YTO

  • Začetnik teme Kristi
  • Datum pokretanja
Ja sam pogrešno napisao::sramota::. Žuta ručica je ipak 540, neutral i 1000. Prema kabini je 540 a prema nazad 1000o/min. Izvinjavam se što sam zabrljao. Ustvari nisam koristio kardan sa yto1304 a hteo sam da pomognem.
 
Malo se losije vidi ali to ti je za tu zutu rucku. U kabini biras direktno ili preko tockova. Ne treba nista da se menja, da bi se dobio veci broj obrtaja. Ja sam dobio jos jedan izvod sa sitnim nutovima ali to nisam nikad koristio. 904 sam jednom ukljucio na 1000obr sa pneumatskom masinom, svirala je nodetka kao nemacka Stuka.
eabb8ca76b0a9275bec6c98ea8cadd3e.jpg


Послато са 23124RA7EO помоћу Тапатока
 
Na starijim modelima x1204 i 1304 pored sedišta sa leve strane se nalazi ručica kojom se bira pogon kardana, preko točkova ili preko motora. Sa desne strane sedišta ima poluga kojom uključuješ i isključuješ kardan kada radi preko motora. A 540/1000 obrtaja se određuje izborom te nazovimo šajbne tj izvoda za kardan. Sitan nut 1000 krupan nut 540. E sad, ako vam treba 1000 obrtaja ali na kardan sa krupnim nutom onda se skine šajbna i u sredinu se stavi komad metala fi 20-ak mm a dužine oko 10-12mm i ponovo se zašarafi šajbna na traktor. Taj metal ustvari pogura iglu koja pomeri zupčanik u ploči-kućištu kardana.
 
Na starijim modelima x1204 i 1304 pored sedišta sa leve strane se nalazi ručica kojom se bira pogon kardana, preko točkova ili preko motora. Sa desne strane sedišta ima poluga kojom uključuješ i isključuješ kardan kada radi preko motora. A 540/1000 obrtaja se određuje izborom te nazovimo šajbne tj izvoda za kardan. Sitan nut 1000 krupan nut 540. E sad, ako vam treba 1000 obrtaja ali na kardan sa krupnim nutom onda se skine šajbna i u sredinu se stavi komad metala fi 20-ak mm a dužine oko 10-12mm i ponovo se zašarafi šajbna na traktor. Taj metal ustvari pogura iglu koja pomeri zupčanik u ploči-kućištu kardana.

E da o tome sam slušao.
Hvala i ostalima na pojašnjenju!
 
Код мене на пасату шестици накуцао сам темпомат на 125 км/ х полицијски радар је показао 119.
 
Ja jos nisam vozio auto koji ne laze na satu, moj pasat 6 na 130 laze 6-7.
Skontao sam u voznji da ljudi tacno znaju koliko im auto laze i voze tacno po ogranicenju, dok ja to jos nisam pohvatao, u naselju vozim 50 a realno auto ide sporije pa me cesto obidju ljudi.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Код мене на пасату шестици накуцао сам темпомат на 125 км/ х полицијски радар је показао 119.
Зато што радар има аутоматску толеранцију од мислим 3%. Кад ти стигне казна пише ти да је урачуната толико и толика толеранција и умањена брзина. Бар је тако свуда у ЕУ.
 
Da se vratimo na yto temu u januaru na 454 promenjen dihtung glave i dotegnuta na 12kg kako je receno, dali sad posle 50h treba opet dotegnuti ili niata nedirati..promenjen i termostat koji tek sad radi kako treba lepo podigne radnu temp i sta god radio drzi 75°c
 
Можда је одушак од дифа-мењача. На трактору ти је свакако хидраулика одвојена од дифа и мењача, па би требало да постоје и одвојени одушци.

ПС - А 'е л' си нашао одушак од резервоара, ништа некакав вентил на чепу и слично, већ прави одушак?
 
E moguće da je od rezervoara jer crevo ide skroz pod kabinu.
A ovo za hidrauliku i dif mislim d je zajedničko ulje kao na starim modelima što sam imao. Diferencijal, menjač i hidraulika je sve zajedno ulje
 
Nazad
Vrh