Zdravo svima!

Lomunac

Novajlija
Učlanjen(a)
24 Jul 2022
Poruka
1
Lokacija
Despotovac / Jagodina
Pozdrav svima dobronamernima, a i namćorima... :)
Živim u Jagodini ali se vikendom vraćam u rodni kraj, inače sam rođeni Resavac.

Prilično solidno zemlje i šuma imamo za naš brdsko-planinski kraj, ali smo batalili poljoprivredu nakon ćaletove smrti u najvećoj meri, nego meni se grad ne sviđa nešto ni posle ovoliko godina, ne mogu se navići na gužvu, galamu, smrad izduva ovoga i onoga, pa tražim razloge da se vraćam što češće, i planiram za par decenija od prvog dana penzije da odlepršam nazad!
Imam neke planove i želje uglavnom vezane za voćarstvo, začinsko i slično bilje (lavandu npr), pa eto da vidim šta se može naći od informacija jer em ćaleta više ne mogu da pitam za neke stvari, em bih se bacio na neke modernije stvari nego u njegovo vreme.
Moraću na žalost to u manjem obimu i poželjno da ne traži svakodnevno "održavanje", pošto sa ovim cenama goriva nije mi za šetnju svaki dan 70km, ali željan sam neke stvari da žrtvujem da se vratim prirodi i pomognem malo porodični budžet pre nego obe ćerke odu u škole van provincije pa neću moći samo kirije da isplaćam, a i da se polako pripremam za penzionerske zanimacije sa nečim...
 
Nazad
Vrh