Zmaj berači kukuruza

Gotovo je sa beracima,plati utovar klipa,pa krunjenje,pa krunjac,ovako lepo obloziti cardake i sipaj,ostatak u silos.
 
A ovaj sto ovrse kombajn ne kupuju?

Ako je ovrsen sa 14-15% vlage kupuju, a sa vise ne , jednostavno uzme u sake i pomirise kukuruz i odma zna da li je vrsen na njivi suh ili krunjen iz cardaka suh , naucili afla toksini ovdje ljude pameti. FAO 300 se krune na njivi , vecina halavi pa bi krunili FAO 500 na njivi i prodavali poslije cuvanja u podnom skladistu a da se ne susi.
 
Jok.Kada nema kukuruza ne gleda se kako je krunjen već je bitno da nije kvaran i buđav.Kada je potražnja mala i gotovo nikakva nije bitno kako je skidan pa i rukom ne vredi.
 
Pa ko vrse i skladisti sa 20% vlage a da je zdrave pameti????
Napravljeni su hibridi rane grupe koji bez problema pariraju kasnim.
 
pa ko vrse i skladisti sa 20% vlage a da je zdrave pameti????
Napravljeni su hibridi rane grupe koji bez problema pariraju kasnim.
знам једног мало јачег који је то урадио па ј то продавао буд зашто само да се не убуђави...

послато са gt-i9506 уз помоћ тапатока
 
Gotovo je sa beracima,plati utovar klipa,pa krunjenje,pa krunjac,ovako lepo obloziti cardake i sipaj,ostatak u silos.
Varate se,mi smo malo požurili sa napretkom-ček samo da otkupljivači i skladištari malo bolje sednu na grbaču.Gledajte cenu u sušnoj a tek šta će raditi u malo bolje rodnijim godinama.Da sam ove godine imao čokanja 50 prikolica sve bih prodao po 8000 din. od 4 t
 
Ovaj jedan bio slucajno u dvoristu pa pitao , inace kaze da vozi za Srbiju, tako je i rekao da idu oko 2000E.

Ako je berač dobar,prodaćeš ga jako lako,ja moje prepravljene 221 prodam bez problema,ovo mi je treći koji sam prodao,i svi su otišli tu oko 3400 eura, i to sam ih prodavao posle sezone u novembru ili decembru, ima još jedna stvar zavisi i od regiona,ima krajeva gde berači više ne postoje,a ima gde se još uveliko radi sa njima,tako da sve zavisi gde živiš.Ja naprimer ništa ne skidam u zrnu,sve u klipu, i još zaradim godišnju platu sa njim,ja zadovoljan.
 
Poslednja izmena:
Mi smo sad navikli da sve odradimo na dugme (i to nam polako postaje teško), niko neće da se oznoji i pati a da znate kako je lepo kad silos ili ti zadruga zglajza pa nemožeš izvući ni dinara (nažalost kod nas se već dešavalo i sad jedna zadruga škripi na ovu sušu i narod i to malo jada nemože da naplati) a još si im sve odneo na tacni i srećan što su ti primili na lager koji te košta a da nepričam o troškovima sušenja i cena kako oni kažu.Dok budem mogao da se akam sa tim ide berba (u mom je dvorištu) i dalje a ovo malo što ovršem odmah naplatim i kraj.I na zapadu još beru pa što nebi i mi, da dodam i ovo, nema boljeg zrna od prirodnog sušenog zrna hteli to da priznamo ili ne ali no.
 
Ima jedan u Temerinu što bere 200 jutara kukuruza...

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
Ako je berač dobar,prodaćeš ga jako lako,ja moje prepravljene 221 prodam bez problema,ovo mi je treći koji sam prodao,i svi su otišli tu oko 3400 eura, i to sam ih prodavao posle sezone u novembru ili decembru, ima još jedna stvar zavisi i od regiona,ima krajeva gde berači više ne postoje,a ima gde se još uveliko radi sa njima,tako da sve zavisi gde živiš.Ja naprimer ništa ne skidam u zrnu,sve u klipu, i još zaradim godišnju platu sa njim,ja zadovoljan.

Tebi sam rekao da malo razmislis i dodes do mene sloziti kos, berac te jos uvijek ceka, kod mene ima sav alat, al ja vremena nemam.....
 
Tebi sam rekao da malo razmislis i dodes do mene sloziti kos, berac te jos uvijek ceka, kod mene ima sav alat, al ja vremena nemam.....

Sve znam ali sam ti rekao kao i drugima koji su me zvali,a ima ih dosta, da kad uzmem sebi da radim novi onda ne mogu nikom drugom,a to je slučaj ove godine, eno ga već raskomadan,čekam da prođe setva i bacam se na posao_Ovome možda budem širio i komušački sto , a tu će onda baš biti posla. :ppozdrav:
 
Bas to, nebi dao da mi netko brlja oko toga, a covjek zna sto radi, jer moj berac je doslovno nov.....pa bi htio da to bude odlicno i odradeno, iako mi netreba vise nesto puno....

A mozda i krenem sam, ako se neproda....
 
Kako je najbolje da se naostre nosevi od tarupa na zmaju 214? Hteo bih da ih skinem i naostrim. Toliko su zadebljani da ne znam da li ista mogu da iseku
 
Nazad
Vrh