Zetor

Podmetaci(podloske) se stavljaju na mjesto oznaceno na slici.Pojedu se nasloni i poluga klizi kroz prorez. Nemoze se nastelati otpor sa ovom okruglom maticom ispod koje je opruga.Tad se stave podloske na oznaceno mjesto strelicom i samim tim naslon bude veci .Koliko ce biti tesko vuci polugu stela se na matici.Na ovoj tvojoj slici je stegnuta matica do kraja al nema efekta.
 
Unutar poklopca nema stelanja.Imas stelanje na ovom vijku sa slike izvana.Otpustis vijak i pomjeras kuciste rucica za hid.Tu mozes stelati reakciju rucica pri dizanju. .Drugo stelanje visine poluga moze se stelati i na samim kronerima gdjs e se naticu poluge hid.Imas jos jedno stelanje isto se odrađiva iz vana .To stelanje sluzi za plivajuci sistem.
 
Jer se ne steluje visina dizanja poluga odzada sa desne strane od kopcanja toplinka, izvadi se zeger a onda ispod okruglog poklopca?
 
Društvo, imam jedno pitanje u vezi Zetora 7340 2005. godište. Gazda jedne firme sa kojom sarađujem se razmišlja da proda takav Zetor, ima 1200 radnih sati, dupla vuča, ravan most, uglavnom je čistio sneg preko zime, malo nešto transporta i tako neke sitnice. Znam samo da je pre nekoliko godina imao problem sa paljenjem (rekoše mi da je bio problem oko nekih instalacija) ali da je to sređeno. Gume su mu fabričke (dot 04 i 05) sa nekih 70% šare. Kako se pokazao taj traktor i šta mislite koliki je maksimum koji bi trebalo dati za njega?
 
Imao bih pitanje za kolegu Lisnika.

Zetor 7711, ostao mi reduktor zaglavljen samo u brzohodnoj, kada pomeram rucicu za prebacivanje ona se samom klati napred-nazad bez ikakvog otpora. Da li je dovoljno samo skinuti donji deo kabine, mislim onaj oko menjaca ili treba skidati i poklopac menjaca, pretpostavljam da se nesto otkacilo?
 
Poslednja izmena:
Imao bih pitanje za kolegu Lisnika.

Zetor 7711, ostao mi reduktor zaglavlje samo u brzohodnoj, kada pomeram rucicu za prebacivanje ona se samom klati napred-nazad bez ikakvog otpora. Da li je dovoljno samo skinuti donji deo kabine, mislim onaj oko menjaca ili treba skidati i poklopac menjaca, pretpostavljam da se nesto otkacilo?

Probaj prvo da vratuš čelični štift što ide na tu ručicu pa posle kvari ako bude trebalo.
 
sta moze rucica b da zadovolji . da li ima jedan jednosmerni polozaj i jedan dvosmerni polozaj. da li moze da dize i spusta tanjiracu koja ima dvosmerni cilindar. moze li recimo da kipuje berac koji ima jednosmerni cilindar
 
Ako nije pukao stift vani onda je pukao var unutra.Za tu zabavu moras skidati poklopac mjenjaca.Osovinica koja ulazi u mjenjac je zavarena za polugu unutra.Cest slucaj je da taj var pukne.
 
Moze li mi ko reci kada sam zavrsavao oranje na zadnjoj njivi usluzno i zapnem za medjnik kamen i traktor proslajfuje dignem plug vrh raonika druge brazde iskrivljen ja ga kuci ispeglam i odem drugu da izorem neku njivu kad tamo problem plug nece u zemlju jedva 10cm i celo vreme poskakuje i udara topling nazad u bananu ili kako se vec zove.Zovnem oca i on dodje pokusamo sve i svasta ja stanem na plug(130+kg) ma ni centimetra vise u zemlju onda smo kuci nesto cackali i kao malo je bolje ide ali ja nisam zadovoljan sada dok krene odma ga svuce do grede u zemlju i isto sam imao problem na onoj rucici gde se dize i spustaju poluge kada guram ka dole do polovine sve ide OK ali cim predjem polovinu on mi opet dize poluge?
 
postoji sansa da si i plug i hidrauliku pokvario ako se hidraulika ne ponasa ko sto se ponasala. mozda se neko javi ko je dozivio slicno ili isto iskustvo. najbezbolnije je probat drugi plug. mozda taj tvoj sad pravi prevelik otpor pa izbija hidraulika.
 
Ma plug smo premerili i nigde nije povukao e sada samo me brine da nesto nije sa hidraulikom da moram da je razvaljujem!
 
Provjeri gdje ti stoji onda poluga za otpor vuce, pogledaj da ti se nije otpustila ona torziona poluga ili kako se zove na koju prenosi top link kretanje , ima vrlo slicne simptome, imas 4 vijka sa 2 sa svake strane barem je tako kod mene.

Pretpostavljam da kad si dizao plug on je bio zakacen za kamen, malo vise sile na toplink.

Dobro dosao u klub potrosaca "hidraulike zetor" :ppozdrav:
 
Cim jos sutra cu sve da proverim kolege hvala vam konacno neko ko se razume u Zetore ovde kod nas ima majstora samo za izbegavanje!
i jos jedno pitanjce kako da sredim da mi prednji tockovi ne samaraju i ono najgore samo od jednom promeni pravac cas u levu vuce ko manijak pa u sekundi prebaci da vuce u desnu.Inace ceo prednji trap je odradjen u desetu sve nove caure,cntralna osovina,spone ma sve novo uradjeno trap razmeren i razvucen sve smo probali ali ne ide inace volan je mehanicki!
 
Podigni jednu prednju stranu u zrak i drmaj kotac, kladim se da ima lufta i lufta, ne na konusnom lezaju vec na onom vertikalnom djelu u kojem je opruga ako imas sa amortizerom , a bude i na onom bez ali vecinom manje, tu ne pomaze samo mjenjanje caura , treba navarivati ili dodavati materijal pa tokariti. Imao sam prilike vidjeti na prednjem trapu sa amortizerima da budu ishabani djelovi i pola cm ako ne i vise pa ima takve simptome koje ti spominjes.
 
Nazad
Vrh