Vremenske prilike u 2023-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

dobrodol

Član
Učlanjen(a)
25 Dec 2010
Poruka
4.289
Lokacija
opština Irig , Srem
Palo mi na pamet da otvorim novu temu o vremenskim prilikama, al ipak ne.čekamo dobrodola...
Evo Dobrodola !!! 🍻
Tradicija je tradicija (dok me ima ovde)...😃
Moja omiljena Tema na Forumu, vremenske prilike i neprilike, koje ovako ili onako utiču na sav živi i neživi svijet....(aj ne gnjavi)...
Elem, Srećna Nova Godina svima, da ste živi i zdravi !!! 🍻
Dan je fantastičan, za Januar, temperatura je visokih 17 stepeni trenutno...
Muve zuje, meni zuji ko zna zbog radi čega u glavi, i tako....
Pa, izvol'te i pišite...
 
Srecna i kisovita i tebi.. Sto se tice zujanja u glavi....samo da nije od pritiska, za ovo drugo, klin se klinom izbija. ::vino:: 🍻
 
Da. Srećna nova godina!
Ali ako se po jutru dan poznaje, nahebali smo mi i ove srećne 2023 godine
Napolju 18 stepeni trenutno....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Trenutna temperatura
IMG-20230101-WA0001.jpg
 
Meni je danas i duks bio mokar u rusu, kad sunce upre kroz stakla samo curi sa mene, kao da je paranje u toku a ne oranje.
 
To znači ovo Miki, moć leda kao podloge naspram čiste gole (nezaleđene) vode+ izostanak tople Golfske struje.

Da bar oće repom da ošine ovde...

...ali ne, mi ćemo naše zahlađenje da dočekamo kao iole hladniju varijantu prodora sa okeana, sa severozapada od Britanije..a takva hladnoća ne može ni kuče, kera da uplaši a kamoli da uvuče led u kosti čoveku...

temp-eur2-19.png
 
To znači ovo Miki, moć leda kao podloge naspram čiste gole (nezaleđene) vode+ izostanak tople Golfske struje.

Da bar oće repom da ošine ovde...

...ali ne, mi ćemo naše zahlađenje da dočekamo kao iole hladniju varijantu prodora sa okeana, sa severozapada od Britanije..a takva hladnoća ne može ni kuče, kera da uplaši a kamoli da uvuče led u kosti čoveku...

temp-eur2-19.png
Kakvo li nas tek leto čeka
 
Do sad je uvek posle ovako ocajno-katastrofalne godine dolazila malo bolja, ali i dalje daleko od odlicne. Najbitnije od svega je da temperature u najtolijim danima ne budu preko 33 C. Nekako mi se cini da biljke do te temperature mogu da izdrze dosta i sa manje vode, ali kad uprzi preko 38 onda vise ni zalivanje ne pomaze sto je ove godine dokazano u soji. Naravno da su padavine kljucne i to majske, junske i julske. Ako tad padne bar 300 l vodenog taloga nema brige za useve. Sve iznad toga je premija, a sve ispod toga je lose. Gledajuci neku moju evidenciju jasan je pokazatelj rodnih godina, a to su ova tri pomenuta meseca. I zimske padavine su bitne, daleko od toga da nisu, al kljucni su M.J.J.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh