Zabava, smešne slike, video i ostalo...5

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ovo je odavno izmisljeno rec je o neodijumskim magnetima velike snage samo sto je ovde napravio da se magnet koji daje inicijaciju menja polove. . Ko hoce da se zeza moze da napravi svakakve zezalice i da postane "Pronalazac"

Upravo ono sto je ovaj "izmislio" samo manje

 
dragi-zaposleni.jpg
 
Želim da kažem da dotični gospodin Ostoja Rajić nije izmislio magnetni motor jer toga na netu ima na milione kao i HHO generatora on je samo modifikovao postojeću stvar .Želim da napomenem da sam ja pre 5-6 godina sa ćerkinim direktorom gimnazije radio na jednom takvom uređaju koi je radio ali da bi bio još efikasniji trebako nam je još Neodimskih magneta za koje nismo imali ::novac:: inače neodimske magnete smo nabavljali u Subotici a firma se zvala .... ...... neću pisati ime zbog reklame :osmeh: a ovo nam je bio cilj.

[video=youtube_share;PFGiWiXMHn0]http://youtu.be/PFGiWiXMHn0[/video]
 
Sjajno jeste nema šta ,kada sam ja sa tim prijateljem to radio hteli smo da napravimo mali generator koi bi mogao da proizvodu struju za 2-3 sijalice maksimalno ali su magneti skupi ali ja od toga nisam odustao :osmeh: .A što se tiče samih magneta uz konstantnu upotrebu treba im oko 400 godina da se razmagnetišu :osmeh:
 
Pa iskreno ne znam mi smo napravili tri segmenta sa po tri magneta a to baš i nije radilo u fulu ali sa više magneta vidiš i sam kako radi
 
Upravo oću da napišem dok nisam vidio bojčetićev post . Šta bi se desilo da je umjesto tog točka sa magnetima stavljen veći zupčanik a na pogonski motorić manji ? Niko ovde ne pominje broj obrtaja.
 
Davno sam gledao na tv da su pravili sedista za aute sa kontra okrenutim magnetima ,i mavodno su bolja od svi sedista nema odrzavanja ,al nisu usla u proizvodnju verovatno su dosta skuplja cudna stvar su ti magneti,nesto su i Japanci ekserimentisali sa magnetnim prugama.
 
Davno sam gledao na tv da su pravili sedista za aute sa kontra okrenutim magnetima ,i mavodno su bolja od svi sedista nema odrzavanja ,al nisu usla u proizvodnju verovatno su dosta skuplja cudna stvar su ti magneti,nesto su i Japanci ekserimentisali sa magnetnim prugama.
Ne samo da su eksperimentisali vec to kod njih i radi.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh