Zmaj berači kukuruza

kako se mogu sudarati
kuište je tako odliveno da nož ima ograničen hod napred-nazadtj. možda jedino kad tarup stane da se dodirnu a u radu nema šanse
 
pa da dok tarup stane....ako nož u radu udari u nešto bude se odbio i može udarit u drugi nož??

onako ako okrenem sve prema vanjskom dijelu (pola vamo pola tamo) onda ostaje u sredini par centimetara gdje noževi ne mogu dohvatit
 
Napukao mi jedan remen kais pozadi sto pokrece komusaljke a drugi sav ispucao,to su ujedno i najduzi kaisi na beracu zmaj 223 medjutim cijena im je bas paprena 40€ oba,da li gde ima jeftinije?Da li je komplikovano zameniti ih ?
 
Napukao mi jedan remen kais pozadi sto pokrece komusaljke a drugi sav ispucao,to su ujedno i najduzi kaisi na beracu zmaj 223 medjutim cijena im je bas paprena 40€ oba,da li gde ima jeftinije?Da li je komplikovano zameniti ih ?

Ja sam menjao ta dva kaisa sad pred sezonu.platio sam oko 4000 i nesto dinara,a da bi zamenio moras da skines onaj tanak kais od ventilatora i moras da skines onaj lanac iza te remenice gde idu ta dva velika kaisa i ovaj od ventilatora,i onda prvo stavis te velike kaise,pa mali ,pa lanac ,ali samo prvo nacrtaj kako ide taj lanac da ne bi zaboravio kako da ga montiras.
 
jel ima netko zmaja 222 rpm?? potrebna mi je slika da vidim kako se okreću noževi na tarupu...to je teški tarup, s dva ležaja?? ..rastavio sam u proljeće a sad neznam točno kako se okreću noževi, a možda imam i krive noževe, da nisu njegovi nego od nekog drugog zmaja.

HITNO!!!

hvala
Taj tarup ima 3 lezaja.
 
Da li neko zna koliki razmak okidacki ploca treba da bude na ulazu a koliki na izlazu.
Imam problem da mi cesto i stabariku privodni lanci povuku u ono mjesto gde se nalazi spirala pa potom onaj mali elevator u komusaljku usled cega se to desava.Cemu doprinosi ostrina onih nozeva ispod svrdla neznam pravi naziv ali mislim da cete znat na sta mislim,koliki bi njihov razmak trebao bit( mislim na ta svrdla)
 
Na ulazu (dole gde su ploce najblize) je 34 mm, a gore 40 mm. To vazi za FAO 500+.

(Iskreno meni se vise svidja da je gore nesto manji razmak, oko 36-38 mm (umesto 40 mm), jer hoce da se "zaglavi" drugi (manji) klip, narocito ako su beracki valjci u malko losem stanu).

"Noz" na sto manji razmak - 1 mm, taj "cisti" delove (prasevu ki'u, tu "burgiju", pa drugi deo beracke valjke) da ne bi doslo do namotanja velike mase na iste.
 
A na kom dijelu okidackih ploca je najbolje da se klip otkine jel na samom ulazu ili sredimi ili pri kraju okidackih ploca i naravno kojim podesavanjem se to postize?Je li potrebno samo odraditi ovo podesavanje okidackih ploca kao sto je objasnjeno u prethodnom postu ili jos neka dodatna podesavanja,koja?
 
Na ploce ne moze da se steluje vise nista.
Beracke valjke (i na te nozeve) se moze jos stosta stelovati. Imas katalog ovde, pogledaj (mislim da je katalog za 222 postavljen).
 
Najbolje da se klip ubere na kraju berackih valjaka, skroz gore, tako dobijas cistiji klip. A to postizes visinom citave beracke sekcije i skupljanjem i sirenjem berackih valjaka.
 
jel se nekad nekome savila osovina eliminatorskih valjaka, što pokreće elevator klipa, ali ona kratka na zmaju 212.....????

meni jutros, al sam ju ispravio na presi, jer je lanac pao i zaglavio,onaj prvi a drugi pukao i savio osovinu, za nepovjerovati.......i onaj prvi lanac, što pokreće komušače, bio je drugačije postavljen, nego kako treba biti po katalogu, i ja ga napravim na bude kako treba, i tada mi se to dogodilo, još stavim novi lanac, nakon ravnanja osovine, vratim polovan lanac što je bio gore, i isto ga postavim kako je bio gore, i sve radi bez ikakvih problema.........neznam jel netko probao drugačije slagati taj lanac, al meni bolje radi kako je to prijašnji vlasnik postavio.......

- - - - - - - - - -

Pozdrav kolege, imam jedan problem sa zmajem 212 radi kao krunjač šta može biti problem unapred hvala :ppozdrav:


pogledaj da nemaš lufta između komušača.........kučišta ležaja se razmrdaju u onom kučištu, pa se komušači razmaknu i klip uleti unutra pa ga kruni.......

a može biti i do kukuruza, ako je pioneer, on se obično dosta kruni.......pa ga ja berem dok još ima malo prošarane zelene listove.......i onda je bolje
 
Nazad
Vrh