Zmaj berači kukuruza

Bitna stvar kod podmazivanja lanaca jeste da mazivo (bilo to ulje ili mast) prodre između lamela i između bolcni i valjčića, sve ostalo je samo šminka.
Valjak na lancu se spolja kotrlja po profilu zuba i tu nema habanja, dok se na bolcni kliza i tu je potrebno podmazivanje.

Za uslove rada koje ima berač, mislim da je najbolje i najpovoljnije prerađeno ulje, jer je besplatno, ima ga u većim količinama i dobro prodire u lanac.
Sprej je skup, oko 1000÷1500 din je bočica i namenjen je za lance u normalnim uslovima rada (motocikl, viljuškar, račne...), a za berač je ipak potrebna malo veća količina.

Lično koristim Wurth-ovu mast u spreju (HHS Lube) i dobra je stvar, ali malo je neisplativo...
:ppozdrav:
 
Ја нисам присталица прерађеног уља прво што је оно изгубило вискозност па не маже како треба ,друго што је пуно гарежи и ситних честица које више штете ланцу и његовим компонентама правећи рисеве и треће то бре неможе да се опере,претходни власник мог берача је изгледа трошио 50л прерађеног по сезони а ниједан ланац није ваљао...а уколико из економских разлога не користимо споменуте спрејеве(уље или маст) онда чисто уље и четка и проћи са унутрашње стране ланца,мислим да је то сасвим довољно.
 
Ok, ko hoće, može i ima para - onda čisto ulje, mast ili šta već... Otprilike 500 dingera jedno mazanje.

Prerađeno ulje izgubi viskoznost, to stoji, ali da ne maže - e to već nisi u pravu. Gubi na mazivnim svojstvima, ali ne baš toliko. Onda bi svaki motor nakon 100 motor sati trebao da zariba. A te čestice koje mogu da naprave risove su ostale na filteru. Zato češće mažeš i rešeno.
A to što ne može da se opere, zato sam i napisao mazanje isključivo na uvratini, nikako u dvorištu! :osmeh:

P.S.
Reci mi, kod pogona tarupa na 222/223, koja je unutrašnja strana lanca? Ili kod lanca za pogon elevatora i pužnice za zrno? ::namigivanje::
 
Bas ga preteramo sa pisanjem o podmazivanju ali evo ja jos samo da pitam za misljenje u vezi grafitne masti,da li bi bilo bolje istom podmazivazi tarup,imam odredjenu kplicinu te masti pa ako je bolja od one obicne iskoristio bih je
 
Ok, ko hoće, može i ima para - onda čisto ulje, mast ili šta već... Otprilike 500 dingera jedno mazanje.

Prerađeno ulje izgubi viskoznost, to stoji, ali da ne maže - e to već nisi u pravu. Gubi na mazivnim svojstvima, ali ne baš toliko. Onda bi svaki motor nakon 100 motor sati trebao da zariba. A te čestice koje mogu da naprave risove su ostale na filteru. Zato češće mažeš i rešeno.
A to što ne može da se opere, zato sam i napisao mazanje isključivo na uvratini, nikako u dvorištu! :osmeh:

P.S.
Reci mi, kod pogona tarupa na 222/223, koja je unutrašnja strana lanca? Ili kod lanca za pogon elevatora i pužnice za zrno? ::namigivanje::
Ok verovatno si u pravu,100% jesi,vi veliki poljoprivrednici radite mnogo više hektara pa bi mnogo para otišlo na to,bespotrebno...ja sam to gledao sa svoje pozicije,mini-hobi-paora,a te berače sam samo na slikama video tako da ne bih znao kako su im izukrštani lanci...

Послато са HTC Desire 516 dual sim уз помоћ Тапатока
 
Rešenje je vrlo jednostavno, podmazuješ kako je to preporučeno u upustvu za upotrebu ili podmazuješ kako ti hoćeš. :ppozdrav:
 
Prilikom podesavanja razmaka oktkidacki valjaka podesava se samo jedna strana ona na kojoj je sraf za podsavanje(sa desne strane kad smo licem okrenuti beracu) sta je sa druge strane u tom slucaju?Koliko vidim i druga strana ima sve isto osim onog srafa za pomeranje a i drugi valjak ima lezaj u cauri znaci moze se i on pomerat levo-desno?
 
Prilikom podesavanja razmaka oktkidacki valjaka podesava se samo jedna strana ona na kojoj je sraf za podsavanje(sa desne strane kad smo licem okrenuti beracu) sta je sa druge strane u tom slucaju?Koliko vidim i druga strana ima sve isto osim onog srafa za pomeranje a i drugi valjak ima lezaj u cauri znaci moze se i on pomerat levo-desno?
on je fiksiran, samo desni pomeras levo desno

Послато са LG-D331 уз помоћ Тапатока
 
Jednom sam samo kupio sprej za podmazivanje lanaca, koristio ga za presu, i moje licno misljenje je ta je to najobicnije sranje.
 
recite mi ako se neko razume, kad kipam bunker curi mi ulje na cilindru na drugoj rupi gde se stavlja kod dvosmernih crevo za suprotan smer, sta da radim, dal da zacepim rupu?

Послато са LG-D331 уз помоћ Тапатока
 
Trebao si kad si uzubljivao valjke gledati da ti od svrdla ne dodje berg do brega
mozes izbiti jedan osigurac pa okrenuti samo svrdlo za 180 stepeni

Jedna starna za koju sam pitao od svrdla udara taj breg u breg i tu mi verovatno malo i gusi i pokusao sam kao sto je montoja napisao da okrenem za 180 stepeni i opet dodjem na isto i kontam da bi se postiglo to da ne dodje breg do brega na svrdlima trebao bi okrenut valjak za jedan ili dva zuba i tad bi bilo kako treba ali onda vise nece biti valjci spregnuti pravilno dok ona starna gde bregovi ne udaraju jedan naspram drugog ide samo tako nema uopste obaranja kukuruzovine m kako brzo isao,samo je povuce dole takvom brzinom da je skoro i ne vidim
 
Sto ne rasturis obe strane i pogledas kako je na toj ispravnoj i tako i uradi na ovoj drugoj?
 
Rasturao sam ja vec obadve strane kad sam menjao lezaj i kad sam one rubove ravnao-ostrio i bas tad sam upario obadva para valjaka ali nikako da uparim ona svrdla,nemam sad ni vremena ostaje da se tim pozabavim kad prodje sezona
 
Najjednostavnije je boca od 2l i cep od ferija...to curi ko ludo....tako vec godinama podmazujemo tornada 40,zmaja...to sve u njivi kad se ide kuci,nema rose,klizavog terena...ocisti se i podmazu svi lanci...kad se dodje kuci mazalica u ruke i podmazivanje ostatka...kad se bere ceo dan onda lance mazemo i u toku branja...
preradjeno ulje je kao stvoreno za to....

spomenuste sprej....sprej za lanac je namenjen za podmazivanje lanca sa O ringovima...lancu sa O ringovima(gumicama) je svaki clanak u fabrici podmazan sa mascu i zatvoren gumicama...tako da nema prodora vlage,prljastine niti moze ostati suv...sa sprejem se podmazuje samo spoljasnjost///takvi lanci se koriste na stvarima koje su izlozene blatu,prasini,vlagi...tipa cross motori
 
Nazad
Vrh