ZMAJ kombajni

Cuo sam za njih dosta koji su dobro platili kombajn pa misle da mogu bez provere da idu u sezonu i srecni su zbog toga-uglavnom se svi kvarovi desavaju zbog toga. Ko uradi pravi remont sa pravim delovima taj se nece bojati kvarova. Kod 190-ke jedini problem moze da zadaje motor ako je radjen pa nije bas dobro uradjen ali i to se da resiti.
I opet se vracam na te sto su poprodavali te kombajne-svi veci Zmajevi od 142 mogu da idu bolje i gutaju bez problema a tu se javlja problem jer ima 'alavih' sofera koji misle da uvek moze jos pa guraju varijator. E tu onda trpi sve zivo iako on ide. Kod 142 se bar zna-gurnes rucku malo jace i onda te ceka jedno lepo odgusivanje doba...
No, ja sam samo izneo svoje misljenje. Ne bih zeleo da se vlasnici 141-ca i 142-ki uvrede!
 
bubu je u pravu što se tiče kvarova,ljudi kupe kao remontovan kombajn i sad misli ne treba ništa miran je bar tri sezone e tu se i za...e,onaj ko prodaje kombajn i kaže ne treba ništa pipnuti taj sigurno laže,jer kombajn se pred svaku sezonu mora spremati ako ne želiš kvarove....
dolazili mi skoro kupci za moj i pita čovek kad je remontovan i ja mu kažem nije remontovan već se svake godine sprema i menja šta treba,on mene gleda belo....
 
Gačević je napisao(la):
Šta je sa ovim 131 Zmajevima ima li ih još u Srbiji da rade i prodaju li se, kakvi su za rad. Za manje sopstvene površine, kuda su cene.

Malo prelistaj ovu temu, nedavno sam pisao o tome koja je razlika izmedju 131 132 i 133... Ako trebas vrecara (dzakarosa) uzmi 132 a ako trebas bunkerasa uzmi 132rm, 133, 133rm

131 je bas los kombajn, iako moze posluziti, ali ako vec kupujes, uzmi nesto novijeg godista i s normalnim kvacilom...
 
Bobo, dokle ćeš da kudiš 131? Jel si ga imao?
Kako si zaključio da je loš?
Ni prošli put nisi rekao zašto je loš, nego samo koje su razlike.
 
Vrsio sam sa 131 jedne godine sebi, jer je kombajner bio pre pijan da ista radi s njim... Kombajn je inace uredan s rucno radjenim bunkerom koji kipa slobodnim padom.



131 je samo vrecar, nema bunker dok ga sam ne ugradis, prve serije su imale mehanicki volan koliko sam upoznat, nema kvacilo, sto je za moj brdski teren i vise nego bitno, nema ni kabinu koja je takodjer bitna za komfor vozaca. komande vitla, hedera i virijatora voznje medju nogama... Volan nije podesiv i tako dalje... pogon hedera je jednostrukim lancem koji je pre slab za toliki teret a 132 ima dvoredni lanac koji se isto isteze, ali puno sporije nego jednoredni...

Sve u svemu, 132 je dosta bolji (komforniji) kombajn mladjeg godista, a 133 je samo poboljsani model jos novijeg godista...
 
Kabina je korisna, ali je bez nje svežiji vazduh (nije jako toplo).
Moj 131 ima hidraulični volan. Kod mene (u ravnici) isto radi kao i onaj koji ima kvačilo, ali se kod mene ne kida lamela (jer je nema). Komande su zgodnije na 131 jer možeš u isto vreme da radiš dve funkcije, npr dižeš heder i ubrzavaš varijator vožnje kad izlaziš iz njive. Lanac hedera jeste jednostruki, ali mi se za 4 godine koliko je kod mene nije otkinuo, a još nije ni istegljen, imam heder od 3m. Možda je to problem kod onih koji imaju heder od 3,5m?
131 je duplo jeftiniji u svim oglasima od 133, a ni po čemu nije duplo lošiji.
 
Upravo me to i interesuje, jer moj dajc vojni koji vozim ima mehanički volan, pa ipak odem do Podgorice oko 200 km. Najmanji problem je to, jedino me buni to kvačilo jer kod mene je teren neravan, mislim brdovit, ima strana.Što se tiče bunkera, ništa mi ne smeta ni u džakove. Zamislite 200 e ja plaćam po hektaru. Za početak može i tako nešto, pa kasnije ako ispeglamo brda, može i veći i bolji, za sada da bi preživeli.
 
sve ovisi sto i kako radis s njim... vidjeli ste svi slike kroz sta ja teram svoj kombajn...

U ravnici kombajnu ni kocnice ne trebaju, jer sam od sebe staje u par metara, ali bez buknera kombajn ne priznajem...

moze on dobro vrsiti koliko hoce, ali nije to TO. jos jednom ponavljam za ravnicu je OK, ali na kosini vrsiti s takvim bunkerom, bas i nije nesto narocito sigurna radnja...

