ZMAJ kombajni

Jeste,povezana na kontakt bravu,da se kontakt i ona kreće sa radom.
 
I mi imamo isti problem na Mercedesu kao Matic samo se jos nismo do sada nakanuli da promenemo AC pumpu koja kosta oko 50 evra u kvalitetu. Jako je zeznuto kad nece Mecka da povuce gorivo-ili se penji pa vuci na usta ili duvaj kompresorom u rezervoar... :D
 
Zaboravio sam napisat da sam i ja na S 46 mjenjo crijeva bila su pletenasada sam stavio gumirana koja su me dosta izašla kod mene je obićna ac pumpa dolje kod rezervara imam slavinu kada završim sa poslom zavrnem ju ujutro ju odvrnem ništa pumpat gas na leru samo stisnem start on odmah uhvati, a dok nisam imo slavinu također crevo u usta i vuci koliko sam se goriva nagto uff .. !
 
MONTOYA, svaka cast! Zvao sam trgovinu imaju sve sto mi treba, i sutra sam u Sapcu po djelove...

Cjene nisu pretjerane (bar meni koji zaradim u zetvi dovoljno da pokrijem sav ovaj trosak...

dvije osovine su oko 200€ i sve 4 glavcine su oko 240€ lamela obicna 21€ neka bolja je 24€ krute, bez federa, na zalost...

Kajle, lezajevi, ovo ono sveukupno mislim da ce biti ispod 500€i s tim sam zadovoljan, jos ako bude popusta kako je covjek rekao. MILINA.

Jedino mi zao sto vise nema lamela za 133 sa federima, nego samo krute... Al sta ces, takav je zivot.


Cuo sam, a mozda to netko i od zmajarosa zna, da pase lamela od mercedesa 123 na malog zmaja, kazu uz malo dorade lamele... Koliko je ovo istina, jer bih bas volio imati lamelu s federima kad vec kupujem sve da valja, pa da i to rijesim kako treba.
 
Rekao sam ranije, preradili smo kucista i stavili po dva lezaja, tako da kad stavis zaboraviš na njih , samo redovno podmazivanje i nema problema.
Imam slike u telefonu , ali ovde nemam kabl da skinem. Postavicu neki dan.
Znaci kad to uradis, nema da skidas to cesto, i mi smo skidali jednom godisnje dok to nije uradjeno, I kad vec sve to menjas bilo bi najbolje da to uradis sad .

Pozdrav
 
Pozdrav jos jednom. Imam par pitanja i dilema o malim zmaj kombajnima 13x serije, pa i o 780 kombajnu. Naime deda i njegov brat imaju z133 i z780. Ovaj drugi vec 5-6 godina nije radio, jednu godinu je cak i kisao ali smo ga sada pokrili i malo upalili da vidimo kakav je motor, i radi. Zanima me vredi li se uopste petljati oko takvog kombajna? posto je zapusten i sve mu je zardjalo i mora da se menja. Dedin brat koji je inace odlican mehanicar za te masine kaze da moze to da sredi ali meni je malo glupo da gubim vreme ako npr mogu da za pristojne pare kupim neki od onih 13x kombajana. Sto se tice
z133 on je u solidnom stanju ali ga je uzeo dedin bret i sad hoce da mi zavalja kombajn za 1.500e kao pola posto ga ceni 3.000. Deda opet kaze kako mu je motor pred riknjavanjem i da za manje para mozemo kupiti bolji kombajn. Ima li ko iskusan po tom pitanju? Neki baja iz susednog sela uzeo 131 sa bunkerom i kabinom za 1800e, cujem da ima povoljno da se kupi i 132, pa me sada interesuje misljenje od nekih iskusnijih kombajnera posto vidim da ste ovde dobro potkovani znanjem :osmeh:. Ne zamerite na duzini posta, pozdrav i svako dobro.
 
Krecar, ajde molim te cim prije detaljne slike te prerade i sto si sve radio s kucistem. Takodjer me zanima kako sad to sve stoji jedno sa drugim, jer kad uglavis jos jedan lezaj, pomices sve jos vise prema desnoj strani i remenice onda nisu u ravnini kako to onda funkcionira?

FansteBG: naspram 780 je 132 azdaja i pol. Bolji motor (s44) koji je lakse odzavati. mjenjac s kvacilom, sto 780 i 131 nemaju. 132 bolje izvrsava od 780 jer ima bolji bubanj i za 8 sina dulju korpu, hidraulicni volan i tako puno poboljsanja u odnosu na 780. 131 je (po meni) samo medjuserija izmedju 780 i 132/133 i njega ti i ne bih preporucio, ako vec mozes naci 132 ili 133 i imas novce da kupis takav kombajn.
 
Krecar, ajde molim te cim prije detaljne slike te prerade i sto si sve radio s kucistem. Takodjer me zanima kako sad to sve stoji jedno sa drugim, jer kad uglavis jos jedan lezaj, pomices sve jos vise prema desnoj strani i remenice onda nisu u ravnini kako to onda funkcionira?

FansteBG: naspram 780 je 132 azdaja i pol. Bolji motor (s44) koji je lakse odzavati. mjenjac s kvacilom, sto 780 i 131 nemaju. 132 bolje izvrsava od 780 jer ima bolji bubanj i za 8 sina dulju korpu, hidraulicni volan i tako puno poboljsanja u odnosu na 780. 131 je (po meni) samo medjuserija izmedju 780 i 132/133 i njega ti i ne bih preporucio, ako vec mozes naci 132 ili 133 i imas novce da kupis takav kombajn.

Hvala na savetu... znam za razliku, vozio sam i jedan i drugi, 133 je kao metak naspram 780 a deda opet kaze da 780 guta ko lud i da 133 cesce zagusi. U sustini me interesovalo koliko je vredno petljati se sa kombajnom poput 780 koji je gotov za otpad(sto mi je zao) ili jednostavno kupiti drgi, ili otkupiti onu polovinu 133-ojke. Mada ja licno mogu da vrsim i sa srpom posto necu imati vise od 3-4ha i jos malo rodbini ako se povrsi i to je to, ovo sa kombajnima je cist hobi tj zaludjenost:osmeh:. Koja je uopste razlika imzedju 132 i 133? Sto se tice ovog 133, vozio sam ga pre 2 nedelje i lepo ide, ubrzan je i nije bilo nikakvih problema, ali mu vec godinama iskace menjac u brzini, posebno u brdu a hoce i na ravnom ponekad, nema desnu kocnicu i kako deda kaze motor je na izmaku. Kombajn je 86 godiste, narandzasta serija(jbm li ga sto su ga tako farbali), uvek je bio pokrivan ili garaziran,ima sklepan bunker. Sta bi ti uradio? jel bolje kupiti ga za 1.500e pa eventualno dati jos 500e za generalnu ili traziti nesto drugo?
 
Pazi ovako... 780 ce rijedje zagusiti jer ima kao prvo: pogon bubnja preko dvorednog lanca, a kao drugo ima manju (kracu) korpu...

ove godine sam ganjao svoj kombajn bas onako pravo koliko god je mogao gutati, na mjestima je proklizavao i plosnati kais, pa sam ga dotezao u radu. NI JEDNOM mi nije zagusio, a imam i sine potrosene do pola na bubnju, nove cekaju sa strane i sad cu ih metati prije soje. Prije mi je gusio kad je bio los lim prijemnog bitera, pa nije uredno masa ulazila u bubanj, kako sam stavio nov lim na prijemni biter, samo ga teram kao da je tudji i ne stopa nista...

Po pitanju komfora rada, 780 opet gubi... 132/133 ima kvacilo, hidro volan, komande sve na dohvat ruke, ma bolji kombajn i tocka...

Po pitanju onog 133 nemam pojma, pregledaj ga dobro... generalka na motoru je 1000€ pa gledaj koliko ti se tako sto isplati raditi. Da se razumijemo moj 132RM je 1981.g. i motor trosi ulje i dimi na hladno plavi dim, kad se zagrije ne dimi nista, samo kad dodajem gas baci malo crnog dima sto je normalno i onda predvecer (kad i njemu i meni dojadi raditi) krece dimiti plavo i u radu ali snage ima, i na - temperaturama pali dobro...

Sam znas najbolje sto ti pase i s koliko novca raspolazes za kombajn i koliko ti kombajn uopce treba...

Razlike izmedju 132 i 133 su mozes reci nikakve... Godina proizvodnje je najbitnija razlika...
 
Hahaha ma ne treba meni ni kombajn ni zito ako realno gledamo, ja zivim u Bg-u, ali sam raspuste ko klinac redovno provodio na selu kod bae i dede i usput se zaludeo kombajnima. I dan danas redovno idem na selo a kombajne volim vise nego leba. Jednostavno moram da kupim pa kud puklo. Kod mene kombajn ne bi mnogo radio a i mogao bih da muj posvetim dosta vremena oko sredjivanja posto nista sem zita necu da radim. Ok hvala na informacijama, imam fore do sledeceg leta pa cu razmisliti sta i kako. Pozdrav.
 
Trazim lamelu s oprugama jer je jednostavno bolja od ove krute... na brdovitom sam terenu, a na zmaju iako su nove kompletne poluosovine, bocni reduktori nemaju lufta puno, ali opet se zaljece nizbrdo, pa lamelu stalno cima... Ova s federima bi puno dulje trajala od obicne...

Nisam u ove 4 godine mjenjac ni taknuo kako imam taj kombajn i svi mi cestitaju sto nisam imao ni jednog jedinog kvara na mjenjacu. ovdje po brdima uredno pucaju osovine od zupcanika, odlaze lamele i tako... po ravnom bi taj mjenjac trajao koliko i kombajn...
 
Trazim lamelu s oprugama jer je jednostavno bolja od ove krute... na brdovitom sam terenu, a na zmaju iako su nove kompletne poluosovine, bocni reduktori nemaju lufta puno, ali opet se zaljece nizbrdo, pa lamelu stalno cima... Ova s federima bi puno dulje trajala od obicne...

Nisam u ove 4 godine mjenjac ni taknuo kako imam taj kombajn i svi mi cestitaju sto nisam imao ni jednog jedinog kvara na mjenjacu. ovdje po brdima uredno pucaju osovine od zupcanika, odlaze lamele i tako... po ravnom bi taj mjenjac trajao koliko i kombajn...

odgovara od 123 mercedesa ja sam stavljao na svoj kombajn a cuo sam da odgovara i od bmw 320 dizela!a mercedesovu sam stavljao samo moras malo skratiti jedne strane sto ide na nutove spojnicke sa zadnje strane lamele!videces po staroj svojoj lameli gdje se treba odseci!
 
Bobo, čini mi se da paše lamela od Uaz-a, jedino što moraš da joj zameniš glavčinu. Proveri negde ako možeš...
 
zmaj, cuo sam i ja da pase od mercedesa 123, bas mi je danas kolega to ponovno rekao i da ne kupujem lamelu u sapcu, ali ga ipak necu poslusati. Kupit cu u sapcu a imam i na jednom mjestu od 123 mecke u jako dobrom stanju, samo mi kaze covjek sa sitnim ili krupnim grajfovima a ja nemam pojma kakvi su na kombajnu, pa kad skinem, sve cu znati...
 
Nazad
Vrh