Zatvaranje zimske brazde

Наша задруга и даље не мрда са затварањем бразде...што значи да и ми чекамо до даљњег са работом....

Galicije sta ako su oni u stecaju a vi cekate da krenu na njive?Ako moze da se radi necekajte nikog jer zemlja se susi na ovom vetru samo tako:ppozdrav:
 
Ne znam kako je drugde al kod nas se situacija brzo menja...ono što sam zatvarao vlagu ranije danas se lepo spremalo i ima vlage...ono što nije dirano dosta je suvlje...tako da probajte ljudi..nije važno šta komšija radi..
 
Kod mene tako imao jedan njivu u drugom selu, sejao je uvek kad komšija pored poseje njegovu. Prolazio svakodnevno kad je išao na posao pored te parcele, vidi ovaj ne seje još, on čekao, čekao i čekao... Bilo mu sumnjivo, prodje april, ode da se raspita, kad ovaj umro još zimus...
 
Provozao bajs do dve najblize njive i nema tu posla jos 2 do 3 dana. Prosusilo povrsinski samo ali ispod blato propadao bi traktor. Lepo vreme steta da se ne iskoristi.
 
20190228-115451.jpg
20190228-115455.jpg
Orano pred kraj januara,predjeno sa spremacem bez valjaka,jos ureja za 15,20 dana teska drljaca odma iza i čeka setvu kada bude moglo u aprilu.:ppozdrav:
 
Операција се комотно може преименовати уместо затварања у прашење зимске бразде
 
Meni nisu zadusnice mada sam isao rano i do rucka bio kuci,a koliko vidim pun atar ljudi kojima je danas svetac. Ja ispostujem koliko mogu i pravoslavne praznike...
 
zasto sad idete setvospremacem ili teskom drljacom jel nije bolje preci lakom drljacom ne vaditi vlagu pa polse pred setvu setvospremacem
 
Nazad
Vrh