Vremenske prilike u 2019-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Posle obilaska....voda je gde niko ne pamti.Posle 5 sati jos uvek ima negde leda.Sve sto je poniklo je unisteno_Od suncokreta ostali samo stapici,redovi kukuruza se vise ne vide.Tolika je voda bila da je spirala zemlju iz njiva i napravila smetove po putu da lada niva nije mogla proci.
2a5awk8.jpg

Zahvaceno oko 1/3 atara.Rakete nisu ispaljivane....meni je po danas vidjenom unisteno totalno oko 25ha sto psenice sto prolecnih kultura.Na jos oko 8ha videcemo sta ce biti.Nisam osigurao nista.Planirao osigurati posle praznika psenice .
 
Kod nas 16 litara čiste vode...
Za pomoć kolegi smo uvek spremni...

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
I kod nas srećom nismo stigli na vrijeme posaditi a ovo sve što je niklo 20 tak je minuta padalo.



 
Danasnji bilans 7l. Glasam za pomoc i da vidimo kako da se organizujemo. Grupno ili pojedinacno. Prvo diklofen da prihvati ponudjenu pomoc pa da vidimo.
 
Katastrofa, kod mene je bilo grada veceras ali mislim da nije bilo neke stete.Mesec dana se razvlacim da odem i da osiguram i sve me nekako mrzi, sve mislim neka ga jos malo, nece pasti i opet po ko zna koji put idem da osiguram u minut do 12.Mi smo ovde sitni proizvodjaci ali kada pretrpimo ovakve stete ne mozemo dugo da se oporavimo.Iskreno, bas mi je zao sto se desilo ovako nesto, znam koliko je truda ulozeno i mnogo mnogo novca,ogromni su to gubici.
 
Ja sam isto da pomognemo,imam 4 sj kukuruza AS72 ako ce pomoci,ili cemo novcano skupljati... kako god samo mi javite
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh