Vrucine i svinje

Učlanjen(a)
27 Dec 2011
Poruka
651
Lokacija
Sabac
Imam 12 krmaca od kojih se 9 oprasilo imam trenutno u tovu oko 30 debeljaka nesto ce stici za 15-tak dana nesto za mesec ipo. Danas mi troje malih prasadi uginulo od toplotnog udara, pa me zanima sta vi radite kako ih stitite od vrucina , muva, komaraca koji im nedaju mira ... Ja sad na svakih 45min idem sa crevom po boksovima i rashladjujem ih mada taman u jednom delu zavrsim moram da idem u drugi.
 
Ja sam video komsija tovljenike kupa crevo po nima svinje se valjanju , legnu u kanal u baskare se na vrucini.
 
Imaju neke prskalice pod pritiskom koje prave maglu i rashladjuju svinje. Nasao sam negdje lutajuci internetom ali nemogu se setiti gdje. Pa ako neko slucajno (ili namerno) nabasa tj.nadje neka objavi link.
 
Bas ove veceri primetim da mi je izlila jama, proverim da nije propisala neka pojilica.. Medjutim ne, vidim kod prasica sve mokro, samo je u pitanju da aktiviraju sisaljku da curi, pa se rashladjuju.
 
"Fantastico015" -Nije taj link ali to je to. Kao sto rece Ranbobas i moje svinje drze zubima sisaljke dok ne natope pod pa legnu u vodu (nemam resetke).
 
Nemam ni ja resetke, ali cu zvati ovu firmu u ponedeljak da se raspitam koja je cena i kako se montira
 
Уместо што трошите новце на интернете разне и "ми коње за трку имамо".Доктор М.Пушић из института за пољопривредна истраживања је написао одличну књугу,уџбеник о свињама,свињарству и осталом везано за свиње па нађите књигу и прочитајте је.Писано је да и лаик разуме а и врло стручно.Између осталог један део се односи и на,овде,третирану тему.
 
Nazad
Vrh