Zatvaranje zimske brazde

Prvi prohod uvek ide sa spremacem zato sto:
1.Radna tela idu dublje i bolje zatvore brazdu,razor i pokriju tragove od traktora
2.Spremac ima dasku koja ravna teren i skida bregove sto vecina drljaca nema vec samo kopira postojece stanje terena.
3.Bolje pripreme teren za naredni plitki prolazak drljacom pred setvu kako bi sto manje pokretali vlagu .
Naravno da govorim u ime vecine proizvodjaca koji nemaju velike kombinovane masine koje mogu u jednom prohodu da rese vise problema.
Ja radim obrnuto:osmeh:.
 
i kod nas se radilo danas...

fotografija0238.jpg
Sunce te molovalo kako ispade ja skacem po oranju pa slobodno se merim sa onima sa rodea kako on na konju tako ja u sedistu
 
@frenky
Namontiraj na tu drljacu ponistavace traga,vide ti se tragovi tockova upada traktor dosta.

Ja sam razmišljao da stavim poništavače tragove na moju laku drljaču. Širine je 5,2m i vučem je sa rusom i baš se poznaju tragovi iza.
Ima neko sliku kako je to rešeno,kako izgledaju radni organi? Šta se tu stavlja opruge od spremača, germinatora il nešto treće?
 
da li ste čuli za duple točkove, tada vam neće trebati poništivači tragova. O redosledu drljača ili spremač nebi da komentarišem, to su osnovne stvari i ako neko nije naučio i neće jer nije tako jednostavno kako izgleda
 
Nazad
Vrh