Vremenske prilike u 2018-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kod vas u Golubincima može neki tornado samo da protutnja :))) (šalim se)

Nikola, je l' kod vas beše bio neki "tornado" pre neku godinu ili je to u Ljukovu? Kad živu glavu izvukošmo iz onog nevremena... A u Indjiji led k'o loptice za tenis :)
 
Ajde i od mene jedno pitanje za kimija.Kakvo je tvoje misljenje o harpu koji se ovde ponekad pominje dali stvarno postoji mogucnost da se sa takvim stvarima moze delovati na vreme posto se ipak desavaju stvari koje u proslosti nisu bile tolko prisutne.

Mislim da si uputio pogresno pitanje pogresnoj osobi. Verujem da se Kimiju dize kosa na glavi od nasih teorija zavere :osmeh:, mada uvek ima ono ali i ako.
 
Po svemu sudeci kod nas u ovom supku nece biti kise do daljnjeg.Kisa ce padati u Bosni i centralnoj Srbiji mozda se dovuce do Novog Sada i Backe Palanke a do nas ni na guranje.
 
Kod vas u Golubincima može neki tornado samo da protutnja :))) (šalim se)

Nikola, je l' kod vas beše bio neki "tornado" pre neku godinu ili je to u Ljukovu? Kad živu glavu izvukošmo iz onog nevremena... A u Indjiji led k'o loptice za tenis :)
Bio je i na Ljukovu i kod nas, čupao je drveće i plastenike.
 
Po svemu sudeci kod nas u ovom supku nece biti kise do daljnjeg.Kisa ce padati u Bosni i centralnoj Srbiji mozda se dovuce do Novog Sada i Backe Palanke a do nas ni na guranje.

Prvo skoči pa reci hop. :osmeh:

To mogu da zaključe samo stanovnici nizije severnije, dublje unutar Mađarske. Vama, velikom delu Vojvodine će izdejstvovati Karpati nešto.

Iz iskustva- u ovoj situaciji zapad Bačke i tamo istok/jugoistok Banata od Vršca pa nadole ka Beloj Crkvi i Kovinu najbolje prolazi. Videćemo da li se varam.
 
A jest svirate mnogo o toj kosavi, pa danas i ovdje duva samo tako.
Ljubek, po kojoj Bosni, kod mene Sahara, veoma smo slicni ovom Paorovom Tovarisevu.
 
Jes! 0.5l sveukupne ogromne kise ce da padne

Nije ni važno, ali za Žabalj EC daje 14mm, GFS 30mm. Gde ti tih 0,5mm vidiš nije mi jasno.

Ovo sam ti napisao čisto da vidiš da nisi u pravu, ali svakako brojke u ovim situacijama ne vrede ništa,

Sovo, imaš pravo. I dobar deo Bosne tek sada dolazi na svoje, svuda je sušno (na čitavom Balkanu).
 
I ja sam veliki skeptik sto se tice padavina. Naprosto ne verujem da ce nesto pasti jer se ovakve situacije desavaju iz godine u godinu. Jedno su 2016. nesto zajeb pa nisu znali kako da ugase padavine. Ocito u poslednje vreme imamo manje od nekog proseka iz proslog veka. Tako ce biti i sad ubedjen sam 100%, a daj Boze da gresim. Kimi to gleda iz svog, mi iz naseg ugla, ali uvek na kraju izhod bude isti. Eto nesto se deslio u zadnji momenat i nije dalo kisi da padne. Modeli neprestano menjaju kolicinu padavina, Kimi je to donekle objasnio, ali to samo govori da je to cista lutrija. Nemacka, Austrija, Ceska, Poljska, Slovacka, Madjarska, Slovenija, Hrvatska, BiH, Francuska, o Danskoj i tim severnim zemljama necu ni da pricam, stalno imaju uredne padavine. Ovde kod nas crna rupa koja po nekad izbaci po kojiu litru.
 
Kimi uz svo duzno postovanje mislim da se necemo ovajditi konkretno za moj region zapadno backi okrug...sova izgleda da je kosava do slovenije dobacila.
 
E ne lupetaj Paore. Jeste da te cenim i volim ali..
TO uopšte nije tačno.

Padavine ukupne u Evropi narednih dana... dakle, nas sve obilazi jel tako ? NE LUPAJTE GLUPOSTI !

I nema šta da se ukine ljudi narednih dana. Nema šta, sve je jasno ko dan. Od sutra, posebno subote u čitavoj zemlji pljuskovi sa grmljavinom bar do utorka,a verujem i duže. Najduže će čekati delovi Vojvodine ali generalno čitava zemlje je u igri. Normalno, kako ovo nisu padavine sa mora neće apsolutno svi dobiti onolko kolko priželjkuju (ravnomerno), ali hoće OGROMAN broj predela. Jel bolje tako ili da je svuda nastavilo suvo ? Razumem pesimizam, ali sa takvim stavom ...hajde, znaš, ništa od toga. Pa onda nikad ništa ne bi ni padalo majku mu.

Rtavn19218.gif
 
To je moj neki "filing za osecaj" ,a ovi mozda samo sad ne pokisnu. Inace sigurno imaju vise kise od nas.
No nije ni bitno, mi se nadamo da ce ovaj put biti po tvojim prognozama.
 
Ja bih više od svega voleo da nam svima zalije njive propisno. Kažem velikoj velikoj većini hoće, ali postojaće neki lokaliteti gde i neće pasti dovoljno, Bože moj.

Šta da kažu ovi bliže Crnom MOru, takođe velikoj žitnici (pogledaj kartu iznad)... tammo se suša nastavlja.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh