Zmaj berači kukuruza

Na samoj krivini kada ideš prema Kraljevcima skreneš desno pa prva levo tj.put te tako vodi i tu je sa leve strane radnja i proizvodnja.Mogu ti poslati broj telefona a sutra je on na vašaru.
 
Posto berac imam od prosle godine, moze li objasnjeje koji se lancanik menja I od koliko zuba da stavim?

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka

20hujnp.jpg

url


url

Evo ne znam koliko se vidi ali kardan ne ide direkt na reduktor nego ide gore na jednu osovinu, a posle preko dvorednog lanca prenos na reduktor. Original gornji je 17zuba a donji 13zuba, e sad imas za 3500-4000 dinara lancanik pa mozes da stavis gornji veci ili donji manji i jos da se ubrza.
Tebi sad fali ta osovina i lancanik ili da nadjes polovno ili da pravis
 
po meni 222 i 221 ne mogu prici ovom beracu, samo treba proveriti da li radi sve kako treba, ako radi to uopste nije puno za njega, a nema tu nekih razlicitih delova pa da se ne mogu naci
 
Ma i ovi što imaju vetar prljavo beru,jer nekad treba promenuti i gume.Bitno je da očisti klip što zmajevi slabo rade.Neču da spominjem berka ali SIP je mama za njega.Jedina prednost zmaja je u puno gvožđa i lima.Jaki je i ništa više.Moj mlađi sin bere ove godine sa kolegom koji ima zmaj 222.Nas 4-oro,5-oro ne možemo za 6,7 sati,jedva 2 trotonke da utovarimo.Ti berači mogu da rade dok je vlaga i posle kući.Toliko o toliko hvaljenim beračima.Stavili su mu mali elevator za dvoredni berač,zato slabije guta.
 
20hujnp.jpg

url


url

Evo ne znam koliko se vidi ali kardan ne ide direkt na reduktor nego ide gore na jednu osovinu, a posle preko dvorednog lanca prenos na reduktor. Original gornji je 17zuba a donji 13zuba, e sad imas za 3500-4000 dinara lancanik pa mozes da stavis gornji veci ili donji manji i jos da se ubrza.
Tebi sad fali ta osovina i lancanik ili da nadjes polovno ili da pravis
Jbt, ja imam to znaci da je ubrzan. Gornji nisam brojao, ali donji je 11 zuba. Hvala.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Ma i ovi što imaju vetar prljavo beru,jer nekad treba promenuti i gume.Bitno je da očisti klip što zmajevi slabo rade.Neču da spominjem berka ali SIP je mama za njega.Jedina prednost zmaja je u puno gvožđa i lima.Jaki je i ništa više.Moj mlađi sin bere ove godine sa kolegom koji ima zmaj 222.Nas 4-oro,5-oro ne možemo za 6,7 sati,jedva 2 trotonke da utovarimo.Ti berači mogu da rade dok je vlaga i posle kući.Toliko o toliko hvaljenim beračima.Stavili su mu mali elevator za dvoredni berač,zato slabije guta.
Tako je kolega ima puno mana ali ni vi niste uranili dovoljno ,ove god rodio kukuruz 4 bunkera u zmajevku i ona puna {na 300m duzine } tako do 11 sati smo punili 2 zmajevke ,jednu tehnostrojku 5t i jednu trepcinu od 4 t a kretali smo u pola 5 ujutru s tim da do njive ima 5 km letnjeg puta :ppozdrav:
 
Ja sam imao 222s i nikada nisam imao problem sa tako prljavim branjem da se jedna prikolica tipa kikinde ili dubrave stovaruje 3 sata.
Ali kako sam ja preuzeo od oca taj posao 3 avgust Ruma vasar 200-500 evra ulog , i berac u septembru na branje.
 
Mi beremo samo ujutro i neljustimo kukuruz nego skidamo lopatama onim aluminijumskim.Ja sam komentarisao za brzinu branja jer sam razumeo kolegu Zorana da nemogu da naberu
 
ja berem citav dan i vec godinama nema potrebe za ljustenjem samo lopatama, samo u poslednje vreme poceo da ubacuje malo lisca u prikolicu al nista strasno, kod nas u selu samo nocu beru...
 
@Zoran0230
Kakvu komusaljku ima SIP ?,koliko valjaka na 2 reda,svi gumeni ili ?.Nije li Bourgoin tip najbolji ?,on ima na samom valjku nanizano duzine po 15-20cm gumenih i metalnih delova.
20171111105519-180820182115032574.jpg
 
na sipu je kao na zmaju gumeni i metalni odvojeno al nema spanera, nego ravan sto ako se ne varam, ali svaki red ima svoj komusacki sto
 
Po meni je nekako bolji komusacki sto da je kao kod zmaja,jedan valjak dole ,drugi gore,nesto vecu povrsinu klipa hvataju valjci i time ga bolje oljuste.Ili gresim ?.
 
Poslednja izmena:
Po meni je nekako bolji komusacki sto da je kao kod zmaja,jedan valjak dole ,drugi dole,nesto vecu povrsinu klipa hvataju valjci i time ga bolje oljuste.Ili gresim ?.

Ne gresis, zmaj dobro ustelovan guta sve. Ko nece da sredjuje berac po 4-5 godine, a vidjao sam ljudi i vise teraju bez ikakvog stelovanje i zamena delova onda naravno da nevalja.
 
Nazad
Vrh