ZMAJ kombajni

Hornyik auuu temerinac dobra masina, koje je godiste, vidim da ima zadnje gume isto uzane kao i moja...

Da se nadovezem na ranije postove, 143 ima malo veci ucinak od 142... Jer brze provlaci masu kroz sebe...
 
Dobrinčan je napisao(la):
Hornyik auuu temerinac dobra masina, koje je godiste, vidim da ima zadnje gume isto uzane kao i moja...

Da se nadovezem na ranije postove, 143 ima malo veci ucinak od 142... Jer brze provlaci masu kroz sebe...

Dobrincan u cemu je razlika na143 sa tim uzanim i sirokim zadnjim gumama?predpostavljam u godistu,neznam ove crne trake sto ima izvucene po bocnim stranicama rekao bih da su mladje-zadnje serije.jel dobro mislim?
 
Pa i nije bas ''mlad'' ,na ''matrici'' kod kabine pise- Broj:2 (mislim da se to odnosi na redni broj koji je napravjen iz te serije ,mozda i gresim)! 94to je godiste.
 
Dobrincan u cemu je razlika na143 sa tim uzanim i sirokim zadnjim gumama?predpostavljam u godistu,neznam ove crne trake sto ima izvucene po bocnim stranicama rekao bih da su mladje-zadnje serije.jel dobro mislim?

Za trake ne znam,ali uzane gume koliko vidim imaju sve 143-ke koje su 94-to...
Pa i nije bas ''mlad'' ,na ''matrici'' kod kabine pise- Broj:2 (mislim da se to odnosi na redni broj koji je napravjen iz te serije ,mozda i gresim)! 94to je godiste.

Znaci generacia kao i moj... kod mene pise broj 4... :D
 
Dobrinčan je napisao(la):
Hornyik auuu temerinac dobra masina, koje je godiste, vidim da ima zadnje gume isto uzane kao i moja...

Da se nadovezem na ranije postove, 143 ima malo veci ucinak od 142... Jer brze provlaci masu kroz sebe...
Ovo definitivno nije tačno!
 
mityoo je napisao(la):
Dobrinčan je napisao(la):
Hornyik auuu temerinac dobra masina, koje je godiste, vidim da ima zadnje gume isto uzane kao i moja...

Da se nadovezem na ranije postove, 143 ima malo veci ucinak od 142... Jer brze provlaci masu kroz sebe...
Ovo definitivno nije tačno!
ne kontam samo kako brže provlači masu aj da si rekao veća propusna moć iako mislim da je ista kao na 142
 
Uvaženi Gospodine @Dobrinčan
Voleo bih da mi objasnite kako to kombajn ZMAJ 143 ima veći učinak od ZMAJ 142 i kako to brže provlači masu kroz sebe kada je poznato da je i kod jednog i kod drugog kombajna ista vršidbena komora.Znači dimenzije bubnja i podbubnja su identična, sabirna ravan takodje, a i sita.Jedino što odstupa je dužina slamotresa jer su kod ZMAJ-a 143 duži slamotresi pa samim tim i prolaz mase duže traje kod ovog kombajna.Pošto je broj obrtaja odbojnog bitera kod oba kombajna oko 840 o/min, a od odbojnog bitera se pogon deli na celu vršalicu stvarno mi nije jasno kako ste Vi došli do iznetog podatka.
 
Koliko sam ja upoznati sa 143 on ima neke remenja drukcija. Tamo za uključivanje hedera ima dvije remenenice a ne jednu. Mislim da čak za njega ne treba lanac za bubanj jer preko remenice može spustist na 500 o/min. Ima tu neke prepravke i dodatke. Nisam siguran koje.
Iz kabine ima podeševanje okretaje bubnja, onda okretaja vilta na hederu. Osovina na uvlačnom lancu je deblja nego na 142 ( to vam mogu potvrdit jer mi jedan svercer rekao da te osovine stavljaju na 142 ali onda komplet menjanju. I ležaje i lančanike ) Predopstavljam da su i ostale osovine malo deblje, na bubnju, na slamotresima, na biteru.. Ali princip je potpuno isti kao i na 142..
 
Kod mene na Z- 142 je osovina od uvlačnog lanca fabrički bila jača.Prve serije 143 nemaju jače osovine ni bubnja ni slamotresa ,za novije serije neznam.
 
Kolege forumasi,do zakljucka sam dosao tako sto sam u velikim tablama radio sa 142-kama, ja idem drugom bez variatora(bez rasipanja zrna pozadi) dok 142-a ide prvom na pola... Znam ja da su oni isti unutri,a kako 143-to provuce brze nisam pametan... :D

Da dodam,dnevno sam min 3 k.j radio vise neko bilo koja 142-ka u selu...
 
kiraj je napisao(la):
Gornja ,kod mene je 40 a po katalogu 35 .I uvlačni lanac je jači.
Nije ni 35 ni 40!pravio sam puno tih osovina i precnik im je 38 mm.a kazite mi u kojem to katalogu zmajevih rezervnih delova pise bilo koji precnik nekog rezervnog dela:haha:jedino su vijci i lezajevi oznaceni po merama,ali ne i osovine!
 
jbrtka je napisao(la):
kiraj je napisao(la):
Gornja ,kod mene je 40 a po katalogu 35 .I uvlačni lanac je jači.
Nije ni 35 ni 40!pravio sam puno tih osovina i precnik im je 38 mm.a kazite mi u kojem to katalogu zmajevih rezervnih delova pise bilo koji precnik nekog rezervnog dela:haha:jedino su vijci i lezajevi oznaceni po merama,ali ne i osovine!
Slažem se da nepiše dimenzija osovine ali je pisalo broj ležaja koji ide na osovinu od 35 mm.Kad sam ih kupio radi zamene morao sam da ih vratim i uzmem ležajeve koji dodju na osovinu prečnika 40 mm,što znači da ta tvoja osovina od 38 mm kod mene nepaše.
 
Farmer II je napisao(la):
mims je napisao(la):
Hm, treba videti u kakvom je stanju kombajn. Na prethodnoj stranici ima 171 isto godište, samo bez žitnog hedera za 11 000 E, a 171 i 191 su slični kombajni, a neverujem da žitni heder od 6m košta čak 9000E . Po ovim cenama , ja bi se pre opredelio za 171 i negde bi posle našao i žitni heder, ali napominjem, treba prvo obići kombajn. :cao:

Evo ima sad i slike, mislim da ga pretera malo.
http://www.polovniautomobili.com/oglas750742/zmaj_191/#2
 
Nazad
Vrh