Vremenske prilike u 2018-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ovo par litara što je palo sinoć,danas izduvao vetar i temp. od 30 stepeni.:ppozdrav:
 
.
a0cd02b7e4b209e70b1bbe84fbf88255.jpg
 
U Nisu bilo grada ali ni priblizno opasno kao u Leskovcu i izgleda da nije svuda isto palo centar oko 4mm
 
Kod nas samo vetar, kise ni kapi nije bilo. A čini mi se da pre nije ova dosadna košava duvala ovako često kao sad zadnjih nekoliko godina. Ne znam, možda grešim...
 
Kimi, jel se izjasnila prognoza za dalji period, ima li nade za nas ili ne?

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Kod nas noćas opet samo pookupila prašinu,.susedno selo Svetozar Miletić dobio lepu kišu ,bukvalno od ulaza u selo je počela padati.
 
Ovaj text je kopiran sa meteo foruma koji je postavio clan MILOSH pre nekih sat vremena.


Još uvek nije jasno šta nam donosi prva dekada maja. Ciklonska aktivnost je sve izvesnija, ali i mala pomeranja u položaju ciklona donose sasvim drugačiji scenario.
Tako EC jutros daje prestanak košave u petak, pa bi svakodnevno bilo lepe kiše i nestabilnosti dokle god dopiru prognoze. GFS daje nešto izraženiji greben anticiklona severnije, pa bi košave bilo do daljnjeg, samim tim stabilno i bez padavina.
Interesantno je da je u nestabilnom delu godine obično GFS taj koji forsira nestabilnosti i padavine, a ovoga puta je obrnuto. Ostaje da vidimo koja varijanta će pobediti. Valjda makar nešto kiše bude, jer predugačak niz dana bez padavina i ikakvih dešavanja je vezalo u aprilu
 
Toplo i danas, kosava skoro da je potpuno prestala, ali pojavi se neki vihor i rasturi mi jedan deo jutros pograbljene deteline... ::jako_besan::

- - - - - - - - - -

Kratak pljusak, palo 5 l. Jedna trećina sena izbalirana i izvučena, ostalo pokislo.
 
Грмљавина, туко град к'о лешник 10 минута. Звао да видим како је у селу, кажу дејствује противградна.
Ево још један олујни талас, опет град. Комшије покривају кола ћебадима. За сад пало 5-6 л.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh