

---------- Poruka napisana u 18:25 ---------- Prethodna poruka je at 18:20 ----------

ako mi ne verujete,nka neko proba da montira sa 560 anlaser na 577,pa posle sa 560 na S-46......

---------- Poruka napisana u 18:29 ---------- Prethodna poruka je at 18:25 ----------

Ako imaš kući neki IMT traktor a da ti alnaser dobro vrti na njemu, skineš i probaj ga na 143-ki. Čini mi se da svi IMT do 100 ks imaju alnasere od 3kw sem 533 i 558, njihovi su 2,5kw-spori.
od 533 nece odgovarati sigurno.....prvo proveri detalje druze

---------- Poruka napisana u 18:31 ---------- Prethodna poruka je at 18:29 ----------

ovo ti je anlaser za 533
http://www.pik.ba/artikal/1182038/anlaser-imt-533/
 
Da,vidim... I koliko znam u pravu si. Ako treba izacu napolje uslikati oba anlasera i ..... Btw nema potrebe da me citiras jer ti je odmah odgovor ispod mog posta. :cool:
 
ajd vazi...nemoras izaci...milion posto sam siguran....nije jedan motor-traktor ili kombajn izasao ispod mojih ruku....
 
anlaser od 560 i 577 se razlikuje po kacenju pa se ja pitam kako onda zavrnuti na kombajn anlaser od 560 a da se drzi na sva 3 srafa?
a kod tebe sa koliko sarafa ide na 577?:sjasi:

---------- Poruka napisana u 20:53 ---------- Prethodna poruka je at 20:51 ----------

anlaser od 560 i 577 se razlikuje po kacenju pa se ja pitam kako onda zavrnuti na kombajn anlaser od 560 a da se drzi na sva 3 srafa?
izvini nisam dobro procitao....da rascistimo na S-46 stima anlaser od 560 a ne od 577.....i tacka...izadji u supu i izmeri razmak izmedju tri sarafa...na 560 je 10.5 cm,na S-46 isto 10.5 cma na 577 je 9.5 cm....jednom sam vec napisao ovde u forumu...pa sad vi stavljajte sta hocete...
 
mozda na traktoru..ali na kombajnski motor milion posto ide anlaser sa 558-560....napravio sam pre par godina 577DV sa S-46 motorom,jeste kombajnskim,i da ga upalim sa 558 sam skidao anlaser pa stavljao na njega....
 
Nije me mrzelo da odem do garaze i premerim oba posto imam i 567 i 577. Kod 567 je 10.5cm a kod 577 9cm raspon rupa.

Koji god S46 motor sam video, na sve ide isti anlaser kao sto je na 577 recimo. Da nije drugacija ploca na motoru tj. da taj S46 nije bio predvidjen za ugradnju na kombajn ili traktor?
 
Ljudi. Razgranicite prvo gde se nalazi motor..... S-46 na kombajnu i S-46 na traktoru nemaju iste ploce tj mesta gde se postavlja anlaser. Kombajnski S pokrece anlaser sa M motora a traktorski S pokrece anlaser sa S motora. Komprendo? I da,jos nesto. Neko je spomenuo,cini mi se Bubu,da je samo upitna snaga anlasera... Koliko ja znam za M motor postoje anlaseri sa 1.25kw,1.5kw,2.5kw i 3kw. Dok za S motor postoji samo 3kw anlaser.
 
Poslednja izmena:
pozdrav drugari evo mene ponovo,jedva sam uspeo da se registrujem.imam jedno pitanje za sve koji imaju kombajnu 162,hocu da radim kompletan remont na mom da sve rasturim pa me interesuje ako je neko radio koliko ce to para da izadje.
e sada sam racunao koliko za sad mene izlazi JD-952 remont,pa ovako:uvlacni lanci200 E,sine za bubanj250E,lezajevi bubja i bitera(4 kom)520E,lanci elevatora za zrno i povratnu masu400E,ostali lanci i lezajevi400E,sabirna ravan 300Ei onda jos posle:lim,farba,co2,elektrode flex ploce itd....
 
Nešto ste skupo platili ležajeve bubnja i odbojnog bitera jer ti ležajevi (sva četiri) u kvalitetu INA izadju 18.000,00 din maloprodajna cena.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh