YTO

  • Začetnik teme Kristi
  • Datum pokretanja
Ima dosta aplikacija koje mere brzinu, moze se priblizno znati brzina kretanja.
Recimo ja sam merio, arma 854 ide 43km/h.


Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Da, do kraja.
Ne znam mozda aplikacija laze za neki km ali ne bi trebalo mnogo.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
kolko sam ja primetio da te brzinomere na ulazku u neseljeno mesto u Bantsko Novo selo i na ulasku u Pancevo uvek pokazuju 3km/h manje nego na automobilu.
 
Skoro svi proizvođači motornih vozila se štite na taj način od mogućih tužbi. Brzinomer na vozilu pokaže oko 5% veću brzinu, jer da je obrnuto i 1km/h da pokaže manje, pa te navata radar, imao bi pravo da ih tužiš. Ovako, mirna Bačka...
Moj Stilo tek na 136-137 ide realno 130km/h, proverwno na više načina/uređaja.
 
Poslednja izmena:
Није рекла казала, мени камион исто више показује и до 5кмх. На те уличне мераче брзине и навигација ми увек мање показује од кмх у камиону.
 
Није рекла казала, мени камион исто више показује и до 5кмх. На те уличне мераче брзине и навигација ми увек мање показује од кмх у камиону.
Nisam upucen u te detalje, kako radi GPS na istom tom principu 3-5 km/h manje pokazuju ? pitam za druga.
 
Да мањем показује ГПС од камиона, чак и полицајски радар мање показује од километар сата у камиону. На пример радар снима, ограничење 50кмх,а ја идем 55кмх и они ме не заустављају. Намерно више пута пробано чак и шеф возног парка који нас прати преко ГПС-а прича са мном и говори ми колико идем, а сат у камиону више показује. Мени то одговара знам да никад нисам у прекорачењу.
 
Inače... Jel imate ma starijim tipovima x1204 ili x1304 ovu ručku obeleženu žutim bojom. Rekao bi da je za izbor brzine kardana ali nemam obeleženo nigde i nema u uputstvu. Ovakva ručka za izbor brzine kardana je bila na kocki kod mene, a drugar mi reče da je kod njega na starijem x1204 kad menja brzinu morala da se skine osovina ona sa nutovima na prirubničkom spoju pa da se nešto fizički prebaci i vrati šajbna.
 
Inače... Jel imate ma starijim tipovima x1204 ili x1304 ovu ručku obeleženu žutim bojom. Rekao bi da je za izbor brzine kardana ali nemam obeleženo nigde i nema u uputstvu. Ovakva ručka za izbor brzine kardana je bila na kocki kod mene, a drugar mi reče da je kod njega na starijem x1204 kad menja brzinu morala da se skine osovina ona sa nutovima na prirubničkom spoju pa da se nešto fizički prebaci i vrati šajbna.
Imam istu na x904, probao jednom da je prebacim al nisam uspeo i odustao.
 
Neke priključne mašine koje rade na 1000 obrtaja kardana imaju kardan sa sitnim nutovima. U tim slučajevima se na traktor namontira izvod sa sitnim nutovima koji se dobije sa alatom. Ništa ne ''mora'' da se demontira, samo postoji mogućnost ako priključak to zahteva. Izbor brzine kardana je pored sedišta sa leve strane. A žuta ručica ti je za uključivanje pogona izvoda kardanskog vratila preko točkova.
 
Poslednja izmena:
Ma to je jasno imam i ja taj sa sitnim nutom ali me zanima da li je ova ručka za 540/1000 i ako jeste koja brzina je kad se ručka gurne ka traktoru koja kad se povuče dalje od traktora ka priključku. Stariji tipovi to nisu imali
 
Pa kako sam ja razumeo žuta služi za menjanje pogona kardana, ako hoćeš preko točkova... A za brzinu je ručka levo ispod sedišta. Ako sam dobro razumeo.

Ali izgleda da nije tako.
 
Poslednja izmena:
Neke priključne mašine koje rade na 1000 obrtaja kardana imaju kardan sa sitnim nutovima. U tim slučajevima se na traktor namontira izvod sa sitnim nutovima koji se dobije sa alatom. Ništa ne ''mora'' da se demontira, samo postoji mogućnost ako priključak to zahteva. Izbor brzine kardana je pored sedišta sa leve strane. A žuta ručica ti je za uključivanje pogona izvoda kardanskog vratila preko točkova.

Nije mi baš najjasnije jer ta žuta ručica ima 3 položaja, a ne dva. Koliko vidim u uputstvu, na nalepnici ručke, a tako je bilo i na kocki ručka u kabini ima uključivanje preko točkova, neutral i direktno
 
Nazad
Vrh