Vremenske prilike u 2018-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Све што нас је промашило у претходних 20ак дана, стигло у ових претходних пар дана, данас је био страховит пљусак, садтавило се небо и земља, у граду је пало сигурно 50ак литара за тих сат времена.
 
Bice je danas dovoljno svuda po atarima, ne znam sta li ce ta soja reci?:osmeh: A tek Draganov kukuruz:cvetic:samo sto je on kasno nesto krenuo sa kuknjavom. Treba da me vodite na pivo, ipak ja sam naj ranije krenuo kukati.
Evo Paorpaor od silne kuknjave toliko je kise dobio da mu je vec prekipela, plus onaj njegov prognozer malo se zajebo u prognozama!:osmeh::ppozdrav:
Oo, da, Maxu sam zaboravio i on spada u toj grupi gde mu je kisa dosla preko glave a do pre par dana nije vise mesta imao u pantalonama.:osmeh::ppozdrav:
Imamo kisu i za izvoz.Da sam nabavio seme soje na vreme posejao pi posle repice za probu da sam znao da ce toliko kise pasti mada ni posle ove kise nije kasno.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Docekao i Dragan kisu, jos ne mogu da verujem da u spravi stoji 25l. Mnogo je nerava potroseno al sta da se radi, sami smo to odabrali nije nas niko tukao da ostanemo na selo!
 
Kod nje curi na sve strane.... čim joj naprave novu pesmu....ona se razuda pa se ponovo uda.....

U Smederevu pljusak... očekujemo da li će padati na ušću Morave u Dunav.... obilazi kiša taj deo više nego Kragujevac...
Još jedna tura i u gradu a sada i na ušću Morave.... samo nek pada... što više to bolje.
 
Lepa kisa koja ce se pokazati tamo negde u avgustu.
Ovde za sad samo oblacno, prohladno sa vetrom. Mislim da ce to tako i ostati bez kise. Naprosto oblaci su takvi da iz njih nece padati.
 
U Surcinu jutros porosilo, a preko Novog Beograda ka gradu padalo k'o iz kofe... Na autoputu nije bilo guzve, ali 50 nisi mogao preci, a brisaci nisu postizavali... Smracilo se kao da je vece, a ne jutro.
 
Bio sam danas u Zemunu. Neverovatno koliko je vode palo u roku pola sata.
Gornji grad bio poplavljen.
 
To što ste dobili po Banatu i Bg , to i nemam veze sa ovim ciklonom koji dolazi sa sjevero zapada , pa zato to i nije bilo najavljeno pogotovo po GFS modelu , oni su vjerovatno računali na ovaj ciklon što donosi zahladjenje . To kod vas je vjerovatno bila neka tzv Rumunka . Inače ovaj zapadni ciklon se razbija već ovde i ,mi smo dobili samo par litara.
 
Vetar i jalovi oblaci.Do sada bez kiše ali ne možemo da kosimo pošto je vlaga oko 16 %.
 
To što ste dobili po Banatu i Bg , to i nemam veze sa ovim ciklonom koji dolazi sa sjevero zapada , pa zato to i nije bilo najavljeno pogotovo po GFS modelu , oni su vjerovatno računali na ovaj ciklon što donosi zahladjenje . To kod vas je vjerovatno bila neka tzv Rumunka . Inače ovaj zapadni ciklon se razbija već ovde i ,mi smo dobili samo par litara.

Ne, jutros je Vršac dobio deo oblaka iz Rumunije i dobru kišu. Za ovo u Beogradu i dalje po južnom Banatu si u pravu, neki oblaci su se jednostavno stvorili i istresli u Beogradu, Pančevu pa dalje Dunavom.

Ili ovaj naš radar ne može da vidi baš sve.
 
Danas neka kisa,pljusak jak pa stalo pa sad opet krenulo...neke godine ni za lek a sad amazonska suma.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh