Zaštita računara

E sta mogu kondenzatorida urade , kompjuter totalno bio prsao samo zbog kondenzatora
 
Maestro je napisao(la):
Kako da ubrzate vaš računar - čišćenje RAM-a !?

RAMRush je veoma jednostavan i besplatan program za “pražnjenje” RAM-a na Win OS, koji vrlo efikasno vrši optimizaciju RAM-a i "fizički" je čisti, čineći tako sistem bržim. Pored toga, uspešno "obavlja" i zaštitu od sistemskih “grešaka” i grešaka u memoriji.

2qbdopu.png

Mogućnosti programa:
• Povećava mogućnosti sistema
• Povećava količinu slobodne memorije
• Defragmentuje sistemsku fizičku memoriju
• obavlja povraćaj memorije iz Windows aplikacija
• Uklanja nedostatke na memoriji
• Zaštita od sistemskih padova od memorijskih grešaka
• Prikaz realnih podataka upotrebe procesora i memorije
• Optimizacije uz pomoć jednog dugmeta na tastaturi
• Laka upotreba
• Podrška za automatsku optimizaciju

RAMRush može da se koristi na svim Windows OS, počevši od Windows 98, pa do Windows 7.

Po preuzimanju programa, http://www.fcleaner.com/ramrush.htm instalirajte ga, pokrenite i ostavite da radi. Kao što vidite, program je rezidentan, nalazi se u SysTray-u, i jednostvnim prelaskom miša preko ikonice pojavljuje se prozor sa podacima.

2cxb5a8.png
2a7fl3o.png
2088e85.png

Izgled prozorčića pre optimizacije Izgled prozorčića tokom optimizacije Izgled prozorčića posle optimizacije​

U slučaju da je neophodno brzo ćišćenje memorije, kliknite na dugme “Start Optimize” i sačekajte da se procesi optimizacije, čišćenja i ostalog, što program daje, završe.

:ppozdrav:

instaliro i ima efekta :ppozdrav:
 
Imam pitanje u vezi Youtube. Brzina interneta mi nije dovoljna da bi svaki klip gledao bez prekida, na granici je, neki radi, a neki secka. Do sad sam onaj klip koji secka stavio na pauzu da učita nekoliko sekundi, pa kad pustim onda radi bez prekida. Sad i kad stavim na pauzu, pa opet pustim, klip i dalje secka, neće da učita malo unapred. Da li imate neko rešenje?
 
Proveravao sam ja protok i ranije, imam oko 500 kb/s. To nije dovoljno za gledanje svih klipova, za neke treba veći protok. Kod tih što treba veći protok pritisnem pauzu i čekam da učita deo klipa neko vreme (za to vreme se crvena linija širi prema desno), pa tek onda pustim da gledam.
Pre neki dan sam primetio da iako stavim na pauzu neće da učitava, znači crvena linija stoji u mestu. Ne znam kako da vam drugačije objasnim.
 
Veruj mi da ti to nije toliko do neta, nmg reći da nije, ima veliki uticaj, ali tu ti utiče i mnogo drugih faktora. Imam telekomov ADSL 4 mb/0,5 mb i čekam da mi očita snimak na 480 p :haha:, tako da to ne može biti samo do neta.... ::namigivanje:: smanji "p" na podešavanjima ako ti nije bitan toliko kvalitet slike, odnosno snimka, snimci koji su pregledani po nekoliko miliona puta se očitavaju bez problema čak i na 1024 HD.....nadam se da sam ti bar malo pomogao... ::namigivanje::
 
@zorancile
Youtube ima razlicito podeljene servere po prioritetima. Klipovi koji su gledaniji se hostuju na mnogo lokacija, pa njihovo ucitavanje traje krace i tu je verovatno ogranicavajuci faktor brzina Vase veze sa internetom. Klipovi koji su slabo gledani se nalaze cesto na samo dve lokacije, pa njihovo ucitavanje moze biti znacajno sporije.

Da se malo pohvalim, kakav net ja koristim...
11lsllc.jpg
 
@cukaneca
Ogranicenje u mom slucaju je lokalna mreza koja je 100Mbit/s, inace link ka internetu je daleko bolji. Mislim da je trenutno 1Gbit :cool:
 
Dobio sam od Oriona povećanje na 4mb/s ali mi je često pucala veza te sam na moj zahtev vratio na 1,5mb/s. Nije ni to loše idu snimci, tv, skajp...
 
1.5Mbit je dovoljno, za normalnu upotrebu.
Nama je ovo Univerzitetski internet, pa smo se nakacili.
 
Jedva sam se kurtalisao Trojanca, malwarea ili čega već znam samo da se zove ILTOD, dva dana me je razbijao, kažu da nema leka samo full format i onda je pitanje da li će biti izbrisan, ali ja mu došao glave. ako neko nedaj Bože bude imao ovo čudo neka se javi odma rešavamo stvar
 
@ Blaza79

A da si koristio "Ubuntu" ili neki drugi Linux toga nebi bilo.
 
I ja sam prešao na Ubuntu 10.10 iz istih razloga. I sistem nije težak za prilagođavanje, kako čitam od nekih kolega sa foruma, pogotovu što imamo sistem i na srpskom i hrvatskom jeziku, što olakšava snalaženje. Ceo sistem zauzima oko 700 Mb, i vrlo stabilno radi, makar kod mene. Deca preko fleš drajva zarazlili mašinu svim i svačim, morao sam da odradim kill-disc iz hirens programa i onda instalirao Ubuntu koji sam skinuo za jedan sat sa njihovog sajta. Za početak instalirajte ga pored windows-a i videćete da će vas zaintersovati. Znam neke koji su zauvek odbacili windows i prešli na Ubuntu, upravo zbog virusa.
 
Evo jedan problem, pokusavam celo jutro da ga resim, ali nema sanse. NOD mi stalno izbacuje "Address has been blocked"....pa onda IP adresa ta...kako se resiti toga bode mi oci svakih 60sec.
 
Ugasite nod, pa onda ibidjete taj sajt, kad zavrsite s njegovim pregledom, onda ponovo ukljucite nod.
 
pa sta dobijam time? Sta ako "pazarim" nekog trojanca?

Ja hreo da udjem na taj sajt juce, ali mi NOD nije dozvolio jel' je zarazen virusom, e sad se stalno javlja ta poruka...ne znam o cemu se radi
 
Neznam od kakve je vaznosti sajt, ali ako je bitno to je jedino resenje, ili da ga obidjete u sirokom luku...
 
Ma nije bitan hteo sam da skinem neki programcic, NOD je prijavio da je zarazen i blokirao mi je ulazak, medjutim sad se stalno pojavljuje mali NOD-ov "oblak" sa porukom "Address has been blocked" kao da sad sam taj sajt pokusava da "udje" u moj racunar. Kao da je nesto instalirao u moj komp. i sad se pokusava nakaciti.
 
Evo jedan problem, pokusavam celo jutro da ga resim, ali nema sanse. NOD mi stalno izbacuje "Address has been blocked"....pa onda IP adresa ta...kako se resiti toga bode mi oci svakih 60sec.

Za to može da postoji više razloga... Najčešće je uzrok neki torrent client (npr najpopularniji uTorrent,mada možda imaš neki drugi),tj medju trakerima je neka adresa koju NOD blokira (a verovatno imaš ESET SS,pošto je NOD samo antivirus i NE kontroliše saobraćaj prema netu). Probaj da ugasiš torrent client,pa ako se i dalje nastavi zakačio si neki rootkit. Za to prvo probaj da program "Malwarebytes Anti-Malware",pa ako on ne prijavi ništa onda probaj ComboFix (koji je malo komplikovaniji za upotrebu)

Ako je do torrenta treba da izbaciš sa liste torrent koji ima "štetnu" adresu (koja najčešće nije štetna ali je na "black" listi ESET-a).
 
Nazad
Vrh