Zetor

Ma zombi frflja gluposti, kao i to 300-400kg, zombi, kolika je razlika u težini mostova to je pitanje..
A 539 može nosit(ne i radit s njom) 24d tanjuraču, probano s imt-om 533, gazio par sati silažu, hoće kratki, a di neće dugi zeko.

Inače, da su lakši, jesu, i to ovi bez prednjeg pogona bez tegova. To je oprema must have.

Bas "frfljam" gluposti majke ti? A sta ovdje pise?

http://www.konedata.net/Traktorit/Zetor2511.htm

Evo bitnog detalja:

Weight kg rear-wheel drive 2520kg
Weight kg all-wheel drive 2820kg

Ako znas da racunas, 2820-2520 = 300kg. Sledeći put malo provjeri podatke prije nego što počneš da vrijedjaš. Pogledaj malo podatke o masi za razne Zetore, prednji most je obično težak od 300 do 400kg.

Da si vidio na kakvom je brdu ovaj vukao tanjiraču, vjerovao bi. Naravno da 6911 neće dići kada je nosi, ali kada je vuče uz ovakvo brdo, onda je sasvim druga priča. Ja npr imam jednu njivu od 0.5ha uz koju je nemoguće uznijeti ili uzvući nijednu masinu tezu od pluga (bez egzibicija od bar 200kg tegova, jahanja na haubi i slično), samo traktor sa frezom moze da radi i uzbrdo, a ova gdje je lik pokušavao da je tanjira uzbrdo je malo gora od te moje.
 
Odlično.

Ali lakše je vuć tanjuraču po zemlji nego nosit.. A ako je vozač nadobudan i prilikom tanjuranja uzbrdo s vremena na vrijeme još i podiže tanjuraču onda nemamo o čem raspravljat..

Nisi jedini koji je u brdu, možda ko mene nije kao kod tebe, ali..

Konedata je ok, ali da ima i grešaka, ima..
Ursus 360 2100kg piše, a na vagi 2530kg, za zetora 7211 piše 3000kg, u prometnoj mi piše 3500kg,a što se tiče dizanja prednjeg kraja je malo teži naprijed, nema utege i sad se budži nešto jer orginalne nemogu nać..
 
Da ste samo vidjeli sta je danas posijao Zetor 7441 bez prednje vuce od zadruge!! To brdo koje je danas posijao jesenas po suvome nije mogao da pobere SAME od 65 ks duplak a ovaj ju je posijao sa traktorom bez prednje vuce sa Gaspardo sijacicom od 4 reda sa kosevima za vjrstacko djubrivo koja je teska oko 900 kg!!! stvarno sam se zacudio kada sam to vidioo kolko je taj traktor mocan !!!
 
Evo zeke i gaspardove sijačice (mitar, možda ovakva?)..

Malo je zezalo automatsko prebacivanje markera, u jednu stranu hoće a druga nekad hoće nekad ne.
Umjetno je bačeno prije.
 
Evo i mene u setvi. Za 4 dana 37ha. Potrosnja oko 4L/po ha ukupno(ukljucujuci transport). Bez ijednog zastoja.
v4chm8.jpg
15g83kp.jpg
2ajqgk5.jpg
2ajqgk5.jpg
16ifo03.jpg
 
Pa relativno je blizu. 16 ha u mestu. i Jos 8 300 metara odatle. A to je nekih 4-5km od kuce. S tim da je traktor ostajao u polju. Nismo ga vozili kuci. Ovi ostali parcici opet nisu previse daleko.
 
Zetor i jeste mali potrošač,u najtežem oranju 13 litara,ali ljudi potrošnja u mnogome zavisi i od šofera-ko nema osećaja i ne oseti kad je traktoru teško mora više trošiti
 
Prolećno-ovogodišnje-prikolica stajnjaka sa zadnjim utovarivačem u teškim uslovima potroši 2 litre.Samo ga ne treba ganjati,ako ga teraš pun gas svaki će traktor trošiti
 
Da li moze neko da mi pomogne ( da neki broj telefona prodavnice, radnje ili slicno ) po pitanju korpe kvacila za 4911; naime zetor nije hteo da ubacuje u brzine krcalo je samo kada se zgazi kvacilo i jedva uz to krcanje upadao u brzinu pa smo ga rasturili i videli da treba da se zameni lamela i korpa. Lamelu sam kupio u Krusevcu ali korpe nema, to je kako majstor kaze stariji model korpe sa lepezom ili eventualno da mi neko kaze da li pasuje korpa sa nekog drugog modela zetora? Ako ima neke veze zeka je '80 :)
 
Nazad
Vrh