Zetor

Zombie kog Zetora si kupio i koliko novca ? Jesi prodao Hurlimana ?

Prodat je Hurliman, roditelji su bili jako nezadovoljni kabinom jer je bila premala, kupio sam Zetor 7045

k2h7rs.jpg


Ako je kao na Ursusu nema potrebe za ozracivanjem . Prvo menjas prvi filter do ac pumpe ( vidis po cevima ) tako sto izvadis stari isperes kuciste filtera zatim stavis novi pregledas gumicu koja je u kucistu pa zavrces sraf 13 skoro do kraja da ostane malo lufta izmedju kucista i case filtera . Zatim pustis naftu i drukas ac pumpu dok se ne napuni da pocne da preliva tada zategnes sraf isto ponovis i na drugom filteru . Kada je sve to gotovo drukas ac pumpu dok ne osetis otpor pod rukom a istovremeno ces da cujes neki zvuk iz bos pumpe ( to je prelevni ventil ) . Posle toga sastavlja garantovano . Uljni filter rasklopis isperes sve u nafti, a ako treba i smrkom pa opet nafta sastavljas novo ulje i paljenje naravno na leru dok ne natere pritisak ulja.

Filtere za gorivo sam tačno ovako zamijenio bez ikakvih problema, nakon izvodjenja opisane procedure traktor je upalio sasvim normalno. Centrifugalni filter sam otvorio tj. skinuo poklopac i ispod je sve sjajno (u motoru je novo ulje) i nisam znao šta dalje treba rasklapati jer mi rotor djeluje jako čist, nisam se usudio da diram ništa više. Pregledao sam i zračni filter i on je čist.
 
To je to jednostavan je za odrzavanje vazdusni filtar nivo ulja ( blazena linijska pumpa ), voda i to je to ponekada podmazat prednji most i gas . Pregledaj gume od hladnjaka i na usisu da nisu ispucale da ne cuga prasinu.
 
Poslednja izmena:
Marija i Orest nazoves lepo na 063536120 kazes sta ti treba ona ti ponese na vasar to ti je najjednostavnije.
 
@Spasoje

Od kojeg si auta koristio amortizer? Ja sam mislio da isto uzmem od nekog auta ili kombija, ima toga na otpadu od havarisanih automobila ali otac navalio da uzme original, dok meni više paše da sam napravim i nabudžim nešto :)
 
Od nekog naj nakaradnijeg auta pr. Zaporosca .Talbota i nekog sto netreba nikom od od ovih sto se koriste pr Golf trazi ce ti 50 KM.Ovo je brat ugradio i to dva kom sadve strane tako i ako imas malo lufta u krajnicama oba tocka su stabilna , a ovaj orginalni je kod mene i on je dosta deblji.
 
Zna li neko sta znace ove reci ceskog:
1.svahova dostupnost traktora 11
2.celkova hmotnost
3.najvyssia pripustina celkova hmotnost na napravu
4. celkova hmotnost jazdnej supravy
5. celkova hmotnost pripojneho vozidna

...ima tu dosta kojekakvih apostofa, to nisam stavljao.
 
Zna li neko sta znace ove reci ceskog:
1.svahova dostupnost traktora 11
2.celkova hmotnost
3.najvyssia pripustina celkova hmotnost na napravu
4. celkova hmotnost jazdnej supravy
5. celkova hmotnost pripojneho vozidna

...ima tu dosta kojekakvih apostofa, to nisam stavljao.

1-max nagib
2ukupna tezina
3najveca ukupno opterecenje(verovano na hidrauliku)
4najveca ukupna tezina cele kompozicije
5ukupna tezina prikljucnog vozila.otprilike to...
 
imam zetora 7340turbo,treba da mu dospem ulje u hidrauliku a i u menjac pa me interesuje koje ulje se sipa kao i koju marku preporucuje proizvodjac.
 
Danasnji odnosno sad vec jucerasnji kvar na kristalu
fotografija04461.jpg

Zbog ovakvih stvari UVEK trebaju da budu ispravni satovi za temperaturu i pritisak ulja.
 
Nema ni kod mene lufta al lijeva guma istrošena nejednako pa počne da drmucka kad se ide petom brzom.

EDit

Koliko se ulja sipa u pumpu visokg pritiska? Vidim odozgo dva zavrtnja gdje bi nešto trebalo da se sipa, jedan otvor na na samoj pumpi a drugi je na onom debelom dijelu gdje bi, valjda, trebao da bude regulator broja obrtaja ili tako nešto?
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh