Vremenske prilike u 2018-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kod mene apsolutno nigde ni malog traga od snega. Sinoc je krenula neka blaga susnezica, ponadao sam se da ce do jutra bar malo obeleti, ali bas ni malo ga nema.
 
Kod nas nema kise,sneg smo videli prosle godine.Poslednja prava kisa pala je oko 20. oktobra.A pre nje padala je kisa krajem oktobra 2016.
 
Kako je lepo samo gledati ovu kartu vetra za između subote i nedelje, odnosno pratiti ove strelice vetra skroz tamo do Belorusije dokle se vidi. :osmeh:
Napokon prava hladnoća, iz srca kontinenta.... a ne ovi modifikovani "bogalji" sa okeana, severnog Mora, nezaleđenog Balktika i slično.

Kačio sam za Kiraja prošle godine pred onu ledaru ovu kartu (ili sličnu) pa hajde i sada... ajde nek je sretna ledara ! :ppozdrav:


Rtavn6613.gif
 
Ублажиће као и досад. У суботу су најављивали - 14 па су смањили. Тако ће и онај ужас од уторка и сриједе смањити.

Ja ne vidim da su smanjili.Umesto da uzivamo u snegu i lepom minusu mi se nerviramo a kako i nebi.Radis godinu dana i sve ti ode za jedan dan.Nema tu nista lepo sa ovolikim minusom.
 
Ono za šta ovaj presstojeći minus definitivno nije dobar to je voće, kod jabuka,krušaka,trešanja,kajsija, su već dobro nabubrili pupoljci samo što nisu izašli.Ako se ostvari - 15 što najavljuju biće veselo.
 
Pa, ako bude vedrine u sredu ili četvrtak ujutru, sasvim je logično da može biti bar -15, ako ne i -20C.

Trend je laganog rasta T od petka.

Najhladnije u ponedeljak na istoku i delu centralne Srbije, maksimalna temperatura ni u najtoplijem delu dana neće preko -10C. Na sve to duvaće i jaka košava.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh