Zetor

Mislim da nije dobro nastelovano kvacilo, treba pritegnuti capne koje se oslnjaju na druk lezaj. To se radi tako, sto se skine poklopac sa lijeve strane, koji se nalzi na zvonu mjenjaca, steluju se capne za vucnu i hdraulicnu lamelu. Mislim da nije nista ozbiljno, treba samo to prestelovati. Capne za vucnu lamelu treba da imaju veci zazor od capni za hidrulicnu mjeru, e sad tacno koliko u mm ne bih znao reci. Nadam se da ce odgovoriti neko strucniji.
 
g8hq.jpg
[/URL][/IMG]
Zetor 5718, pojavili se problemi sa kardanom, krci prilikom ukljucivanja, a i kad stanem na kvacilo on i dalje radi. Ne odvaja mi kardansku lamelu(menjana pre nekoliko godina ), pokusao da produzim onu sipku od kvacila , ali se isto ponasa, stim da je sada bas tesko pritisnuti kvacilo .Sta mislite koliko da spremim ::novac:: za opravku?


Na slici je prikazano štelovanje zazora na lamelama kvačila za traktor Zetor.

Pozdrav od Mirka.:cao:
 
A na samoj pedali kvacila ima gde je zakacena sipka pogledaj dali imas dve rupe gore i dole,ja sam pomerio u donju i kvacilo je dosta mekano ali ne odvaja kardan a kad se vrati u gornju rupu tvrđe i radi sve,nisam znao do neki dan kolega mi pokazo kad rustarusmo menjac.
 
Taj traktor bi trebao imati posebno kvacilo za kardan..Bar tako bude u prirucniku..AAko nema onda je isiti sistem ko na Ursusu.Skini poklopac sa strane i dotegni maticu za krug na tri capne sa kracim vijkom.To su ti tri capne za kardansko kvacilo.Znaci obavezno pazi da stelas tri capne koje imaju vijak oznacen na slici.Dotegnes svaku od tri capne za jedan krug i probas.Ako neide opet probas za jedan krug.
Ako nece nikako onda nesto nevalja sa korpom ili lamelom.Lose odvajanje kardanskog kvacila moze uzrokovati i curenje ulja na semering iz mjenjaca na lamelu.
dsc03897-kopija.jpg
 
Poslednja izmena:
lisnik@ sta moze biti uzrok kad pustam kvacilo traktor poigrava,strese se malo je dosadno cudno odvaja, moze li se sta dostelovati na ovaj poklopac?
 
Postelati mozes ako su tri capne vucnog kvacila neravno nastelane.Mada je kod tebe vjerovatno kriva ploca na korpi ili zamajac.Ako se neda popraviti stelanjem onda mora na pola.Zamajac i ploca korpe za vucu kod tokara na ravnanje.
 
Ne mogu na traktoru (6245) da postignem radnu temperaturu. konstanto je 65 stp. C. Zamenjen mu je termostat al i delje se isto ponasa. Sondom koja ide uz unimer merili spoljne temp. bloka motora (70 step.) Pumpa mi deluje uredu. Ne znam sta bi moglo da bude uzrok?! Dal je neko imao slican problem?
 
mislim da je sonda dobra jer sam merio temperaturu kucista termostata i tu je negde tj. sonda pokazije 65 a ja izmerio 60 na kucistu..
Kosjerac moguce je da ste vi upravu.. probacu sutra ponovo da ga namestim i videcu..
 
Kod tastovog zetora je to bio problem da je kućište od aluminijuma bilo izlokano kao od neke kiseline ili neznam ni ja čega pa termostat nije dihtovao u kućištu( jedan deo vode je obilazio oko termostata) Silikonom sam uspeo nekako da zalepim termostat u kućištu da dihtuje, ali tu postoji opasnost da se silikon odlepi od aluminijuma, i da začepi kanal u hladnjaku...
 
Kod mene na mecki je slicno, menjao sam par termostata ( kuvao u serpi termostate i merio temp ) i naravno zadihtovao okolo termostata . Sada kada je hladnije koristim zavesicu ispred hladnjaka ali me malo nervira zasto je tako kako jeste ?
 
Na zetoru 4511 s imam ispod sedišta na hidraulici 4 otvora dva imaju strelicu u levom a dva u desnom smeru. Na jednom od ta 4 mi zakačeno crevo sa hidrauličnim izvodom da li mogu da da na preostala 3 otvara (sada su blindirani sa šrafovima) da stavim još neki izvod?
 
Juče sam prvi put uživo gledao zetora forteru 140.Jako mi se svideo traktor.Zna li neko okvirnu cenu?
 
Nazad
Vrh