Vremenske prilike u 2018-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Uživancija zaista.

Najbolje je izbeći velike vrućine krajem juna i do polovine jula, kad je zvezda najviša, dan najduži i vlažnost najviša. Takva se najteže podnosi.

Ono posle u avgustu je p#zdin dim, vlažnost je obično veoma niska i dan okrati pa su noći prijatnije.

Samo nek nastavi ovako.

Kimi kad ce se znati da`l je ovo 100% istina za sredu sto se tice padavina za Vrsac?

- - - - - - - - - -

Mi baš nismo valjano ni pre neki dan pokisli,u VŠ potop u PA potop U Kozijaku 25l a mi u sred trougla kući 10 na voćnjaku 6l.Do sada je jedino sigurno nije baš nakvasila ali smo imali fenomenalan raspored pa je i ta manja kolicina došla maksimalno do izrazaja.
Ne mogu sada listati temu ali mislim da je Kurjega imao one tabele i za 2014 ako se ne varam da smo zaključili da je presudno za dobar rod bio dobar raspored a ne količina.

Poslacemo vam mi odavde po koji oblak vise,jer kod nas lezi voda u njivam.Ne mozemo ni jedan je*eni hektar psenice da skidamo.
 
To svakako. Inace ovo je zaista prijatna temperatura i predivno vreme. Toplo taman koliko treba da bude. Kad bi se ovako nastavili i u julu ni ne bi trebalo nesto puno kise.
 
Jooooj ajde posaljite meni koji oblak i oko 50 l kise. Slobodno necu se buniti. Jer kod mene je slabo pala svih ovih dana. Treba jos itekako. Sve je suvo i vapi za dobrom kisom. Zato ko ima viska neka salje.
 
@Maxa ti si bas iskukao :osmeh: Postoji ona izreka dala baba dinar da udje u kolo a sad bi dala dva da izadje
 
Maxo, izvesno je to već za sredu.

Raspištoljio se EC, evo padavina do petka u podne.

Potpuno mirna kiša, natapača, poreklom sa mora u južnoj/jugoistočnoj stuji, jer je ciklon iznad Grče odnosno Egejskog mora:

de_model-de-310-1_modez_2018062412_120_960_157.png
 
Zahvaljujem KIMI!:ppozdrav:

Sada nam ostaje ako Bog da da sutra i u utorak skidamo psenicu sto vise mozemo.:kisa:
 
Juce niko nije predvidjao kisu pa me je je-bala kao kauboj konja ceo dan dok sam kosio u tri lepe i vreme i zetva.Nista znacajno samo toliko da zasere kosnju!
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh