Zastita vocnjaka od mraza

pele može tel. broj i adresa tog dobavljača za Biljni Antifriz, pošto vidim da je dosta jeftini nego kod mene. Može i na PP. Pozdrav.
 
Evo broja za biljni antifriz 021/706-984 (Vrbas-Eko patent) i mob 062/860-98-72.Distribuira ga i Sava kop -Novi Sad 021/443-217
 
Nema na cemu,kada dodjem kod brata u Motike kod Banja Luke,sipaces jednu sljivu da probam.
 
Dobro nam dosao!

- - - - - - - - - -

gde se moze nabaviti ekofreez i da li deluje ako nema lisca ?
Ne garantuju za zastitu ako nema bar 2cm list.Zvao sam ih,pitao i odustao.Ako bude -10 kako sada gledam na umbrella prognozi bice haos.Za biljni antifriz sam postavio telefone u temi zastita od mraza ali ima ga u skoro svim poljo apotekama.Mislim da samo bacas pare ako nisi poprskao jesenas.Preko cega ce biljka da ga usvoji kada nema lista?
 
Poslednja izmena:
Znači...da u buduće treba uvesti još jedan termin prskanja antifrizima pre jesenjeg!
Al dal će imati efeka, ipak je veliki raspon od nekoliko meseci od prskanja, i dolaska prolećnog mraza?

Kolko se ja razumem u medicinu, a nerazumem se... da mi lepo svaki dan maznemo po flašu bermeta, i nema sekiracije od mraza :ppozdrav:
Šta je tu je, od prirode nemožemo pobeći...bolje se pridružiti.
Cvetnih pupova ima i viška, pa ćemo videti kako bude sve ovo prošlo oko mraza.
A posle kad krene cvetanje, ajoooj koju posluku porati...
Ljudi šta da vam kažem...srećno svima, pa šta Bog da...

pozzz joe!

p.s. Ja sam spremio antistres za vikend...:haha:
 
Evo jos informacija:,,Dimljenjem se moze smanjiti stetnost prolecnih mrazeva ako oni nisu jaci od -3.Tom merom se temperatura moze povecati za 1-2 stepena."(prof.Keserovic-Gajenje kajsije)
 
Zvao sam i ja njih u vezi Eko Freza ,i tacno su mi rekli da ,sad nema nikakv efekat sa tim prskati. Meni taj u Kuli ,od koga sam kupio ,nije mi rekao da nekupim sada jer nece nista pomoci. Stvarno nije bio fer od njega. Dobro je da nisam uzeo puno i sad mi nije zao za pare.
 
Meni je pala na pamet jedna ideja. Da pustim kajsije da porastu u vis i da plod pobegne u vis, na neku razumnu visinu. Nek posle berem merdevinama, ionako imam "samo" 50 stabala, ipak je na većoj visini veća i temperatura?

Primetio sam da sam prošle godine imao plodove na jednom stablu koje se otelo kontroli i svi plodovi su bili na vrhu krošnje, na nekih 3.5 do 4 metara visine, toliko je stablo i visoko.
 
Meni je pala na pamet jedna ideja. Da pustim kajsije da porastu u vis i da plod pobegne u vis, na neku razumnu visinu. Nek posle berem merdevinama, ionako imam "samo" 50 stabala, ipak je na većoj visini veća i temperatura?

Primetio sam da sam prošle godine imao plodove na jednom stablu koje se otelo kontroli i svi plodovi su bili na vrhu krošnje, na nekih 3.5 do 4 metara visine, toliko je stablo i visoko.

znač šta to bi mogao i da patentiraš
posle samo napraviš platformu za branje na odgovarajućoj visini ( može čak da bude i hidraulička ) i samo cepaj bereš na 5 metru ko kokosov orah:haha:
 
Kod mene covek koji ima 6.5hektara kajsija vuko piljevinu sa dva traktora po ceo dan planiraju da dime sad za vikend ako bude mraza
 
Pa računam ako je -2 pri zemlji, onda je na 4 metra visine nula ili se varam? Pogotovo to nije loše za kajsije koje idu u rakiju, ionako se one čekaju da otpadnu ako se radi po PSu :D
 
Nazad
Vrh