Zetor

Gumice , set za cilindre kvacila i kocnica sam uzimao u Sigurnost Zrenjanin, nalaze se u Muzlji, ako ne nadjes na netu , poslacu ti link , nisam sad pri kompjuteru.

A vidis , ja nisam mogao da nadjem klip, gde si ih uzimao ?
Kod Marije Muhe.
 
ima li neko zetora 16245 imam jedan 99godište u ponudi pa me zanima šta da gledam i kakve mane imaju
 
Gledaj kako radi motor , nema dima , treba da radi pravilno(pazi to je sestak zaboravi na klasicne 4 cilindrase) i da "reze", puno brze treba da ima odziv motora od 4-cilindrasa, dobri zetori i od 4 cilindra ujedaju na gasu, takodje u radu ako mozes da ga isprobas, bio je jedan slucaj u selu kupio povoljno takvog ursusa (imaju identican Martinov motor radjen u Slovackoj koji je odlican ako se odrzava, (optereti u odnosu na njegovu snagu, i ne pregrije) i ispostavilo se da mu je unistena radilica, pregrijan, trebala nova.
Traktori su imali manu da im je ispred uljnog hladnjaka zracni filter pa filter ulja i dolazilo je cesto do pregrijavanja. Onda su zracni filter izbacivali na stranu a uljni hladnjak malo odmaknuli od hladnjaka za motor pa nema problema i ako se optereti. Tu je malo veca investicija u generalci na motoru jer je 6-tak a i opravka mjenjaca je skuplja ,retko multipover radi(planetarni reduktor) proizvodjaci su sada u EU , inace vise ih ne proizvode(koliko ja znam). Relativno su mali potrosaci u oranju (pogotovo u usporedbi sa mtz-ima) ako je traktor u redu.
 
Znam to oko motora nego me zanima ima li šta specifično za njih,kod mene ne bi bio nimalo opterećen radio bi uglavnom ono što može traktor od 110 konja ali iskrslo mi ovo a konja nikad viška pa bi uzeo da brže pozavršavam poslove
 
Jel to onaj sto se prodaje u OS zupaniji, nije ti daleko , sad je sezona oranja , trazi da probas ili nek ti demonstrira jedno sat vremena oranja;) Nisam siguran da li imaju identican hidraulik kao mali zetori (mislim na kocku) ali to obavezno pogledaj u radu. Jedno je sigurno nije stajao i ima sigurno dosta radnih sati , ja koje sam isao gledati barem su imali, takvi traktori se nisu kupovali da stoje u garazi to je sigurno. Znam da im je i glava problematicna, kad natuku dobre radne sate, jer je iz komada ali to nije nesto sto se ne popravlja.
 
Ja sam davno vidio jednog na sajmu i ako me sjećanje dobro služi ima dvije glave, jedna na tri klipa.

Usput, da podijelim sa vama jedno iskustvo. Naime, dugo sam se pitao postoji li mogućnost da Zetor ore bez točka. Znao sam da postoje tri režima rada (D, M, P) ali nikad nisam probao kako šta radi. Nedavno sam probao da orem u P i traktor bez ikakvih problema ore bez točka a dubinu održava hidraulikom. Na taj način, opterećenje se prenosi na zadnje točkove i traktor osjetno bolje vuče. Kada budem orao sledeći put probaću da orem i u D režimu u kojem bi hidraulika samoostalno trebala da reaguje na otpor i da podiže ili spušta plug u zavisnosti od opterećenja.
 
Poslednja izmena:
Danas ću ići da orem pa ću probati i u D kako ide. U M se ore sa točkom i to fukcioniše bez problema. U P sam radi bez točka i isto ide savršeno, samo mi je ostalo da isprobam kako radi u D.
 
Ljudi kako da povežem grejanje? Da li cev što ide iz pumpe gura vodu u radijatore ili prima vodu iz radijatora? Logično mi je da gura u radijatore ili se varam?
 
Koja je cena ugradjivanja servo volana na traktoru? Konkretno pitam za moj 5711. Ako vec ne planiram da menjam traktor, rekoh da ugradim servo i olaksam sebi zivot dok radim sa njim.
 
Koja je cena ugradjivanja servo volana na traktoru? Konkretno pitam za moj 5711. Ako vec ne planiram da menjam traktor, rekoh da ugradim servo i olaksam sebi zivot dok radim sa njim.

Prije dvi godine sam gledao za 7011, original zetor dijelovi, pumpa itd. ovdje dodje 1000E , neisplativo. Bolje dati da napravi deklu za neku jeftiniju pumpu , pumpu , polovni orbitrol crijeva,cilindar i aparat za zavarivanje i ostale prepravke napraviti sam , samo ima posla.
 
Prije dvi godine sam gledao za 7011, original zetor dijelovi, pumpa itd. ovdje dodje 1000E , neisplativo. Bolje dati da napravi deklu za neku jeftiniju pumpu , pumpu , polovni orbitrol crijeva,cilindar i aparat za zavarivanje i ostale prepravke napraviti sam , samo ima posla.

To je cena za originalni Made in Czech Republic, jeftinija je varijanta turske proizvodnje Anadolu Hidrolik, stavljen kod mene 2009. godine i dobro radi posao.
 
Vlado neko je pisao na forumu da bi bilo poželjno imati amortizere prednjeg trapa ako se stavlja hidraulični volan. Ima li u tome istine?
 
Mislim da ne mora, uocio sam kod mog strica na 7211 da se mnogo brze trose prednje gume sa amortizerima nego bez njih.
 
Ne misli se na amortizere samih točkova koji amortizuju njihovo kretanje gore-dole. Radi se o amortizeru kojii se ugradjuje na desnu stranu (kod Zetora koji imaju klasični servo, bez orbitrola) i koji umiruje kretanje točkova lijevo-desno, dok se zakreću. Razumijete?
 
Nazad
Vrh