Ja osobno 131 ne bih uzeo ni da mi ga dzabe daju, jer je on za mene totalno neupotrebljiv. Ja godisnje NAJMANJE 50 kj odradim s kombajnom, i usluzno je u puno slucajeva i zatravnito i poleglo, a bez kvacila je to malo veca muka, jos po brdu...

Vrsalica im je vise-manje ista, ali eto, taj pogon hedera obicnim lancem mi se ne svidja, jer ja imam kombajn vec 3 godine i mjenjao sam prve sezone taj dvoredni lanac i vec polako vidim znakove istezanja, ali ici ce jos 2-3 godine do zamjene, toliko je i zaradio...


Kabina je spas, pogotovo u soji, komande dvije od jednom nikad nemam potrebe koristiti, pa mi to ne igra neku ulogu u komforu, ali ako tebi treba eto bod u korist 131... Samo ja znam da mogu skretati i koristiti samo jednu komandu s razvodnika, ako se radi o tlacnim komandama (podizanje hedera, podizanje vitla ubrzavaje varijatora) a ako se radi o otpustajucim komandama, mogu sve 3 od jednom koristiti, ili dizati heder, usporavati kombajn i skretati... ali dizati heder i ubrzavati ne mogu,a mislim da ne mozes ni ti u isto vrijeme, tj, ako ne skreces, mozda je i moguce, to nisam isprobavao.


Sve u svamu, 131 je nedoradjen model, a ako vec kupujes za sebe i da ti bude komfornije, svakako je bolje uzeti 132rm(133) ili 133rm jer imas i bunker i platformu za uvrecavanje, i kabinu i komfornije radis s njim, nego sa 131.
 
Bobo pa nema svaki 133 ili 132 kabinu jedino bunkeras a i sta vredi kad je unuta plus 50 ako nema klimu,previse kudis 131 ,pusti coveka neka poslusa malo i druge,niko se naucen nije rodio :kisa:
 
Nije istina da je u kabini vrucina... Ja imam oko 140kg a u kabini ispravnu vantilaciju namjestenu da puse u noge i u zetvi se samo znojim kad je bas sparina ili kad nesto sarafam po kombajnu na sred njive gdje nema nikakvog hlada...

Ako je covjek napisao da je na brdovitom terenu, ja cu mu ponavljati kao papagaj da ne kupuje 131, jer znam sto je raditi po brdu s kombajnom bez kvacila jer sam radio i sa 780 i sa 131. isto tako zmaj s mehanickim volanom i zmaj s hidraulicnim je razlika nebo i zemlja, a on usporedjuje cestovno vozilo s kombajnom...

I ja sam napisao da je po ravnom tako svejedno koji ces kupiti, kad im je vrsalica ista, razlike su u detaljima i u mjenjacu...
 
Bobo je napisao(la):
Nije istina da je u kabini vrucina... Ja imam oko 140kg a u kabini ispravnu vantilaciju namjestenu da puse u noge i u zetvi se samo znojim kad je bas sparina ili kad nesto sarafam po kombajnu na sred njive gdje nema nikakvog hlada...

Ako je covjek napisao da je na brdovitom terenu, ja cu mu ponavljati kao papagaj da ne kupuje 131, jer znam sto je raditi po brdu s kombajnom bez kvacila jer sam radio i sa 780 i sa 131. isto tako zmaj s mehanickim volanom i zmaj s hidraulicnim je razlika nebo i zemlja, a on usporedjuje cestovno vozilo s kombajnom...

I ja sam napisao da je po ravnom tako svejedno koji ces kupiti, kad im je vrsalica ista, razlike su u detaljima i u mjenjacu...
Jel možeš postavit slike te ventilacije zanima me to jer ja bi sebi nešta ubacio .. :ppozdrav:
 
Nemam ni jednu sliku, ali to su obicna dva ventilatora jedan kraj drugog koji se vrte dosta brzo. nalaze se u limenoj kutiji koja izvana uzima zrak i ubacuje ga u kabinu kroz prorez koji je tvornicki okrenut da puse prema sajbi. ja sam taj lim malo "otvorio" da puse i po nogama i nema znojenja.

Kad budem na selu, ako se sjetim, poslikat cu ti da vidis, al nije nikakva mudrost...
 
Ma može ja moram u svog ugradit jer imam od Zmaja 142 kabinu ali nemam ništa imam ispred prorez ... ali nikakvog ventilatora .. a sigurno bez tih stvarcica bude pakleno unutra ,, :ppozdrav:
 
Kabina od 142 je naspram kabine s malog zmaja KLIMATIZIRANA, jer je puno veca, sunce te ne przi direktno, vislji je i krov na 142, a kod mene laktom diras staklo... Po meni je najbolje rjesenje da na noge namjestis onaj jedan il dva pijacna ventilatora 12V i to je dosta dobro rjesenje za ventilaciju kabine, nego da te tuce direkt u glavu....
 
Nazad
Vrh