Zmaj 141,142 Opšta tema.

A kakva je lađa? Meni je tako radio kad da se odvoio kraj ušice gde se kači lađa , pa kad je zevnula tuda je ispadalo zrno.
 
A bem li ga više, nama na dva kombajna isto tu curka, i gurnuo sam krpu, pur penu, šta stignem.. A oba kombajna prošle godine remontovana što se tiče sabirne, guma.. Više ni ne obraćam pažnju, ne mogu da se sekiram
 
@tole zr Koliko sam gledao sve je na svom mestu,nije nista raskaceno,tu sa leve strane gde izbacuje zrna ima isto razmaka izmedju ladje i fiknog dela kao i na desnoj strani,znaci nije ''pobegao'' ni mm nigde.
 
Чињеница је да од негде долази зрно...и ветар издувава напоље повади сита батерију и полако,или пусти комбајн у рад да се не гужва негде та гума на сабирној.
 
Zaboravio sam postaviti slike,ja sam ulazio u kombajn,skinuo sita i one fiksne usmerivace da mogu se zavuci,ne vidim nista sumnjivo...
Ona guma ,sto se vidi na slikama,koja spaja sabirnu i kostur vetra,je skroz cela,ali nisam na nju ni sumnjao jer ako ona strada onda baca na one bocne otvore sa strana zrna,kod mene je tu samo pleva,i nije ni puno ,providi se sa jedne na drugu stranu otvora.Takodje ta diht guma sa strana,na drugoj slici, je kako treba biti,nema sanse tu da baca zrno.Koliko sam gledao,nista nije krivo,nista ne fali,na zadnjoj slici,na te proreze za poluge,tu izbacuje zrna ....I sta sad,sto bi onaj rekao ,koju posluku porati.




life is a precious gift poem



 
Ne izbaciva ti zrno tu gore. Vec na ovaj otvor dole. A jedan od razloga moze da ti bude prelivanje zrna preko sita.
 
Sad se pojavilo u suncokretu samo,ali nije bilo tako prosle godine,bar ne u toj meri ja mislim,tu na prvoj slici nije nilkad bilo toliko zrna dole na limu.
 
Јел си гледао иза тог ланчаника јел све ок?И дали ти тихтују вратанца на тунелу ланца за зрно да не избацују лопатице...
 
Ma jok sve je to u redu,izbacuje na te rupe,gledao sam svojim ocima,od njih pada dole na taj lim.
 
Мајку му сад и мене копа шта је....Да пробаш нагло да угасиш вршалице па да видиш дали у ветру има зрна,јел си пробао то?
 
Nisam to probao,tu bude zrna u vetar ako pada sa sabirne,kad je trula,nzm,videcu to u ponedeljak kad idem zavrsiti zadnjih par hektara suncokreta.
 
Danas sam uslužno pokosio jednu njivu soje i bio je deo gde je imalo mestimično sirka pa mi je u bunker ubacilo komadiće po desetak cm dužine. Svaki predlog je dobrodošao. Inače kosi baš čisto sem taj sirak kad je uhvatilo.
 
Moze malo gore da ide,ali nije bas blizu da cese,ne mrda to ni mm ,bar ne dok ne stradaju ti gumeni blokovi.
 
Gde naći hladnjak za zmaja i da li je dobra vodena pumpa Turska ili ipak uzeti Pobeda Tešanj?
 
Da li imate neki kontakt nekog otpada ili prodavca polovnih delova za Zmaj kombajne, trebaju mi kolica za heder, neko ko nije oglasio, pa se ne nalazi u oglasima.....neko ko uvek ima svega i svačega od te krupne mašinerije, a da ima kolice, još ako znate, bilo bi odlično 8-)
 
Nazad
Vrh