Vremenske prilike u 2018-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kimi , pozdrav , aj kad si se pojavio , ako imaš vremena . Jel ima nekih novih saznanja u vezi klimatskih promjena ili trendova , nešto što je zanimljivo za ovaj naš region ?
 
Prelistao sam danas neke stranice u vezi vremena kod nasih komsija, I oni su jos najavili 22.dec da ce mesec januar biti prilico topao za ovu godinu i kisovit sa do 50-60lit/m2 u nekim krajevima, februar skoro isto kao i januar mozda za neki stepen hladnije ali opet kisovit 50-60lit,mart mesec isto, tako ako bude onako kako oni kazu predjoh smo iz jesena2017/prolece2018.
 
Poslednja izmena:
Danas lep dan, izašli i komarci, ruže procvetale a pravoslavni Božić.
 
15 pokazivalo kod mene, šetao u majici na kratke... Malopre išli do crkve u duksu... A prošle godine sam se zaglavio na izlazu iz ulice i snegu :) I bilo -17 tu noć...

I da, Hristos se rodi :)
 
Osvanulo lepo, vedro i sunčano jutro...Već je 6 stepeni...Danas se očekuje neki maksimum dnevne temperature, rekoše oko 17...
Nije dobro, ali već viđeno i doživljeno više puta u mojih, skoro pa 38 leta...
 
I ovde lepo i sunčano jutro, +10 je mada mislim da je na suncu mnogo više :) Definitivno vreme koje više dolikuje Uskrsu nego Božiću, al' ajde ;)
 
?
39a8feadc9d555d4ade8787c80d56182.jpg


Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока
 
Pojasnite nam malo sta je te godine bilo,ja sam tada imao 11 leta pa se ne secam

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока
Tada je početak zime i deo januara bio lep ,slično kao sada ali je febtuar bio hladan.Noću su se temperature spuštale ,preko -20.
 
Ja sam rodjen 5og feb...te 05te sam telio kravu oko ponoci za moj rodjendan bilo je 28 u minusu u indjiji...a pamtim da sam sa drugarima igrao fudbal u majici kratkih rukava na taj datum...htedih reci,svega je bilo i bice...zima nije ni na pola puta...
 
Pojasnite nam malo sta je te godine bilo,ja sam tada imao 11 leta pa se ne secam

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока
Те године је на Романији снијег 8. јуна нападао двадесетак цм и задржао се два дана. То је једини јунски снијег којег се сјећам.
У Калиновику су сметови били високи по седам метара. И у нижим крајевима је у марту био велики снијег, а у фебруару огроман.

- - - - - - - - - -

Година кад је у фебруару на Романији снијег достигао два метра, а на Јахорини можда и три. Ја сам у марту се возио кроз усјек висине око три метра. Морао је да ради строј који баца снијег у вис. Грталице толиком снијегу нису могле ништа.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh